Šta je novo?

Стајалишта

Na koji god nivo lepote da si mislio , previše je. Ni ova sadašnja nisu lepa , al' su barem funkcionalna. Barem znaš kuda ideš , ako zađeš u deo grada koji ti nije poznat. Pogotovu ako se sprovede nova mreža linija , ima da nastane haos.
 
Meni lepo izgledaju, dobro je da nisu one masivne table sto su prikazivali na crtezu. Ali eto jedina ta ogromna greska da ne pise gde ide linija, barem u kom smeru ako nema mesta.
 
solecar":13ol0o3x je napisao(la):
Na koji god nivo lepote da si mislio , previše je. Ni ova sadašnja nisu lepa , al' su barem funkcionalna. Barem znaš kuda ideš , ako zađeš u deo grada koji ti nije poznat. Pogotovu ako se sprovede nova mreža linija , ima da nastane haos.

Лепота је у оку посматрача. :)

А , ми смо рођени са садашњим стајалиштима ,зар не? Одувек је тако било? :shock:
 
Мене интересује када буду правили за Палату Правде како ће да напишу 4414А и како ће све линије (садашњих ИТС1 и ИТС2) које ту стају да ставе. Мораће да праве дуплекс! :D
 
Koje je ovo mazanje ociju u rangu farbanja autobusa...ne znam koju novu info pruza ova nova info tabla u odnosu na staru....?
 
Bulbulderac17":2uh027tn je napisao(la):
Koje je ovo mazanje ociju u rangu farbanja autobusa...ne znam koju novu info pruza ova nova info tabla u odnosu na staru....?
Ne samo da ne pruža ništa novo, nego ima čak manje informacija u odnosu na staru pošto nema ispisan naziv terminusa
secfug.jpg
 
Најсмешније је када видим људе како трубе како стајалишта не пружају довољно информација ,а по плану из ока се то већ видело. Исто важи и за саме зоне ахахаха.... :laugh:

71416081555a39c44910bb069420828_w640.jpg



Шминка чини чудо.... :bash: :lool: :laugh:
 
Postojao je i plan gde su bili ispisani nazivi terminusa do kojih saobraćaju.
 
Јесте ,али тај план није био званичан , већ си га нашао у сумњивим новинама 24 сата беше ли...

План 1: Има правац где иде возило. Дизајн сличан овом финалном ,али одвратнији да нема горе рђе...
План 2: Нема правац где иде возило. Љубичаста подлога. Сликао се Маљи и Весић на промоцији нових бус плус картица ако ме добро памћење служи...
План 3: Нема правац где иде возило. Званично како би то могло да изгледа. Фино сређено као млада пред вдавање.

Финале: Има правац? Дизајн скарабуџавинска склепотина свих горњих планова :bash: :bash: :bash:
 
Ne znam sta je falilo da se umesto tabli sa nazivom stanice stave ove nove sa bojom zone i nazivom stanice i drugim informacijama, a ove donje plave table da ostave. Ionako lepo izgleda, a mogu samo da ustede. Donje plave tablice nemaju nikakve oznake da pripadaju nekome, tako da je dovoljno samo gornja tabla da se zameni.
 
Pa ionako će 40 % da neko polomi a na 40% da stoji Delije sever, grobari bla bla...
 
Зато су и требали да ураде оне велике , по могућности димензија као у Риму па би било брдо информација на једној месту ,а и двоножни павијани и сличне им живуљке не би им могли ништа ,јер ем што би били гломазна , ем што би била висока. Једино на кркаче или ако су Владе Дивац. :lool: :laugh:

marrecar":1cd2bxq5 je napisao(la):
Ne znam sta je falilo da se umesto tabli sa nazivom stanice stave ove nove sa bojom zone i nazivom stanice i drugim informacijama, a ove donje plave table da ostave. Ionako lepo izgleda, a mogu samo da ustede. Donje plave tablice nemaju nikakve oznake da pripadaju nekome, tako da je dovoljno samo gornja tabla da se zameni.

secfug.jpg


Ма знаш како је то требало? Само да садашња плава позадина да буде у боји зоне ,горе назив станице , број стајалишта и лого ДЈП-а и ариведерчи. Једино што би у том случају морали да штапају налепнице за линије у другим бојама на основу тога до које максималне зоне иду. На пример линија 88 имала би наранџасту налепницу , 860 зелену налепницу итд. Тако би на Трошарини линија 49 била обојена у црвено ,а линија 50 у наранџасто. :kk:
 
https://goo.gl/maps/9E4tG1o8ua72

Ево. Једино што нису практичне када имате брдо линија ,а то је зато што ова стајалишта пружају информације о читавој траси где иде аутобус , као и о интервалу. Иначе , аутобуси у Риму не стају увек на стајалиштима ,јер им се иста налазе покрај сваког другог дворишта , већ морате да дате знак аутобусу да стане , исто тако је и када излазите. :)

Пешачки прелаз заборавите. У Риму нема правила , већ се паркира како ко стигне па и на сред стајалишта које стоји на сред пешачког прелаза :D :laugh:
 
kopmania":2vo2u8nk je napisao(la):
Meni se svidjaju stanice iz londona
A095-00429_England_London_Bus_Stop_Sign_Near_Westminster_Abbey.jpg

Па овакав сличан формат наша стајалишта су требала да имају ,али нажалост неко је одустао од те замисли па је једноставно само искористио постојаћи плех и бандеру и то скарабуџио ,а народу продао као новост како је врсно умеће замазати нешто другом бојом. Не дао бог да нам ови праве метро ко зна шта би на крају од њега остало... :lool: :violina:

Синак , ако не знаш да урадиш нешто ,а ти ради оно што знаш! А , не да овамо обећаваш куле и градове ,а овамо на крају да обећаног коња дајеш нам магарца ,јер ниси био способан да нам истог набавиш. :grand:
 
Може ли нешто оригинално? Зашто наша плеходекорација мора да се угледа на преходекпрацију комшије? Имамо сасвим довољно способних људи са довољно укуса да дизајнирају нешто што је и лепо и функционално, а није копија туђих решења.
 
Замисли имаш стуб и плех. Покушај да направиш "оригиналност". :laugh: :lool:
 
zexland":3sqacfln je napisao(la):
Ovo nema veze sa predlozenim resenjem, pritom opet su zamazali stare stubice ! Spojevi su katastrofa...opet budzevina !

Узели постојаће плехове ставили их доле , удесили их за Врбицу , офарбали стубове у сиво и тако добили генијално решење и око те тривијалности дигли фрку као да праве не знам ни ја шта! Само скарабуџинска склепотина у сербишен стилу и ништа више. То им је домет. :bash:
 
За мој укус оваква стајалишта су дефинитвно лепша и уреднија него пређашња. Једино што би можда било паметно да се на полеђини испишу пуни називи линија са интервалима. Греота је неискористи овакав комад за нешто паметно. :)

671903_tabla-2_ff.jpg
 
zexland":3ebhix4a je napisao(la):
Jedino je boja stubica dobra...makar nije vise ona grozna zelena iz 72e.
Sad će biti ona grozna siva iz 2015 , dok ne počne da izbija zelena. :)
 
Vrh