Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

i apoteku i kladionicu, da se uzmu bensedini i uplati tiket. po obodu sezonski trgovci, da li bostan, da li paprike, da li kupus. a ako ovo cita neko iz vlasti nek se nosi u tri lepe
 
Може и киоск за брзу храну и један за кокице.
 
Ne razumem kako one granitne teže ploče u knez mihajlovoj iz 80 i neke su u boljem stanju nego ove nove.. još oće da ih imenjaju sledeće godine, zašto?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666400#p666400:29ilt694 je napisao(la):
astrodule » Pet Okt 04, 2019 12:49 pm[/url]":29ilt694]Mislim da se niko još nije žalio na ploče na pešačkom delu novog Trga.

Zar nisu ljudi pisali da je odabrana previše svetla boja zbog koje Trg izgleda šugavo?
 
Nego, šta ovi umetnicii rade?

Izvor Fejs Dragoljub Zamurović
86dc4580d2be40f0be9f43a46a3ac353.jpg


Poslato sa telefona
 
Moja masta se iscrpila kod obrtanja kocki, ko zna...
Da ne sipaju bitumen pa cetkicama ravnaju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666548#p666548:8yk1fqhr je napisao(la):
Дошљак » Pet Okt 04, 2019 6:45 pm[/url]":8yk1fqhr]Да не фарбају фуге да личе на битумен? :D
Neka improvizacija.
Tečnost u teglama je bistra a četkice su svetle. Možda je to neki fiksir (učvršćivač, ubrzivač) sazrevanja poliuretanske Sika mase za fugovanje.
Bilo bi korisno za Švajcarce iz Sika centrale da anonomno dodju i da gledaju šta se dešava. Da nauče nešto.
 
Ovo je takva blamaža za struku, da se povlačim sa teme, muka mi je. Neverovatno je šta smo sebi dozvolili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666557#p666557:2unphop4 je napisao(la):
asterix » 04 Okt 2019 07:36 pm[/url]":2unphop4]Tečnost u teglama je bistra a četkice su svetle. . .
Ma, lepo se vidi da lakiraju fuge :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666536#p666536:13b4h9b1 je napisao(la):
astrodule » 04 Oct 2019 05:10 pm[/url]":13b4h9b1]Nego, šta ovi umetnicii rade?

Izvor Fejs Dragoljub Zamurović
86dc4580d2be40f0be9f43a46a3ac353.jpg


Poslato sa telefona


"Extreme Engineering"
 
Kao sto rekoh: viewtopic.php?f=23&t=3207&p=615158#p615158

Ali ono cega ne da se pribojavam nego mislim da je vrlo verovatno da ce se desiti je da trg nece jos ni zvanicno biti zavrsen i otvoren, (uz pompezno svecano presecanje trake od strane najvisih funkcionera i svim marketing rijalitijem koji uz to ide), a da ce na njegov prostor vec poceti da se prelivaju takozvani sadrzaji. Ne samo ove stolice koje cekaju kao nekakve zapete besne psine da se ukloni ograda pa da nagrnu svom silinom, nego i svi ostali moguci "sadrzaji" za ritaul zvani potrosnja. Prostor ce verovatno poceti da zaposedaju nekakvi kamioncici i kioscici sa raznim drangulijama i slicno. Mozda na trgu i osvane nesto slicno dino parku na Kalisu. Recimo neki ogromni t-rex sa razjapljenim celjustima kao nevidjena turisticka atrakcija. Sa sve direkt linijom gondole od terasa trznog centra u Rajicevoj za ekspresno telepromptovanje do dinosaurusa.

file.php

file.php


Nije bas ovako ali nisam mnogo omasio u predvidjanju. Izgleda da smo umesto trga dobili jedan veliki promotivno-markentiski stand za raznorazne "event-e".
A kao sto rekoh sve jos nije ni zavrseno. Da pogadjam da ce uskoro kad krene novogodisnje kindjurenje ovaj ceo prostor biti okupiran nekom "carolijom" za decu slicnoj onoj kojom je bio okupiran trg Nikole Pasica. Pitam se od koliko ce od svih 365 dana u godini ovaj prostor pripadati pesacima a koliko dana ce biti ogradjena zabranjena zona pod okupacijom. Bice to sportski teren, koncertna i pozorisna bina, bioskop na otvorenom, mesto za razne "performanse" i ko zna sta sve ne, a najmanje trg za koracanje i sedenje. A videcemo mozda ga stvarno i poseti neki dinosaurus. Kad je mogao tranformer sto ne bi i neki T rex.
Zapravo izgleda da sam ja neka vrsta dinosaurusa jer u 2019-oj smatram i ocekujem da bi jedan glavni gradski trg trebao da bude samo to. Trg.
 
Znači za sad smo imali: pesak, silikon, cement, bitumen šta je još ostalo da se isproba, ovo dođe ko neki čas prakse za majstore
 
Pa ovo je u stvari test poligon. Znate li vi koliko bi koštalo testiranje u realnim uslovima?

Ovaj fijasko bukvalno treba da se izučava na fakultetima i da svaki majstor niskogradnje bude upoznat sa svakim segmentom ove rekonstrukcije rekonstrukcije (a možda i rekonstrukcije)
 
Biće zanimiljivo videti u kakvom stanju će biti fuge od Sika ispune nakon što izvrše pikovanje kamenih kocki sa odgovarajućim mašinama. :bash: :notok: :fijasko:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666536#p666536:7s32qyac je napisao(la):
astrodule » Pet Okt 04, 2019 6:10 pm[/url]":7s32qyac]Nego, šta ovi umetnicii rade?

odmašćuju kamen da bi Sika "uhvatila" :bash:
 
U uputstvu za Sikaflex piše da se prevashodno koristi za ispunu izmedju betonskih ploča.
Postoji poglavlje "Limitations" izdvajam jedno ograničenje
LIMITATIONS
Before using Sikaflex® PRO-3 on natural stone, please contact our Technical Service Department.

Znači pozovite Sika stručnjake da provere o kakvom kamenu se radi i da li se ta masa može koristiti.
Možda su pročitali uputstvo, pitali ljude i ovi ima rekli da koriste svetu vodicu
 
Mi da smo pravi Beogradjani i da volimo svoj grad,momentalno bi prestali sa komentarisanjem ovog besmisla...treba pozvati na masovno
okupljanje (bez stranckih obelezja) ispred gradske skupstine, sa zahtevom za hitnu ostavku predsednika i kvazi predsednika grada ! ! !
 
Primetih prve nalepnice, nalepljene posred postamenta spomenika Knez Mihailu.
 
Vrh