Šta je novo?

Стајалишта

Sam ja jedini kome su prikazi na ovim displejima nepregledni?

Najviše zamerki imam na prikaz broja linice crvenim brojem, kao i to što displej prikazuje tabelu (linije), mislim da je suvišno i da zamara oči, posebno noću.

Plus bi font trebalo boldovati Nadam se da je to lako rešivo prepravkom softvera...
 
Sam ja jedini kome su prikazi na ovim displejima nepregledni?

Najviše zamerki imam na prikaz broja linice crvenim brojem, kao i to što displej prikazuje tabelu (linije), mislim da je suvišno i da zamara oči, posebno noću.

Plus bi font trebalo boldovati Nadam se da je to lako rešivo prepravkom softvera...
ma nisi jedini, treba mi neko vreme da shvatim sta je sta, u brzini mogu da konstatujem samo da svetli.. uzas.
 
Izgleda da su displeji nažalost neki kineski. Teško će ovo potrajati dugo. Kroz par meseci cenim da će ih više biti sa zakucanim informacijama, nego ispravnih.

Kvalitet se najbolje ogleda u tome koliko fluidno se prikazuje tekst na rotirajućem delu, na nekim displejima secka samo tako, na drugim ide prebrzo....

Rezolucija je isto kritična.
 
Sam ja jedini kome su prikazi na ovim displejima nepregledni?

Najviše zamerki imam na prikaz broja linice crvenim brojem, kao i to što displej prikazuje tabelu (linije), mislim da je suvišno i da zamara oči, posebno noću.

Plus bi font trebalo boldovati Nadam se da je to lako rešivo prepravkom softvera...
Kako drukčije očekuješ da ti na suptilan način poručuje "Živela Srbija", ako ne u koloritu srpske zastave. ;)
 
Evo da sada to nisi rekao uopšte ne bih ni pomislio da aludira na zastavu! :)

Izgleda da stvarno nisma patriota što volim da zastava sa poštovanjem stoji na jarbolu a ne i na donjem vešu! :)
 
Poslednja izmena:
Rade mesta za stubove i na tram stanicama
20231211_151356.jpg
 
Video ih danas ukljucene uzivo, nisam nesto morao da napregnem oci. Prilicno je jasno, izbor boja je mogao da bude bolji ali sve u svemu korektno.
 
Zeleni venac okretnica, table očigledno prikazuju vreme po redu vožnje, na gotovo svim linijama odbrojavanje do 0 min, bus se ni ne pojavi, pa sve ispočetka.
 
Gledam juče onaj mučeni displej na Studentskom trgu, stajalište na koje staje samo EKO2. Displej tri reda, od kojeg dva ne služe ničemu, jer jelte samo jedna linija staje.
 
Pa ostavili mesto za nove trole kad ih spuste do Dorćola.
 
1702367322207.png


Evo nekih mojih subjektivnih zapažanja, uzeo sam sliku sa veoma informativnog youtube video snimka korisnika @sergio_spector.

Sveukupno gledano nisam baš oduševljen. To počinje već od samih stubova, bilo bi dosta elegantnije da samo jedan stub drži takav znak. Prepostavljam da su bili u žurbi da što pre postave što više tabli pa su dva stuba za to sigurica oko stabilnosti, veliko je razočarenje kako štrokavo izgleda to postavljanje stubova sa izrovarenim trotoarima, pločicama koje nisu lepo vraćene na mesto ili čisto malo betona oko stuba da deluje eto kolko tolko zakrpi rupa.

Rešenje sa jednim stubom je itekako izvodljivo, izgleda lepo, isto tako stabilno ali zahteva naravno više vremena, pažnje i motivacije da se posao završi od početka do kraja.

Uradio sam jednu montažu kako bi to izgledalo sa jednim stubom:
1702369310789.png


Sledeće dizajn samog displeja:
  • Subjektivno mi je previše šaren. Ali to možda ima i veze s time da sam dve i po decenije u Nemačkoj pa sam navikao na veoma jednostavna rešenja koje nisu baš prepuna boja itd.
  • Vidi se da je dizajn podeljen otprilike u prvu trećinu gde je grb grada, zona, naziv stanica i broj linija i druge dve trećine gde je sam displej. Mislim da je greška što je to urađeno na taj način kako je urađeno, posebno to što su fiksno navedeni broj linija. Kladim se da ćemo za godinu dana da imamo tu nalepnice koje prekrivaju ukinute linije, nalepnice sa novim linijama i šta još svega ne.
  • Grb Beograda na svakoj stanici? Lično mi je to devalvacija grba, najviše što bi trebalo da se zalepi tu je simbol prevoza koji se obavlja tu. Isto mi se čini da se po svaku cenu guraju boje iz trobojke, a nažalost pominjanje toga već kod određenih ljudi izaziva maltene automatski refleks da je neko onda "autošovinista", "drugosrbijanac" itd.
  • Dobro je da je na ćirilici ali font je čisto pomodarstvo i danas možda moderno ali već će za koju godinu delovati zastarelo i kičasto.
  • Deo gde se ispisuju linije je začuđujuče nereaktivan, ko da ide sa 5 fremova po sekundi. Barem se tako čini na video snimcima na youtubu. Nadam se da je u pitanju softverski problem koji može da se ispravi pošto je to nedopustivo. Već decenijama imamo takve dot matrix sisteme u Srbiji koji su u stanju da fluidno prikažu poruke
  • Deo sa linijama i stanicama mi je nekako "nemiran" i neskladan. Sa jedne strane imamo crvenu boju pa onda malo plave pa bele boje. Lično mi to deluje dosta prenatrpano.
Da ne bude samo da kritikujem, ovo je recimo meni neka optimalna forma. Uradio sam dizajn na brzaka, nisam našao ćirilićni dot matrix font koji bi mogao da iskoristim za prikaz linija pa sam uzeo latinični - ali valjda znate našta mislim. Malo manje šarenila, malo više razumnih informacija.

1702376878043.png
 
Vrh