Šta je novo?

Стајалишта

Да изађеш одмах код Ушћа како не би ишао пешке и чекао семафор 5 минута. Због лењиваца.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Po aplikaciji kruže.
Sajt Sekretarijata je jedini validan za ove informacije. Nekad im trebaju i nedelje da apdejtuju to sr***e od aplikacije.

1709642145311.png
 
Za one koji su govorili da velika tabla ne može na jedan stub.
Davno smo ovo demantovali kada su krenuli da ih postavljaju, pa sam i sam sebe demantovao kad sam rekao da bih imao razumevanja da su samo velike table na dva stuba, ali kad sam video u Glavnoj veliku tablu na dva stuba sam rekao da povlačim to razumevanje. 😂

Trebali su ovako od početka samo neko nije imao mozga. Inače dizajn samih tabla mi je i dalje krš, moglo je mnogo preglednije i informativnije al šta ćemo a i da led diode ne budu direktno izložene spoljašnjim uticajima. Na leto ćemo tek videti njihov (ne)kvalitet.
 
Fali jedna info-tabla i na stajalištu Palata Pravde u Nikolaja Kravcova. Pored 3A i 46, tu staju i svi prigradski busevi za Obrenovac, Mladenovac, Sopot, mesto je uvek krcato od rano ujutru do kasno uveče.
 
Jel to u planu da se kompletno stajalište pomeri 10 - ak m napred?
 
Ove kante po stajalištima uvek stave na najgore mesto da zauzmu trotoar, zašto ne betoniraju kocku (ili prosto samo nivelišu zemlju) desno od stuba gde je zelena površina i tu stave kantu. Naravno i ovde je model sa jednim stubom bio logičan, svake godine se samo povećavaju nove prepreke po trotoarima.

Na stajalištu pijaca Kalenić stavili su kantu na sred i onako uskog trotoara, isto je stanje kao na slici sa Gugla jedino što su sada stavil dva stuba sa onom info tablom tačno gde je kanta, a ovaj stari iza je sklonjen.

Screenshot_20240319_203330_Maps.jpg
 
Poslednja izmena:
Kamo sreće da su samo kante problem. Stajališta su prepuna raznih gluposti. Stubovi, žardinjere, blatišta, divlji prodavci, reklame, rupe u asfsltu/pločama, kiosci, panoi... Ljudi preskaču i zaobilaze ta s..nja dok presedaju i trče da uđu ili izađu iz vozila.

Prostor na stajalištima gde se ulazi i izlazi iz vozila treba da bude što je više čistiji raščišćen od sadržaja. Pogotovu na prometnim stajalištima. Čak ni drveću nije mesto tu (uz samo vozilo i nadstrešnicu) jer em što samo stablo blokira i sužava, em što uvek ima blatište oko sebe. Na primer stajalište prekoputa Hrama je natrpano drvećem i zato imaš zid od drveća, blatišta i nadstrešnica između vozila i ostatka trotoara odakle ljudi pristižu. Kad pada kiša, to se pretvori u prepreku dugu 20 metara. Pa ti gazi u blato ako si dovoljno zaludan ili idi skroz okolo, pod uslovom da te ne pokupi vozilo iza ili se ne sapleteš o nešto.

U Kneza Miloša je debilizam još intenzivniji pa drže prazne rupe i ozidane okrnjene žardinjere sa mrtvim drvećem i panjevima unutra. Da se ljudi sapliću i lome kad ulaze i izlaze. Valjda kao neka spomen-obeležja drveću koje je tu nekad bilo. Mozga bez.
 
Poslednja izmena:
Evo još jednog primera kante na najužem delu kod prednjih vrata

IMG_1219.jpeg


Одговор ЈКП " Градска чистоћа" у вези са Вашом пријавом за локацију Станица #1987 (Булевар Зорана Ђинђића X Народних хероја): Поштовани,

Изаћи ћемо на терен и видети шта можемо да предузмемо, изместимо постојећу жардињеру.

Срдачан поздрав.
 
Vrh