Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Nagradno pitanje - koliko ćemo dugo imati prazan Trg?

Nadam se barem 2 nedelje, mada me ne bi čudilo da stave štand sa onim šporetima na sred.
 
Pa ne ide šporet na sred plotne :)
 
Sad jedva čekam da vidim ima li posledica na pločniku, nakon dužeg perioda sa ovom šatrom i klizalištem.
Nešto se bojim da će biti tragova, makar neke rđe od silnih elemenata.
 
I na kamerama se vidi da se uklanja plastenik.
 
Ne znam za šporet ali ovo je kao kad otapaš frižider a voda curi svuda po kuhinji.
9632c4625a3a839bbd6aa37789785afd.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Момци који укањају артефакте народне забаве са Трга ми рекоше да ће све бити уклоњено ”за један тједан”.

То ме наводи на размишљање да ли су рентали коњиће вране и друге шарене рингишпиле од сусједа или сам ипак набасао на неког са привременим радом у Београду.
 
Karusel i jest iz ZG došao sa sve slikama istog fino oni na nama zarađuju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709835#p709835:1m8nhw9t je napisao(la):
direktor » Уто Феб 18, 2020 10:49 pm[/url]":1m8nhw9t]Karusel i jest iz ZG došao sa sve slikama istog fino oni na nama zarađuju
Нисам испратио, напросто красно.
 
Некада су радикали из тих крајева донослили белу технику, а данас бивши радикали доносе рингишпиле...
 
Расклапа се клизалиште, карусел је однет; данас поподне:











Мала фонтана испод велике јелке која још није однета:

 
Kada posmatrate ovaj trg, siv i betoniran, ono sto vidite je potpuninedostatk ideje, identiteta i strucnosti.
Ontoloski, nije Vesic kriv, danasnji Trg odslikava bedu ljudi koji i ne gledaju okolo, osim po komandi turistickih vodica, nego samo gledaju u telefon.
To je Trg nove beogradske urbane mladosti.
Vesic je samo vesnik novog vremena.
 
Nisam imao vremena ranije da postavim, ali evo slike od 16.2. kada je počelo demontiranje klizališta sa trga, čisto da ispratimo koliko vremena im je potrebno za tu rabotu:
20200216_144319.jpg
 
Realno, mogu da stave prave plastenike sa organskim povrcem na trg da ne bude prazan kad nema iventova. Zasto toliki prostor da bude prazan. Marketinski opravdano, zdravlje, buducnost, deca... a i moze da se ucari koji dukat.
Neprijatno je da tolikprostor bude prazan i neiskoriscen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710352#p710352:25lifi3g je napisao(la):
MC_ » Čet Feb 20, 2020 1:02 pm[/url]":25lifi3g]Kada posmatrate ovaj trg, siv i betoniran, ono sto vidite je potpuninedostatk ideje, identiteta i strucnosti.
Ontoloski, nije Vesic kriv, danasnji Trg odslikava bedu ljudi koji i ne gledaju okolo, osim po komandi turistickih vodica, nego samo gledaju u telefon.
To je Trg nove beogradske urbane mladosti.
Vesic je samo vesnik novog vremena.
Ajde kad jednom ta mladost uzme vlast u ruke i kada joj se završi mandat, da sudimo o njoj.
 
Ja bih voleo kada bi se tom golom i betoniranom Trgu dala neka prilika da bude bar mesec dana slobodan, da ljudi pređu preko praznog Trga nekoliko nedelja svaki dan da vidimo da li bi se navikli na tu prazninu. Kada bi se izbacila politička ostrašćenost - duboko verujem da bi se takav Trg primio kod ljudi.

Na žalost (moju) ne daje se prilika ljudima da osete tu prazninu u centru grada.
 
Moguće da su ankete koje su radile pokazale da se ljudima nimalo ne dopada tekonstruisani trg pa da ga namerno drže popunjenim kao skretanje teme, tojest da ne može da se oseti sam trg.
 
astrodule":23w5cus6 je napisao(la):
Ja bih voleo kada bi se tom golom i betoniranom Trgu dala neka prilika da bude bar mesec dana slobodan, da ljudi pređu preko praznog Trga nekoliko nedelja svaki dan da vidimo da li bi se navikli na tu prazninu. Kada bi se izbacila politička ostrašćenost - duboko verujem da bi se takav Trg primio kod ljudi.

Na žalost (moju) ne daje se prilika ljudima da osete tu prazninu u centru grada.
Iako sam bio "protivnik" tog "praznog" Trga, ovi su vrlo brzo otkrili prave razloge, zašto je odabrano to rešenje...

A sviđa mi se tvoje razmišljanje, da se pusti jedno 6 meseci da pešaci idu preko trga, da "osete" to. Verujem da bi to bilo korisno i iz perspektive stručnjaka da analiziraju projekat...
No naravno to se neće desiti...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Често пролазим преко Трга кад се враћам кући увече, и увек долази овај камион Sky music-а да нешто расклаља или намешта са Трга. Поготово када су били они глупи терени за мали фудбал...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710418#p710418:2ycjk3wg je napisao(la):
dziggy » 20 Feb 2020 04:54 pm[/url]":2ycjk3wg]Realno, mogu da stave prave plastenike sa organskim povrcem na trg da ne bude prazan kad nema iventova. Zasto toliki prostor da bude prazan. Marketinski opravdano, zdravlje, buducnost, deca... a i moze da se ucari koji dukat.
Neprijatno je da tolikprostor bude prazan i neiskoriscen.

Cuti ! Procitace.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710352#p710352:3pvasssb je napisao(la):
MC_ » 20 Feb 2020 08:02 am[/url]":3pvasssb]Ontoloski, nije Vesic kriv, danasnji Trg odslikava bedu ljudi koji i ne gledaju okolo, osim po komandi turistickih vodica, nego samo gledaju u telefon.
To je Trg nove beogradske urbane mladosti.
Sram te bilo. Tebe, a i sve koju su i koji će ikada za tekuće nedaće kriviti mlađe od sebe.

Tog Vesića nisu vaspitavali mlađi od njega. On je produkt vremena u kojem se on formirao, a to vreme su generisale generacije ljudi koji su odrasli u "zlatno" SFRJ doba. Svi oni silni stručnjaci, elita, i sve ostalo superiorno. I da ne bude da krivim samo SFRj i komuniste, oni su proizvod nekompetentnih ljudi pre njih, i tako generacijama.

Mladi bulje u telefone? Ovo je kritika čega tačno? Što se ne bore i nisu agilni nego su letargični? U koju svrhu - da popravljaju stvari koje njihovi roditelji nisu mogli ili hteli? To je vrhunski bezobrazluk, kriviti njih, a ne ljude koji su ih doveli na ovaj svet!

Odakle ikom pravo da im takve stvari prebacuje... Oni će sami najviše ispaštati ako ne smognu snage da nešto urade (izuzev odlaska u inostranstvo) tako da ovo vidim kao najlicemerniji sebičluk - zašto mladi ljudi ne rade nešto što niko pre njih nije mogao ili hteo. Odogovornost je na njima ali samo kada su oni sami u pitanju. Krivica za Vesića i ostale vesiće nije. Ostavite ih na miru, rodili su se bez šanse da imaju normalan život.
 
Vrh