Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

MIslim da je sad vreme i za sredjivanje fasada, prvenstveno mislim na ove zgrade sa poslednje fotografije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827232#p827232:1cwm10ox je napisao(la):
Саша » 28 Feb 2021 12:06 am[/url]":1cwm10ox]Данас поподне; улица Милована Миловановића је завршена:





Опет иста грешка - боље би било да су држачи за бицикле/моторе постављени укосо у односу на улицу; поставља се и питање прилаза до њих - знак показује да је место за паркирање инвалида баш ту, уз њих и тротоар:



Узели су пола тротоара да би се паркирало с обе стране улице, мноштво стубића:
:bash: :rant:






Мноштво стубића, танких и крхких ... добро би било да се неко сети да стубови могу бити нижи, знатно дебљи и ређи - повезани ланчаницама, самим тим и лепши; или, направљени од камена ....:



Направљена је лепа веза ових улица и целог потеза од Теразија до Савског трга; било је места и за мању скулптуру, или фонтаницу:


















Prošetao sam se sinoć ovim delom i Savskim trgom oko 1h posle ponoći, pa rekoh da prenesem i par svojih utisaka kao neko ko je laik za građevinske poslove, al' može da pogleda što bi rekli :)

Ukupan utisak je da je ovaj deo urađen kvalitetnije nego cela rekonstrukcija "4 bulevara", spojevi na pločama su kako treba, manje više je sve nivelisano perfektno, pokockavanje je čini mi se odlično na kolskom delu. Živim blizu ulaza u Zvezdarsku šumu, pa nekako poredim kako je pokockavanje urađeno skoro ovde, još uvek posle par godina i solidnog saobraćaja ništa nije propalo, prosto neverovatno, pa mi se čini kao da je ista ekipa radila ova dva projekta.

Sam Savski trg sa spomenikom je nekako sterilan, u vreme kad sam bio bukvalno žive duše nije bilo i mogu da kažem da je uredno, kvalitetno sređeno, ali za sada ne vidim zašto bi iko dolazio na ovaj trg osim ako ne postoji neko dešavanje. Klupe nisam primetio nigde (možda u brzini), nema mesta koje bi bilo nekako "intimnije" za sedenje i uživanje.

Toliko za sada od mene, možda bude nekih fotografija sledeći put, nikako da ih napravim.
 
Čekaj, čekaj, oni su napravili novi kolovoz, novi trotoar, ali parkiranje će da bude na trotoaru?

20210227-163944.jpg

Zar je potrebno toliko malo mozga da se ne zna da to može i ovako da se uradi? Ivičnjak, a ne stubići?

bec-parkiranje.jpg

random ulica u Beču
 
Kako su zeznuli stvari sa bušenjem trotoara i stravljanjem stubića na sredinu. Ne razumem zašto onda nisu stavili kolovoz ili drugačije od trotoara? Ovako su uspeli da tek rekonstruisana ulica izgleda budženo.
 
Čekaj tek da iscrtaju linije masnom belom farbom. Mada izgleda da su ipak bar malo razmišljali jer mi se ove linije od kaldrme na trotoaru čine kao linije za odvajanje parking mesta.
 
Lepo izgleda. Ali samo da se održava i da se srede okružnim fasadama. A i hvala bogu što nisu stavili Vesićevo fontanu ili skulpturu ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827301#p827301:fg72naca je napisao(la):
vucko » Sun Feb 28, 2021 12:43 pm[/url]":fg72naca]Kako su zeznuli stvari sa bušenjem trotoara i stravljanjem stubića na sredinu. Ne razumem zašto onda nisu stavili kolovoz ili drugačije od trotoara? Ovako su uspeli da tek rekonstruisana ulica izgleda budženo.
Zato sto je to nabudzeno resenje do kojeg su dosli naknadno, sa druge strane je to reseno kao na primeru iz Beca sto je Dule postavio.
 
Ne znam koliko je tačno, izvor mi je nama svima dobro poznati DJ Master Vlogzilla. On kaže da će se kocke postaviti sve do raskrsnice s Nemanjinom ulicom.
 
Pustena je Balkanska kao i cela raskrsnica (nije pokockana nego je prescučena asfaltom), moram da pohvalim ovu rekonstrukciju koja je pored brzine na oko jako kvalitetno uradjena, a najvece iznenadjene su novi stubici koji vise nisu od presovane rdje!!




















 
Mislim na ovaj deo blize Nemanjinoj sto je vlogzila zakljucio da ce biti pokockan...
 
Volim kaldrmu ali mislim da ljudima koji žive u toj ulici uopšte nije prijatno što vozila prelaze preko toga zbog buke, još verujem da će biti tu i prometno.
 
Требали су паркинг места да ураде од калдрме.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827536#p827536:2sp2vexa je napisao(la):
Trejsi » 01 Mar 2021 10:19 am[/url]":2sp2vexa]Volim kaldrmu ali mislim da ljudima koji žive u toj ulici uopšte nije prijatno što vozila prelaze preko toga zbog buke, još verujem da će biti tu i prometno.
Život u centru ima svoje mane, a to je da živiš u turističkoj zoni i da praviš određene kompromise kao što je ovaj koji pominješ.
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/47411 ... tou-u-julu
Споменик Јернеју Копитару, словеначком лингвисти и слависти, на будући плато између Палмотићеве, Џорџа Вашингтона и Далматинске улице биће постављен тек у јулу. Нови јавни простор на којем ће бити монтирано спомен-обележје део је пројекта реконструкције саобраћајница од Рузвелтове до Београдске тврђаве и прошлог априла је претворен у градилиште. Како незванично сазнајемо, његова изградња биће окончана средином овог месеца. То значи да ће тачка бити стављена на грађевинске радове чији завршетак је неколико пута померан, а онда следи постављање мобилијара – подна фонтана, клупе, канделабри...

I za kraj izjava koja mnogo govori

– Ми немамо још много посла. Нисмо радили три, четири дана зато што смо чекали материјал. Ако га буде довољно, брзо све завршавамо – казао је јуче један од радника.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827536#p827536:3g57fpm4 je napisao(la):
Trejsi » Pon Mar 01, 2021 10:19 am[/url]":3g57fpm4]Volim kaldrmu ali mislim da ljudima koji žive u toj ulici uopšte nije prijatno što vozila prelaze preko toga zbog buke, još verujem da će biti tu i prometno.
Kao neko ko je 5 godina živeo u tom delu Balkanske, mogu reći da nije strašno. Jeste, čuje se prelazak automobila preko kaldrme, ali se danju u velikom delu centra grada čuje saobraćajna buka, tako da nije ništa drugačije. Pošto je saobraćaj u Balkanskoj redak noću, onda i nije veliki problem.
 
Ne, nego zato što je automobilizam postao bolest.
 
Нема јасног планирања. Ево овде на примеру, имали су довољно простора по ободу само трга да направе бициклистичку стазу одвојену и од пешака и од возила, али очигледно нема плана ни јасне идеје где би се она надовезала даље, ка Савској и Карађорђевој. А требало је осмислити стазу која би се наставла у будућности дуж десне стран Савске до Никојала Кравцова па ту да се надовеже на стазе право ка обали, и на сругу страну ка Карађорђевој али левом станом код БАСа, где би се у будућности са рушењем БАСа направила стаза даље ка новом Савском мосту и Новом Београду. И тако се осмисли нормалан силазак на реку, и повећање бициклистичке мобилности и безбедности.
 
Захваљујући овом тргићу почео сам радо да се спуштам пешке од Теразија низ Балканску, преко њега, до Савског трга; сликано из градског утобуса:















Парк Луке Ћеловића


Зелени венац


Обилићев венац - Трг Републике




Кнез Михаилова






Краља Петра




 
Vrh