Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

Postojala je živa ograda pre, na delu koji nije bio iznad garaže, ali su i to posekli i izbetonirali, jer bolje i lepše je imati izbetoniran urbani džep / plato, nego li ozelenjen.
 
Imate par firmi u Bg koje odlično rade te travnate površine (na betonu, krovovima, bilo gde) i uopšte pejzažno uređenje, ovo je očajno rešenje a moglo je da bude baš interesantno da se angažovao neko stvarno stručan da to projektuje.

I da slažem se, trebali su da urade neke stepenice ka parkiću u nastavku i da se napravi normalna veza stepenicama/rampom sa Kneza Danila.
 
Наравно да постоје пролаз и степенице до Централ Гардена. Ту бочно је Ковид амбуланта Дома здравља Палилула. А Централ Гарден је заиста препородио тај део града. Апотеке, продавнице, кафићи, довољно места за пешаке...
 




Ipak ce biti jos zelenila na ovom prostoru, poceli su da zidaju okvire buducih basta.
 
Питање је да ли је то део првобитне замисли или допуна после завршетка платоа ?
 
Prtvobitna zamisao kopiranje izgleda platoa ili trga iz Šabca.
 
Iako Krunska ulica vazi za jednu od najlepsih u Beograd, prvi deo do Beogradske trenutno izgleda gore nego ikad...
Moram da skrenem paznju na dve zelene povrsine koje skandalozno izgledaju.
Prva je odmah do turske ambasade prekoputa doma za ucenike... Prvo sto se vidi je parapet koji se urusio te se sada zemlja spira po trotoaru i ulici...trave naravno slabo, a kontejneri musavi sa djubretom razbacanim okolo.

https://www.google.rs/maps/@44.8087205, ... 6?hl=en-GB

Slicna situacija je na cosku sa Svetozara Markovica, stanje je jos gore od kada su izvodjeni radovi na nekim podzemnim instalacijama. Naravno, nisu se udostojili ni da vrate u prvobitno stanje...
https://www.google.rs/maps/@44.8071053, ... 6?hl=en-GB
(Stanje je u oba slucaja daleko gore nego na snimku)

da li bi neko mogao da prijavi ovo? barem poruseni parapet kod ambasade
 
Добро је што ће додати зеленило у ове мртве углове.
 
21857_rasapopov-2-_iff.jpg


не могу да пређем преко овог споменика буквално ми се преврне желудац кад год га видим а чак ни немам трипофобију

https://www.futurity.org/holes-disgust-fear-phobias-1647042/

Најодвратнији споменик у Београду буквално
 
Meni se svidja spomenik Rasi Popovu, zadovoljan sam i kako ce konacno izgledati plato. Najvece kritike imam za spomenik u neposrednoj blizini crkve Svetog Marka, patrijarha Pavla. Kada god da prodjem pored istog, osecam se sramotno...definitivno "ono" nije covek zasluzio.
 
Ne znam, meni je izuzetno interesantan spomenik i složio bi se s Antoniom da je definitivno najodvratniji spomenik u gradu onaj posvećen jadnom Pavlu.
 
Interesantan koncept spomenika, ali je tačno to za tripofobiju, nije pametno što je tako urađeno. Meni, pored toga, u oko upada i izgled kose. Raša Popov postao Rasta Popov.
 
I Raša i Patrijarh su mi baš odlični. Ne sviđa mi se krug od cvijeća oko Pavla, ako i dalje to stoji, ali na sam spomenik nemam zamjerki.
 
Занима ме колика је практичност овако шупљикавог споменика што се тиче одржавања, да ли може да буде проблема са прљавштином или напротив може да буде лепо па да изникне и нека травка :)
Свиђа ми се простор и свиђа ми се споменик. Волео бих, ипак, да су сви споменици мало монолитнији пошто овакве брзо оскрнаве, могу да се кладим да ће Раша за пар дана остати без кишобрана...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778471#p778471:15y5fvn9 je napisao(la):
Плусквамперфекат » Sun Sep 27, 2020 5:10 pm[/url]":15y5fvn9]Занима ме колика је практичност овако шупљикавог споменика што се тиче одржавања, да ли може да буде проблема са прљавштином или напротив може да буде лепо па да изникне и нека травка :)
Свиђа ми се простор и свиђа ми се споменик. Волео бих, ипак, да су сви споменици мало монолитнији пошто овакве брзо оскрнаве, могу да се кладим да ће Раша за пар дана остати без кишобрана...
Siroti Rasa je i za zivota bio predmet lopova ovde u kraju...
 
Штета што нису направили степениште право у продужетку да води право у паркић. Мада има стаза поред уз дом здравља до Кнеза Данила.
 
Фино ово изгледа, биће још боље на пролеће кад процвета зеленило. Мада су подлогу требали да ураде у наранџастој и белој.
 
Vrh