Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Do proleća se radi pešački deo, tj. popločavanje, onda kreću radovi na kolovozu, instalacije, redjanje kocke, zatvaranje za saobraćaj, naizmenična propuštanja i sve ostale dobro poznate zezancije kod nas...možda 420 dana bude i malo. A naravno da ne očekujemo da rade 24 sata dnevno, to su Vesićeva naklapanja, tako da bismo forum mogli da poštedimo takvih komentara.
 
Meni nekako logicnije da su
1.pocistili trg od zardinjera drveca izmjestili stajaliste 26 ka terazijama .
2.preusmjerili saobracaj promjenili instalacije uradili kocku za kolovoz u djelu od narodnog pozorista do djela mak kolarceve
Pa onda isli u slaganje ploca na pjesackom djelu da sto manje guzve budu
Bas me zanima kako su zamislili saobracaj do budu radili kolovoz
 
Nisam pretpostavljao da za ovo treba tri meseca ili 6....ali pre 31-nu godinu cela Knez Mihailova je pretvorena u pesacku zonu za pet meseci - od 11. maja do 20. oktobra 1987. A radjene su i rekonstrukcije fasada na nekim objektima
 
Knez Mihailovu je rekonstruisala mnogo ozbiljnija država nego što je ova danas.
 
Knez se planirao 3 godine izdata knjiga o rekonstrukciji uradjene sve podzemne instalacije
Vrseno slaganje ploca na vise mjesta odjednom pa su se uklopili u kocku
Ali mi to vise nemozemo da ponovimo dansa se mjestomicna ostecenja u knezu rade previse dugo dugo...
 
Dakle nije problem tehnicki ili "struka" nego nesposobnost i neorganizovanost. Stvari treba nazivati pravim imenom
 
Zex, stavi bašte kafića, inače će da izgleda kao Berlin iz 1936.

I da, nedostaju najvljeni "beleg" Stambol kapije (srušio knez Mihajlo da je Srbi zauvek zaborave), kao i privremene grobnice crvenoarmejaca. Pravi urbanizam prave države ih je preselio na spomen groblje, kako ljudima i dolikuje, a neko od ovih klovnova je to video na nekoj staroj fotografiji pa je genije mislio da je to dobra ideja...
 
Ja mislio od stambol kapije da je ravna fontana
Ako stave adekvatno objasnjenje ne mora biti lose ali cisto sumljam
 
Meni izgleda sasvim pristojno, pedatno pomalo sterilno ali skoro sam bio u Pragu i dosta je slican koncept.U sredini spomenik i ovo ostalo cista povrsina.Mislim da ce trg dobiti pun sjaj sa izgradnjom opere ili sta je vec u najavi, samo treba biti oprezan sa eksterijerom buduce zgrade koja ce se uklopiti sa okolinom i naravno da se na svim zgradama uradi fasada.Posebno na zgradi gde se nalazi IKEA jeste da ne spada u one koje su bas na trgu ali je vidljiva sa trga.Jel zna mozda neko kako je ta zgrada izgledala nekad, trenutno je bas ruzna!!
 
Sigurno bi mogla da se odradi sa fasadnom plastikom i sa jos nekim dodacima, osvetljenjem, bila bi mnogo lepsa.
 
Osvjetljenje da plastika nikako napravili bi kic i upropastili zgradu
 
po planu ostaju 4 trake a ne 5.... ja sam isto protiv stavljanja oznaka Crvene armije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561572#p561572:3kwmbmj0 je napisao(la):
zexland » 23 Aug 2018 10:07 pm[/url]":3kwmbmj0]Stizu kafici, klupe i naravno ljudi :)

Ne zaboravi - suncobrani mogu da budu samo beli, zeleni ili crni (jedna od onih nekoliko retkih dobrih stvari koje su sproveli).

Ali, 420 dana,,,, eeej!
 
Malo pre na TV videh.

400 Days is a 2015 American science fiction film written and directed by Matt Osterman and starring Brandon Routh, Caity Lotz, Ben Feldman, and Dane Cook as astronauts sent on a 400-day-long simulated mission to a distant planet to test the psychological effects of deep space travel.
w71ovwnsfazwdxs7mxuv.jpg


Slučajnost?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561593#p561593:33h6mxgo je napisao(la):
relja » 23 Aug 2018 10:58 pm[/url]":33h6mxgo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561572#p561572:33h6mxgo je napisao(la):
zexland » 23 Aug 2018 10:07 pm[/url]":33h6mxgo]Stizu kafici, klupe i naravno ljudi :)

Ne zaboravi - suncobrani mogu da budu samo beli, zeleni ili crni (jedna od onih nekoliko retkih dobrih stvari koje su sproveli).

Ali, 420 dana,,,, eeej!

Beli, crni i bez :)

Evo malo dodatog zivota na trgu:

 
Зна ли се можда планирају ли какво претумбавање стајалишта јавног превоза у тим будућим фазама кад све са Трга републике и Студентског трга пребаце на Дунавску?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561508#p561508 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 23 Aug 201
trg.jpg

Cisti diletantizam, nista nisu u stanju da urade kako treba. Najgore je sto i ne vide sta treba da rade. Ni autori, a ni ovi koji daju pare. Taj primitivni poriv za posumljavanjem centra grada i turanje drveca ( o kome briga prestaje cim ga posade) gde mu mesto nije se vec granici sa patologijom. Umesto da se trg vizuelno prosiri i iskoristi korektno definisana istocna strana sa renoviranim Jugoeksportom nekome je bilo logicno da se umesto toga trg vizuelno skrati sadnjom dva reda visokog drveca koje ce jos pride zakloniti taj isti reprezentativni (sta da se radi, bolje nemamo) element trga. Plus ona dva reda onih invalida koji zaklanjaju procelje muzeja koji ostaju postedjeni!! Sve naopako.
Pa se neko pita zasto smo cinicni i ironicni. Sunovrat se nastavlja.
 
Vrh