Šta je novo?

Стајалишта

Некад су и постојали такви информативни панои. Имали су три стране (троугао у попречном пресеку) где је на једном паноу био план Београда са свим линијама, на другом детаљан план краја у којем се станица налази, а на трећем паноу назив станице и линије које стају.
 
Poskidane pecurke se nalaze u depou na nbg farbaju se i po nalogu direkcije se postavljaju u prigradskim naseljima tako da niko nije digo kintu na zeljezu :kafa:
 
Kod mene u kraju bili digli pečurke i najavili postavljanje novih stajališta, zatim su postavili samo jedno novo stajalište, ostale pojela maca. :laugh: Posle godinu dana, pošto su se gradjani žalili, vratili pečurke.... :lol:
 
Wile E. Coyote":l8sqd4td je napisao(la):
Некад су и постојали такви информативни панои. Имали су три стране (троугао у попречном пресеку) где је на једном паноу био план Београда са свим линијама, на другом детаљан план краја у којем се станица налази, а на трећем паноу назив станице и линије које стају.
e tako nešto bi trebalo vratiti
 
18046_321473369615_207983974615_4890362_4605554_n.jpg
 
TinkyWinky":275rauih je napisao(la):
Ne znam dal sam ja ovde jedini lud, gotovo niko ne pominje po meni najveću manu ovih stajališta a to je metalna klupa koja je neupotrebljiva jer je uvek LEDENA. Bolje da su pravili stanicu bez klupe jer bi makar bilo više mesta za stajanje pod nadstrešnicom kada pada kiša. A video sam da ima i par takvih stanica, bez klupe - samo neka široka cev, valjda služi za naslanjanje.
Video sam da konačno tapaciraju klupe sa drvenim daskama pa sam se setio da sam o ovom problemu pisao ovde pre skoro 2 godine :)
Jeste sad ružnije, ali onako ledene su mi bile neupotrebljive. Kad nisu na vreme mislili bolje i ovako.

m62Sq.jpg
 
Da li postoji iko ko povremeno meri frenkfenciju i br PUTNIKA na autobuskim stajalištima
imao bih par mesta da preporučim izgleda da rade sa bajatim podacima :D
što utiće na prioritet uređenja samih stajališta :rant:
 
Sta mislit te od indetičnom prebacivanju terminala- okretnica Zelenog Venca, oko bloka T.C. Ušće
U tom slučaju koje linije nedostaju ,
meni jedino bi falile sadašnja bliska veza sa trolama,
Puno lepi i korisnih stvari bi se rešilo-dobilo :cool:
Kasnije autobuska okretnica sa Studentskog trga bi se mogla pridružiti terminalu oko TC.Ušće
 
Мислим да то не би функционисало, јер је и овако тамо хаос.

Да се изгради нови терминус, то да, само не знам где би то могло.
 
Kako hos?
Pa ceo blok ima fizički odvojene po dve kolovozne trake sa više saobraćajnih traka plus trotoari plus travnjaci i tako oko celog bloka u krug
pa ako treba 2- min i protegliti noge sa jedne na dr. stranu bloka ništa strašno

ima toliko mesta da može se ostaviti i jedna strana bloka za vozila koja čekaju na uključenje (više od 30 min.) i time se ne pravi haos kao sada kad vozač skoči po šolju kafe na Zel. Vencu.
Plus ima kontakt -vezu prekoputa (Dejtonka)i sa tranvajskim linijama(plus podzemni pešački prelaz)

Osim toga hajde izbrojte linije koje prelaze most samo da bi se okrenule a sa dr. strane one koje počinju sa Z.V.
Postojeći travnjaci daje mogućnost da postane prijatno okruženje oko mesta za nalažnje sa dr. ljudima a ne kao sada na fuj mesto Z.Venac
Pak več je izgrađena ogrooomna trafika T.C. u sredini tog bloka
Pitam Vas
koliko bi se rasteretio Brankov most kad bi neko odgovoran primenio rezultate navedeno zbrajanja
Imamo prilike ( u jutarnje dane praznika) videti Zeleni Venac bez i jednog autobusa eeee to je totalno drugačije i prelepo mesto
Koliko putnika bi koristilo tranvajsku vezu koja im je sada bas i nije praktična (a najjeftiniji transport , ovako dok siđu ispod mosta ...) :kafa:
 
Прошетај до ТЦ Ушће па ћеш видети који је тамо хаос, нарочито предвече. Не можеш по 5 минута да прођеш ниједном улицом. Све је то управо због горе поменуте трафике. :D
 
Ok shavtio sam Vaš stav mozda neko drugi da svoje mišljenje koje je nesto sasvim treće ili ...
ne bih ovako u startu odbacio potecijal Ušća...
 
smatram da pravljem trznog centra tamo su upropastili mnoge stvari a jedna od tih je i pravljenje okretnice na tom mestu.
 
Не одбацујем ја ту идеју, али мислим да због ТЦ Ушће нема шанси да ту буде окретница, јер је гужва тамо већ несносна.
 
Da Zeleni Venac je bolji zato što

Vozač ako izađe na momenat, autobus nikada nije sa putnicima pojurio nizbrdo
Vozila i vozači se manje naprežu i lakše im je za manervisanje.
Po klizavom kolovozu sa takvim nagibom lakse i bezbednije je za saobraćaj
Ne utiće na dobru saobraćajnu komunikaciju sa Savskim platom
Ima dovoljno mesta za prihvat i otpremu putnika kao i samih vozila
Sama okretnica je na namenskom planiranom mestu
Fenomenalno prijatno mesto za dočekivanje (nalaženje) sa putnikom
Nije dovoljno okolno zagađenje pa i ne utiče u povečanju koncentracije zagađenosti gradskog jezgra
Fenomenalna prilika, dok je putnik na vratima vozila, da lako pazari donji veš i sl.
Pored razvaljenog asvalta na trotoarima i sam prolaz omogućava arheološkko ushićenje
U jutarnjim časovima održavanje. večitog derbija između dostavnih voziala pijace i autobusa
Uopšte ne opterećuje Brankov most i pristup u grande Teraziskom tunelu
Vrlo dostupana komunikacija sa tranvajskim saobraćajem
Bolji je zato što........

Svaki Beopatnik koj je i jednom bio na Zel. Vencu ovo ređanje može nastaviti oho hooo
Aha, Ušće nije dobro , nema svoju garažu , a večernje obesne vozače ne mogu da nateraju da poštuju saob. znak jer mogu da se naljute ...

Da blok oko T.C. Ušče, nije dobro za terminal okretnice zbog ....
Konkretno ako nije dobro koju dr. lokaciju predlažete ili je Z.Venac ipak bolji.
 
А што ти имаш утисак да сам ја против тога да се реши проблем те окретнице? :/
 
Зато што је замислио да парк око Ушћа напуни аутобусима. Нису му пале на памет, рецимо, фавеле између Старог Сајмишта и трамвајског моста, ту има да се пешачи 100 метара, а и да се не замерамо тамошњим станарима и малим привредницима. Овако, дрвеће ћути и трпи. :D
 
Ma može , gde god drugo, samo da je realno ,
dajte predloge samo da se maknemo sa Zelenog Venca
;) :) :kk:
 
Za svaki slučaj da pojasnim sta sam razumeo
Favela je naziv za divlje naselje u gradovima Brazila, kod nas se izraz pojavio iz lat.-am. sapunica
(Prikazuju se sa gl. svrhom peglanja vijuga.)
RE Sizif
Staro sajmište je spomenik , Beogradski logor smrti, još se mogu videti plinske instalacije u prostoriji za koju su ljudima
pre ulaska govorili -idete na tuširanje, Pre par godina bio sam u prilici da pogledam i video pretvorena je u auto garažu..... uf.
Divlje naselje je priča za sebe ...
Jeste li sigurni da je spomenik bolji za okretnicu od predloga oko bloka TC Ušće gde ne treba poseći ni jedno drvo , nego dodati još koje
pri tome finansisko ulaganje je minimalno ( ne treba nikakva proširenja i asfaltiranja i sl.) samo premestiti pečurke ili kako god se sada zovu.
osim toga i brže je nego praviti okretnicu u favelama.

U svakom slučaju hvala za predlog i dobru volju da se stvar pomeri sa mrtve tačke, tj. sa Zelenog venca.
:) :kk: :)
 
Nakon poslednjeg oglašavanja zvaničnika GSPa
pitam se ima li svrhe dobronamerno ukazivati-predlagati išta....
tako i tako rade šta hoće
:notok:
 
Predlazem stilizaciju dobro poznatih i jednostavnih postojecih stajalista:

novizgledstajalista.jpg
 
Vrh