Šta je novo?

Стадиони у Србији - Изградња, реконтрукција

Ima li naznaka da ce stadion JNA biti skoro rekonstruisan? Zreo je poodavno... Mada u kakvom je stanju klub trenutno...
 
Mislim da je ulaganje u infrastrukturu za sport bitno, pogotovu van Beograda. Medjutim mene interesuje na koji nacin misle da se ovi stadioni odrzavaju? Klubovi kojima ga daju na koriscenje jedva finansiraju i sebe a kamoli stadion kapaciteta 8000 mesta u Zajecaru? Ovo je jako skupo, pa samo travu odrzavati kosta mnogo, a gde su sve ostale prostorije, instalacije, itd... Da li planiraju da iz budzeta odvajaju novac svake godine?
 
по свему судећи, ту ће се одржавати и Гитаријада, тако да је и ту извор прихода
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jmB6r8QmwBE[/youtube]
 
Стадион "Лагатор" у Лозници.
Снимак је стар мало више од месец дана.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3hkv7JjT9GY[/youtube]
А ево и пар данашњих фотки:
Данас су асфалтирали нови паркинг поред стадиона
1.jpg

2.jpg

3.jpg

Стари стадион је био овде где су ове камаре земље између паркинга и новог стадиона, мислим да је планирано да на том месту буде помоћни терен, а нови стадион је северно, односно десно на овој фотки
4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

:sesir:
 
Ima li neko novog materijala iz Zaječara? Kako teku radovi tamo?
 
Стадион у Зајечару

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u6uzIYWJqBM[/youtube]
 
Ево неколико јучерашњих фотки новог стадиона у Лозници;
Стадион "Лагатор", Лозница 9.5.2022.
За почетак, табла са информацијама о градилишту:
1.jpg

...поглед на стадион:
2.jpg

...прилаз јужној трибини:
3.jpg

...поглед ка источној, са исте позиције:
4.jpg

...још једном источна трибина:
5.jpg

...поново источна, поглед са горњег нивоа јужне трибине:
6.jpg

...са истог места поглед ка терену:
7.jpg

Идемо даље...
Ово је северна трибина са задње стране:
8.jpg

...затим поглед ка западној трибини са доњег нивоа северне:
9.jpg

...подтрибински простор испод запада:
10.jpg

...западна трибина доњи ниво:
11.jpg

...поглед ка северу:
12.jpg

...опет ка северу, сада са горњег нивоа западне трибине:
13.jpg

...са истог места, поглед према терену и источној трибини:
14.jpg

...ка јужној, са исте позиције:
15.jpg

...спој западне и северне трибине, на горњем нивоу:
16.jpg

...горњи ниво западне трибине:
17.jpg

...северна трибина, горњи ниво:
18.jpg

...и први сегмент кровне конструкције:
20.jpg

За крај, поглед ка западној трибини са севера:
19.jpg

...толико за сада.:sesir:
 
Super reportaža. Stadion će imati 8.000 sedećih mesta. Inače, Loznica se takmiči u Prvoj ligi Srbije, gde će i ostati u narednoj sezoni jer su na sredini tabele.
 
Надовезаћу се на Бокија са пар свежих фотки од вечерас са Лагатора...
Прво једна панорамска као и прошли пут, отприлике са истог места:
1.jpg

Око стадиона је асфалтирано неколико нових улица:
2.jpg

Ово је простор иза јужне трибине:
3.jpg

види се и неколико паркинг места, мада је питање да ли ће их све укупно бити довољно око стадиона иако има доста слободног простора около.

Нова улица иза источне трибине:
4.jpg

Источна трибина:
5.jpg

Угао између источне и јужне трибине:
6.jpg

Јужна трибина, и део кровне конструкције изнад ње:
7.jpg

8.jpg

9.jpg

Угао јужне и западне:
10.jpg

Западна трибина:
11.jpg

Поглед ка северној:
12.jpg

Јужна трибина - поглед са западне:
13.jpg

Ово је оплата за последњу плочу, над "ложом" западне трибине, изнад које долази челична конструкција крова:
14.jpg

Угао између западне и северне трибине:
15.jpg

Оплата за израду бетонских завршетака стубова, на које се ослањају челични носачи крова:
16.jpg

Над северном трибином постављена је и лимена кровна облога на делу кровне конструкције, тако да се већ назире коначан изглед:
17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Угао између северне и источне трибине:
21.jpg

Источна трибина - поглед са севера:
22.jpg

23.jpg

...ка југу:
24.jpg

...и ка западу:
25.jpg

26.jpg

Ето, толико за сада.

Мој утисак је да је напредак је приметан. Није нека "свемирска брзина", али је напредак константан, и има доста времена до фебруара када је рок за завршетак радова.
Колико ми је познато, план је да се до краја лета одради кровна конструкција како би се уклонили кранови, и започело уређење самог терена и постављање траве.
Добар део стубова је завршен у угловима трибина између запада и севера; и запада и истока, а и плоча над западом је избетонирана отприлике до половине трибине. На ту плочу и те стубове би требало да се ослања челична конструкција крова, а с'обзиром на досадашњи темпо, мислим да је реално очекивати да се то заврши до краја лета. Са источне стране има мало више посла, а да ли ће се постићи све, видећемо.
Углавном, напредак се примећује и то је највећи утисак. Иако има још много посла да се одради, за сада делује да је рок до фебруара реалан, а и ако буде кашњења чини се да неће бити велико.
Не би било лоше да ово неко сними и дроном ако има времена и воље, СЦС, Срђан или неко трећи. Успут може и да сними нови брзи пут ША-ЛО. Пре неки дан сам био на Гучеву и баш се лепо и јасно видела траса на неколико места али нисам успео да сликам јер је велика даљина, а ја ово ипак сликам обичном камером на телефону.
Видећу да за једно месец-два опет овако обиђем стадион, тако да очекујте нову репортажу...
Поздрав:sesir:
 
где се раде стадиони у дургом кругу? нешто сам начуо Краљево, па рекох да ли неко има тачну информацију?
 

Bruka srpskog fudbala: Grade stadion od 28 miliona €, a odigrali meč s kadetima u trećoj ligi i izgubili 6:0​

 
Vrh