Šta je novo?

Скадарлија - Бајлони

Da li će se potruditi da završe popravke sada dok su kafane zatvorene.... :roll:
 
Video sam na tviteru danasnje stanje, ljudi se sablaznjavaju, ne mogu da veruju na sta lici.

@sergio-m Da, mislio sam na tako nesto. Imaju, cak, dezen koji imitira drvo.
Kod nas se mahom prave oni sa debelim okvirima. Negde to deluje ok, ali u nekim slucajevima stvarno kriminalno. Jos kada vidis da su povadili autenticne stare prozore od drveta i zamenili ih sa pvc-om, koji izgleda kao prozor na WC-u.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832084#p832084:jq8xo5lm je napisao(la):
Drakche » 17 Mar 2021 01:27 pm[/url]":jq8xo5lm]Video sam na tviteru danasnje stanje, ljudi se sablaznjavaju, ne mogu da veruju na sta lici.

Pa jeste, njihovi stanovi i kuce se renoviraju sami od sebe i preko noci...
 
Kada se pogledaju visoke zgrade u Skadarliji, i tu je pre rata bio trend da se prizemnice ruše. Verovatno da nije došao komunizam i prioritet postala druga strana grada, ništa od svega toga ne bi opstalo.

Meni iskreno skadarlija sve manje liči na bilo kakvu autentičnu boemsku četvrt. Mene ona podseća na ono što po grčkom i turskom primorju imamo kao Bar Street za turiste.
 
Meni je uvek tako izgledala, prosto niko se nikada nije potrudio da to upristoji i da stvarno bude autentično i skladno, ali većinom ljudi tu dolaze na klopu i piće pa ni ne zagledaju bilo šta van kafana. Mislim da je Kosančićev venac daleko autentičnija četvrt i verovatno će živnuti i postati atraktivnija za turiste (mali broj njih zađe tu) kad se izgradi ona javna garaža kod mosta i zatvori za saobraćaj, a i valjda će skorije da srede one ruševine stare biblioteke.
 
Данас:







(Влогзила у кадру)


















(како скоројевићи исписују име старе кафане ...)










 






Нови хотел (да ли је остало тако с обзиром на велика врата која личе на гаражна?) у Зетској улици:









У ул. Емилијана Јосимовића су свуда где се дивље паркирало постављени стубићи и, према Скадарлији, стуб с камерама (в. последњу слику):





 
Ali ove cackalice. Neko je stvarno mislio da ce one da obuzdaju nase vozace i vandale?! I to je prihvaceni standard za BG! :lool:
 
Ništa ne fali stubovima, fali samo to što gradski vlast stalno zaboravlja da održava naš grad. Vandalizam i bahatost postoji svugde a ne samo kod nas.
 
Ne ...apsolutno fali nešto i tim stubovima...totalno su nekvalitetni i neadekvatni..to smo već ustanovili...oni su u suštini napravljeni sada od čuvene presovane rđe(tm)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832683#p832683:2pfpafap je napisao(la):
Dice » 18 Mar 2021 11:55 pm[/url]":2pfpafap]Ništa ne fali stubovima, fali samo to što gradski vlast stalno zaboravlja da održava naš grad. Vandalizam i bahatost postoji svugde a ne samo kod nas.

Ne fali im nista kad bi stajali u tvom dvoristu, a ne na BG ulicama.
 
Zgrada je jednostavna , jeftina, ali se i arhitekturom i gabaritima uklopila ulicu. Za godinu dana kada fasada malo patinira izgledaće kao da je tu 50 godina.

20210318-141603-HDR.jpg
 
i klimama se lepo uklopila u okolne fasade....
ne znam kako da se izrazim a da ne uvredim ljubitelje skadarlije ali ako pogledas sad ovako golo na sta to lici to nije ni kic diznilend verzija nekadasnje bohemije o autentici ne vredi trositi reci...sarenis balkoncine basturine i sve s toliko neukusa i novokomponovano....vasariste...
 
Bio sam dokon, pa sam malo skicirao Trg na Bajloni pijaci.
 

Prilozi

  • BajloniTrg.jpg
    BajloniTrg.jpg
    777,6 KB · Pregleda: 1.936
Koliko bi ovaj deo oziveo da tu naprave trg. Uvek mi je taj deo grada bio nekako gadan. Verovatno zbog cele te pijacne atmosfere...
 
Tezge po sebi nisu toliki problem. Moze da se, u najmanju ruku, napravi nesto kao u Zemunu.
Medjutim, Bajloni Pijaca sadrzi previse zidanih/montiranih objekata na obodima i u unutrasnjosti, pa zato nema sanse da imamo utisak da smo na nekakvom trgu.

Na ovoj skici sam napravio trg od polovine cele povrsine pijace, jer je to sasvim dovoljno "praznog" prostora, takodje, dopada mi se ideja "polu-mostica" u produzetku ul. Jelisavete Nacic, kao i ovi duboki ivicnjaci sa ogradom kao na obali kanala (da tako nazovem). Potpuno nova estetika i dinamika.

Jedino sto bi zbog parkinga moralo da se kopa barem jos jedan sprat dublje.
 
Ovoj pijaci je neminovno sređivanje zbog izgradnje pijace i metro stanice, a možda i garaže koja sada realno je na dugom štapu.
Što se tiče Skadarlije mislim da mora postojati neko tipsko rešenje bašti i inventara, a one montažne bašte sa betonskim temeljima ka 29. Novembru bi porušio.
 
Ovakva bi preuređenja definitivno evropeizirala Beograd i dala mu još više jednu gospodsku notu. Čak kad se ovako pogleda, podseća na Pečuj ili neki austrijski grad. A s pijacom i tim udžericama okolo izgleda kao siromašna balkanska kasaba, nažalost. Ne mora postojati baš 50 pijaca u gradu.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833273#p833273:qmvnh0hk je napisao(la):
Drakche » Ned Mar 21, 2021 8:43 am[/url]":qmvnh0hk]Bio sam dokon, pa sam malo skicirao Trg na Bajloni pijaci.
file.php
 
Дракче свака част, феноменална идеја
 
Vrh