Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Kod vrata muzeja su i dalje medaljoni malo drugacijeg sadrzaja
Zuma vrijeme je da bg dobije jedan trg po propisima bar jedan ta 4 stabla ispred muzeja su vec zrela za zamjenu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507296#p507296:1h43pvrr je napisao(la):
And7rey » 10 Јан 2018 04:23 pm[/url]":1h43pvrr]A zašto ne naprave drvored levo i desno od zgrade muzeja prema Kolarčevoj? Time bi se video muzej i ostalo bi zelenilo.
trg%20republike%20bg%20kd.jpg
Ни ово решење није ништа интелигентније. Дупли дрворед ће да заклања једну од најлепших зграда у БГ - Југоекспорт
 
Taj ko je projektovao mislio je da drvece treba da napravi zid zbog zvuka i smoga, mada pre ce biti da je drvece tu samo zbog atraktivnosti rendera,
logicnije mi je da drvoredi stoje paralelno sa zgradama levo i desno.
 
Mozda bi kompomisno resenje bilo sa lepim retro drvenim zardinjerama gde bi se sadile reprezentativne sadnice. Evo varijante sa palmama, poput Luksemburskog parka u Parizu.

Postojeca rasveta je umnozena i bila bi autenticna i zastitni znak za citav prostor.

 
Ne razumem ove opcije sa palmama, tj nikako ne idu niti mogu da ih zamislim. I ne znam zasto ste se uhvatili za drvece kod muzeja. Po meni bi trebalo napraviti jedan ogroman skver pesacki koji bi u centralnom delu imao statuu kneza Mihajla. U takvoj nekoj postavci drvece ne bi imalo tu sta da trazi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507460#p507460:owtz91kl je napisao(la):
stf » Чет Јан 11, 2018 8:34 am[/url]":owtz91kl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507296#p507296:owtz91kl je napisao(la):
And7rey » 10 Јан 2018 04:23 pm[/url]":owtz91kl]A zašto ne naprave drvored levo i desno od zgrade muzeja prema Kolarčevoj? Time bi se video muzej i ostalo bi zelenilo.
trg%20republike%20bg%20kd.jpg
Ни ово решење није ништа интелигентније. Дупли дрворед ће да заклања једну од најлепших зграда у БГ - Југоекспорт

У томе се сасвим слажемо. Дрворед уз здање Реунионе и друго здање на углу са Коларчевом није споран, али на супротној страни би онда заклањао позориште и поглед низ Француску улицу и доживљај дубине коју даје сада врт према Дому војске.

Најбоље решење би било да се на правцу крајева Музеја, па према Коларчевој, поставе две паралелне жардињере, које би на неколико места биле прекинуте пролазима. У такве жардињере не би требало садити дрвореде, као што су несретно учинили у ул. Краља Петра, него спорадично и разноврсно, тако да би на тој страни према Кнез Михајловој уз та два здања било мало више дрвећа поред другог нижег растиња, а на супротној страни према садашњем коловозу би било више ниског растиња и неколико стабала у делу преко пута будућег здања на месту стакленца.У том случају би моги да склоне садашње фиксне жардињере са трга. На садашњем коловозу ће можда бити трамвајска траса, и ту би могло да се уведе растиње у виду трамвајског травњака.
 
Meni prikaz ima totalno drugačiju konotaciju
kada smo svesni prisustva zidova ostalih zgrada u odnosu prozračnih skica
vec postavljo
file.php


Uloga zelenila je onda još bitnija,
a kako nema nekih visinskih kaskada
najavljeno zabarakadiranje trga novom zgradom zatiranjem onog parkica kod staklenca
samo
još više budi osecaj da je skalperom načinjena kockasta rupa
a nismo u New York-u :lol:
 
А зашто не направити само дрвореде дуж Дома штампе и зграде Реунион? Таман да се замаскирају баште кафића испред тих зграда и направи им се хлад. Можда и још jeдан краћи дрворед до коловоза око стајалишта од осе Француске улице до скретања за Коларчеву, таман да се замаскира поглед на Стакленац, а у фокус ставе Народни музеј, Народно позориште, Дом војске и зграда бившег Југоекспорта као најрепрезентативније зграде на тргу. Испред музеја евентуално оставити нека нижа стабла уједначене висине и идентично обликованих крошњи као украс и мањи хлад. Штета што једино она кичерица од зграде бившег Југодрва тешко може да се замаскира неким јабланом, или би можда и могла правилим позиционирањем?

Eво и неког покушаја плана како би то могло да изгледа. Зелено је виши дрворед, светло зелено је нижи дрворед украсних стабала, розе су цветне алеје а плаво фонтане.
 
Jedina fasada na Trgu koja meni nije preterano lepa je Dom štampe. Oko nje može da ide drveće, ali Muzej i Reunione su mi prelepi i greh ih je sakrivati. Inače, ok mi je ovaj dvostruki drvored ka Kolarčevoj. Koliko god da mi je fasada Matijević hotela lepa, toliko su mi ružne obe zgrade pored nje i visinska neuklopljenost. Tu stranu bih "zamaskirao" visokim drvećem, a to bi Tgu i dalo pravougaoni izgled. I definitivno sam za uklanjanje ovih cvetnih partera oko kneževog spomenika, zauzimali bi veliki prostor bez potrebe na budućem popločanom trgu:
 
U današnjim Novostima veliki intervju upravnika Narodnog pozorišta-uskoro se kreće sa izgradnjom nove velike dvorane pozorišta na mestu Staklenca, u sklopu koje će biti i podzemna garaža i galerijski prostor. Od grada su dobili i podršku za obnovu prvog teatra u Djumrukani-tako da će i ta zgrada biti obnovljena, a unutar nje će biti stalna postavka muzeja Narodnog pozorišta i jedna kamerna scena na raspolaganju svim pozorištima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509828#p509828:7tw0dz1r je napisao(la):
Vox91 » Fri Jan 19, 2018 5:29 pm[/url]":7tw0dz1r]U današnjim Novostima veliki intervju upravnika Narodnog pozorišta-uskoro se kreće sa izgradnjom nove velike dvorane pozorišta na mestu Staklenca, u sklopu koje će biti i podzemna garaža i galerijski prostor. Od grada su dobili i podršku za obnovu prvog teatra u Djumrukani-tako da će i ta zgrada biti obnovljena, a unutar nje će biti stalna postavka muzeja Narodnog pozorišta i jedna kamerna scena na raspolaganju svim pozorištima.
Odlične vesti. Taj tekst je samo u štampanom izdanju Novosti?
 
Da, pročitao sam u štampanom izdanju u kulturnom dodatku. Ta scena će biti velika, kako bi se mogle izvoditi predstave sa mnogo izvodjača-dakle kaže upravnik da će tu scenu koristiti i opera i drama i balet-kada im bude potrebna za velike komade, a postojeća zgrada će se koristiti za komade sa manje izvodjača. Nije pričao o rokovima, ali je rekao da se nada da Trg do sledeće sezone neće moći da se prepozna. Inače pozorište ove godine ulazi u višegodišnju seriju obeležavanja svojih jubileja, pa se zato gradi nova zgrada.
 
odlicne vesti, znaci imacemo jos jedno pozoriste pored postojeceg ali sa vecom scenom za kad nam zatreba. taman nam onda i ne treba posebna zgrada za operu i balet. steta sto nema dovoljno mesta da tu nastupa i fudbalska reprezentacija pa moramo da gradimo poseban narodni stadion.

samo da ne bude nepredvidjenih okolnosti u martu koje bi dobre ljude sprecile da nam sve to podare
 
U kakvoj zemlji zivimo pre ce napraviti novi fudbalski stadion nego operu ili zgradu za balet.

Starlete se loze na fudbalere a ne na baletane i operske pevace. Mora se i njima udovoljiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509855#p509855:2zb3cnds je napisao(la):
spatiotecte » Fri Jan 19, 2018 7:13 pm[/url]":2zb3cnds]U kakvoj zemlji zivimo pre ce napraviti novi fudbalski stadion nego operu ili zgradu za balet.

Starlete se loze na fudbalere a ne na baletane i operske pevace. Mora se i njima udovoljiti.

Šta znam, čini mi se kao da u vladajućoj garnituri postoji deo ljudi koji ima opsesiju "krugom dvojke" i zeljom da dobiju njihovo poverenje. Možda oni vide i ovaj projekat kao deo tog poduhvata. Kako god i zbog čega god, treba podržati ovaj projekat.

Beogradu trebaju slobodne scene, zato me više raduje obnova Đumrukane i ta scena.
 
naravno da treba podrzati ovakve projekte ali ovo nije projekat ovo je predizborno baljezgarenje.
 
Mnogo bi bolje leglo nešto tako veliko na mesto BnV, ili samo malo van centra (na mesto gde planiraju Filharmoniju) zbog gužvi koje bi takvi događaji pravili.
 
U tekstu i piše da će ispod nove zgrade biti garaža kako bi se rešio problem parkiranja posetilaca pre svega. Meni je ova vest pozitivna, odavno su već ostavljene veze ispod Francuske ulice za takav objekat, a i konačno se uklanja Staklenac. Narodno pozorište kreće sa obeležavanjem svog 150. rodjendana i mislim da će nova zgrada biti lep poklon i pozorištu i gradu. Biće ta scena dobro iskorišćena i dobro je što će je koristiti i drama, opera i balet..kamo sreće da se otvara što više novih pozorišta. Jedino ne znam kako će se rešiti finansiranje izgradnje-možda od aerodroma..Inače, pomenuto je da će u sklopu tog objekta biti i galerijski prostor-verovatno za potrebe Narodnog muzeja, ali ipak to znači da se odustaje od izgradnje nove muzejske zgrade na Trgu, pa ću na temi o Narodnom muzeju izneti neke moje predloge.
 
Samo neka obezbjede pare za to za pocetak ja sam vec kacio odavno rijesenje zgrade na mjestu staklenca koja podsjeca na narodno pozoriste
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509910#p509910:x02u0jjs je napisao(la):
Vox91 » Today, 21:35[/url]":x02u0jjs]U tekstu i piše da će ispod nove zgrade biti garaža kako bi se rešio problem parkiranja posetilaca pre svega.

Mislio sam na gužve prilazima, ne na samo parkiranje. Mada je i pitanje koliko parking mesta je potrebno. Možda je bolje rešenje napraviti što više parking mesta koja bi se inače koristila.

Upravo zbog prilaza, mislim da bi takav objekat bio izvodljiviji na NBGD (zamislite da se Fest održava na Trgu, tj, onoliko vozila koja treba da dođu tu i da se vrate.)
 
Vrh