Šta je novo?

Стајалишта

I na kraju postaviš ove monolitne table, a font velicine 16pt, još prored izmedju redova kod nocnih linija ni ne postoji.. Vidi se da se sve radilo na brzinu samo da bi bilo gotovo do izbora​
Ovde je pre problem to što je zadatak poveren osobi (ili manjoj grupi) operisanoj od kontakta sa stvarnim svetom, a ne u vremenskom tesnacu, jer ti je bukvalno potrebno jedno popodne, pa čak i manje vremena, da smisliš i dizajniraš template koji bi posle mogao da se prilagođava za svako stajalište ponaosob. To se najbolje vidi po dizajnu noćnih linija koji je jedva vidljiv i kada staneš tačno pored stuba da bi pročitao. Cenim da su to isti oni koji su radili i one nove table za nadstrešnice, gde je identična situacija sa kodom za proveru dolaska linija.​
 
Zamenjeno ekspresno
20231124_161034.jpg
 
Da bas je dobra Filipova ideja sa time sto bih ja napisao 26 pa ka kojem terminusu a iznad toga da stoji fiksno na tabli ka/to.
 
Umesto "Linija X" treba da piše npr. "17 Konjarnik", ukoliko se radi o stajalištu koje je u smeru ka Konjarniku. I to je odmah prva prednost, jer se putnicima daje informacija da na tom stajalištu staje autobus na liniji 17 i vozi do Konjarnika. Druga važna prednost je što se može napisati i trenutno krajnje stajalište u slučaju izmena (očekivanih i neočekivanih) u trasi linije.
 
Predposravljam da će na terminus ima pisati broj minuta po planiranom redu vožnje. Al će sad ljudi da se nerviraju kad piše 1 min i prodje a ovaj i dalje stoji parkiran. :)
 
Nemoguće je neko ovoliko glup da napravi ovakvu grešku.
Pa kad su mogli na stajalištu "Muzej Jugoslavije" da stave ispravan kod a sve ostalo da bude preuzeto sa stajališta "Stadion Partizana", što ne bi mogli i na drugim mestima. Prijaviću i to, pošto sam već prijavio neispravan kod mene, pa ćemo videti da li će i kada da reše. Do sada su sve što se tiče tih grešaka rešavali, ali za ove nove stubove ne znam kako će biti, jer pre svega ne znam ko je nadležan za njih.​
 
Oni rekoše da se ove table postavljaju na najfrekventnijim stajalištima, a na kraju stavljaju ih baš na ona koja se najmanje koriste

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Стајалиште Блок 42 у Јурија Гагарина где стају 85,89,95,600,860МВ није уписана линија 860МВ да стаје ту,све остале линије које стају ту су уписане осим 860МВ.
 
Vrh