Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Pa jel su oni normalni !!!

Uklonice predratno idejno resenje bastica oko spomenika ! I sta kao OVO ce da doprinese monumentalnosti spomenika ?

Znaci ovi ce da dovrse iskorenje svih predratnih idejnih resenja prostora...tuzno i jadno. 1946 here we come !

 
A bandere oko spomenika gdje su dvije sa zadnje strane
 
Mora da se oslobodi prostor za spomenik Vucicu, koji ce tu da nikne za 30, 40 godina. A mozda mu kao dozivotnom predsedniku sagrade jos za zivota tj. i ranije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561280#p561280:nxffi0kh je napisao(la):
direktor » Sre Avg 22, 2018 10:17 pm[/url]":nxffi0kh]A bandere oko spomenika gdje su dvije sa zadnje strane
Ako ćemo tako onda gde je uopšte spomenik pošto ga nema na slici. Sigurno neće uklanjati te bandere, a što se tiče bašte nije ni čudo da se uklanja zarad ogradnje spomenika kada svaka svinja čeka mogućnost da išara spomenik sa svih strana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561279#p561279:2zhadv3h je napisao(la):
zexland » Sre Avg 22, 2018 10:14 pm[/url]":2zhadv3h]Pa jel su oni normalni !!!

Uklonice predratno idejno resenje bastica oko spomenika ! I sta kao OVO ce da doprinese monumentalnosti spomenika ?

Znaci ovi ce da dovrse iskorenje svih predratnih idejnih resenja prostora...tuzno i jadno. 1946 here we come !

Pogledajte prilog 1
file.php
Iskreno, podržavam uklanjanje ovih medjuratnih baštica, koje zauzimaju previše pešačkog prostora na Trgu, a uvek su bile i loše održavane. Prema ovom planu izgleda da su rešili da prostor oko spomenika urede na sličan način kao u vreme podizanja istog:Pogledajte prilog 1Takvo rešenje mi je najbolje-spomenik je u zelenilu koje zauzima manju površinu, ogradjen je i tako je sprečeno pentranje i žvrljanje, a još bi u ovu ogradu oko spomenika ukomponovao kamene klupe sa sve četiri strane kako bi ljudi ipak mogli da sednu i predahnu:
 
Evo jos jedne slike iz tog vremena

blog-spomenici.jpg


Ja se samo nadam da ce sacuvati stare stubove rasvete

kneza1.jpg
 
Ja ih samo molim da više ništa ne diraju. Odlični su kada ne rade ništa!
 
Bastice treba ukloniti a podlogu trga koja je sada asfaltna treba da se zameni.

Samo totalni deb. moze da hejtuje obnovu trga, koji je za obnovu davno zreo.
 
@ Vox - Znam za ovo originalno resenje pre WW1

Usput za tebe a i za sve na forumu samo da podsetim da sam jos 2006. godine osnovao prvi domaci forum sa fotografijama starog Beograda:

Слике старог Београда 1850-1960 | Photos of old Belgrade 1850-1960
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=406398

...koji se igrom slucaja kasnije preselio na Politikin zabavnik. U svojoj zbirci imam preko 10.000 starih fotografija Beograda, a samo za Pozorisni trg na stotine. Ovo ne smatraj kritikom vec malim podsecanjem :)

Elem, originalno resenje je po meni dosta skromnije, dok je medjuratno itekako reprezentativnije i predstavlja zastitni znak Trga Republike (nekada Pozorisnog trga). Ovo je kao sa pricom o bojama autobusa - nema potrebe da se menja, jer je pod broj jedan - spomenik zajedno sa kandelabrima i basticama kao takav zasticen, a pod dva - koga su pitali da to urade i na osnovu kojih estetkih kriterijuma???

Da, bas vidimo koliko jedan Bec tek tako menja svoje istorijske celine...

Jedino sto jeste istina da bi se malo dobilo na prostoru, ali sa uklanjanjem onih predimenzioniranih bastica prekoputa (inace cija je forma inspirisana sa ovim originalnim), dobija se opet ogroman prostor, tako da za ovim zaista nema potrebe.

A za vas sve kojima se dopada ova ideja promene, evo jedne dobre retusirane fotografije spomenika na prelazu iz XIX u XX vek. :sesir:

 
Da li su samo vrhovi kandelabara promjenjeni meni tako izgleda
 
Da li su sigurni da im je 420 dana za Trg dovoljno?
Pitam, obzirom koliko im je trebalo za trotoar na Brankovom mostu, ono parče kod pošte u Zmaj-Jovinoj od nekoliko metara itd....

A ovo za okolinu spomenika: kako ono beše?
"Samo nek se gradi..."
E pa evo vam, upravo to se i dešava, gomila besmislenih radova koji samo služe da se preko burazerskih firmi izvuku pare.
"Samo nek se gradi..."
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561323#p561323:g5s32m2i je napisao(la):
neven_k » Sre Avg 22, 2018 11:56 pm[/url]":g5s32m2i]Bastice treba ukloniti a podlogu trga koja je sada asfaltna treba da se zameni.

Samo totalni deb. moze da hejtuje obnovu trga, koji je za obnovu davno zreo.
Evo ja sam totalni debil. A kada bi se i drugi gradovi ovako raskopavali i menjali, nigde ništa staro ne bi ostalo, a to je ono što je svima interesantno. To bi trebalo da smo i mi, a izdajemo se da je Beograd stari grad. Ne daj bože recimo da Prag dobije ovakvu vlast, zlo naopako. Prvo bi stradao Karlov most. Samo kompletnom idiotu može da se sviđa apsolutno razaranje duha i stila (starog) Grada, što je doduše poćelo još ranije, da ne spominjem rušenje gotovo svih beogradskih kafana, Slavije sa sve bioskopom, apotekom, knjižarom... Nažalost, proces se nastavlja.


Zna li se sudbina trolejbusa?
 
hellooo, skidaju asfalt sa glavnog trga da bi stavili ploce, smanjuju saobracaj.... 1+1= ?
 
Da li si baš baš siguran? Uostalom, samo za to im ne treba 420 dana, zar ne? 1+1=?
 
Ja sam uvek za cuvanje starog i negovanje starog stila i duha u gradovima, ali konkretno na primeru trga imamo prostor nabacan svim i svacim, prljav spomenik, ispucao asfalt itd.. pre takvog stanja imali smo trg koji je sluzio kao parking.. Nije mi bas primer za cuvanje starog stanja.. Slavija takodje sa onim cadjavim kucercima i pljeskarnicama iz kojih nice kiselo drvece.. Neke stvari koje nisu dobre mislim da ne treba da se cuvaju i ne obnavljaju da bi se odrzao stari duh, jos u slucaju tih nekih navedenih prostora to bi bio duh umazanog i tuznog grada iz vremena sankcija... Ne podrzavam mnogo toga sto se radi ali ne podrzavam ni stanje kakvo jeste.. Spomenik mislim da je pametno ograditi i dovesti u red jer navici da na njemu pije pivo i zvrlja ga ko kako hoce mislim da bi tesko stali na put.. Nije mi samo jasan takav jedan nemar pojedinca u Beogradu i Srbiji i nebriga o tako starom spomeniku koji je jedan od simbola grada.. Kako to da u Zagrebu npr niko ne kampuje na spomeniku i ne zvrlja..
 
posto sam u strucu treba 1 god. za to sto rade, a ti ako mozes brze, dobrodosao u struku pa otvori firmu predaj ponudu i uradi brze. Trebaju nam uvek ambiciozni ljudi koji misle da mogu stvari brze da se urade.

procitaj Golluma, tako razmisljaju ljudi koji su svesni realnosti oko sebe, a shvatanje realnosti je 50% svega sto se radi. Ne samo zbog trga nego i zbog svega drugog sta rade ovi mladi ljudi na forumu u svom zivotu.
 
Super pošto si u struci. Objasni nama koji nismo dinamiku ovakvog posla na primeru Trga.

(možda malo zvučim sarkastično, ali nisam, zaista me zanima tok rada za ovakav projekat, naravno imajući u vidu podatak da nisi upoznat sa svim detaljima projekta)
 
Naravno, posto je za poplocavanje skvera kod Doma omladine potrebno pola godine (cca 300 m2), onda je sasvim logicno da za Trg Republike treba tri puta vise. :mrgreen:
 
Opaaaa 11 30 ujutru a radova nema ni 24 sata ni u 11 30 u po bela dana...Ali njih nije sramata da postave kanere i jos da lazu...Pogledajte i sami na sajtu beoland ili Beograd uzivo.
 
Trenutno odnose sve žardinjere koje su skupili sa trga, ali ne vidim više od 3 radnika na snimku. Za ovo vreme mogli su već da počnu sa razbijanjem asfalta.
 
vi1k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWXpJN01EQV8vMDhmNWEwNTZiN2ZmNTA0ZTliMTVhZjk3MzkxMTBmMTUuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


2 drvoreda postavljena na potpuno pogresnom mestu.
Prvi zaklanja pogled na zgradu Muzeja, drugi zaklanja fasadu tog istog muzeja.
Uspesna kamuflaza objekta koji bi trebao da bude u fokusu a ne sakriven. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561387#p561387:10uywsk5 je napisao(la):
And7rey » Čet Avg 23, 2018 11:42 am[/url]":10uywsk5]Trenutno odnose sve žardinjere koje su skupili sa trga, ali ne vidim više od 3 radnika na snimku. Za ovo vreme mogli su već da počnu sa razbijanjem asfalta.
Pa juce kada je bio Vesic i asfalt su razbijali a sad kao odnose zardinjere...Ja da ih vucem do sada bi ih sve sklonio...+
 
Vrh