Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Шта мислите другари о једном отвореном писму са Беобилда са иницијативом да се помери дигитални сат са Трга јер му просто ту није добро место ? постављен је нелогично, не ради често, не уклапа се у амбијент итд итд..
 
Apsolutno podrzavam predlog...sve sto je navedeno i pritom imamo satove na objektima pozorista Bosko Buha i Narodnom muzeju kapiram da je sasvim dovoljno za jedan trg.
 
Postavljen je logično jer je poenta da se vidi iz svih uglova, pa i iz Čika Ljubine.

Jedino možemo da se bunimo da je ružan i da se ne uklapa.
 
Podrzavam uklanjajne sata.

Ploce su iste. Mozda je u putanju razlicita ugradnja. U zavisnosti koja ih grupa majstora slaze.

Nego kad smo do ploca. Dodjose do kapije. Ja ne vidim da se na neki nacin oznacavaju temelji kapije drugom vrstom poplocanja. Nadam se da nece bojom na kraju prefarbati ploce :)
 
Ploce su iste, razlikuje se izgled jer su se ove prve od postavljenja isprljale, ovde druge levo imaju pesak na ivicama fuguju ih, dok se treca varijanta nalazi u vrhu slike, njih tek sada postavljaju pa su najcistije.

Na drugoj slici je padala kisa, pa je pojacan kontrast izmedju svetlih i tamnih delova i izgleda jos upadljivije.
 
Pasarela":e2062de8 je napisao(la):
Шта мислите другари о једном отвореном писму са Беобилда са иницијативом да се помери дигитални сат са Трга јер му просто ту није добро место ? постављен је нелогично, не ради често, не уклапа се у амбијент итд итд..
Подржавам.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mozda ce biti malo previse praznog prostora.
A mozda i nece, posto trg nije bas toliko veliki. Videcemo.

Deluje ok, nista posebno, samo da ploce ne pocnu da pucaju i propadaju.
 
Свакако промена на боље.
 
Upravo čitam Mišković ide 2 godine u ćuzu, mislim da je krajnje vreme da se ukloni taj deltin sat sa trga.
 
Za kada je najavljeno otvaranje samog Trga koji se trenutno popločava? Svugde se samo priča o roku za završetak celog prostora do Staklenca, 420 dana.
 
Nema od ovog trga nista dokle god je onaj staklenac tu kao i one nadogradne skarabudzvine iza.
 
Meni je drago da izlazimo iz te raspadnute faze, kada se bude zatvorila nekim lepim objektom strana ka Staklencu dobicemo pravi trg kakav je Beograd odavno trebalo da ima, kao prestonica koja se po svemu orijentisala ka Evropi.

To ce biti pomak, ako se pogleda estetika gradova u ovom delu Evrope, istocno od Zagreba i Juzno od Budimpeste, mi smo jos uvek rekao bih nedovrsen grad. Vec od Sofije krece neka sasvim treca prica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607021#p607021:2w19q656 je napisao(la):
Posmatrac » Pet Mar 08, 2019 12:33 pm[/url]":2w19q656]Meni je drago da izlazimo iz te raspadnute faze, kada se bude zatvorila nekim lepim objektom strana ka Staklencu dobicemo pravi trg kakav je Beograd odavno trebalo da ima, kao prestonica koja se po svemu orijentisala ka Evropi.

To ce biti pomak, ako se pogleda estetika gradova u ovom delu Evrope, istocno od Zagreba i Juzno od Budimpeste, mi smo jos uvek rekao bih nedovrsen grad. Vec od Sofije krece neka sasvim treca prica.
Posmatrač, posmatraj malo temo "Ko im ovo dozvoli" pa reci onda iz koje i kakve faze se izlazi, i u kakvu se fazu ulazi.

A za Miškovića sve što mogu da kažem je , znači biće ipak izobra naproleće.
 
OK, видим већина активног форума подржава идеју отвореног писма у вези измештања сата са трга, да ли администрација жели да стане иза акције ? па да срочимо заједно текст за медије и скупштину града ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607023#p607023:ealkuumv je napisao(la):
unedfined » 08 Mar 2019 01:49 pm[/url]":ealkuumv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607021#p607021:ealkuumv je napisao(la):
Posmatrac » Pet Mar 08, 2019 12:33 pm[/url]":ealkuumv]Meni je drago da izlazimo iz te raspadnute faze, kada se bude zatvorila nekim lepim objektom strana ka Staklencu dobicemo pravi trg kakav je Beograd odavno trebalo da ima, kao prestonica koja se po svemu orijentisala ka Evropi.

To ce biti pomak, ako se pogleda estetika gradova u ovom delu Evrope, istocno od Zagreba i Juzno od Budimpeste, mi smo jos uvek rekao bih nedovrsen grad. Vec od Sofije krece neka sasvim treca prica.
Posmatrač, posmatraj malo temo "Ko im ovo dozvoli" pa reci onda iz koje i kakve faze se izlazi, i u kakvu se fazu ulazi.

A za Miškovića sve što mogu da kažem je , znači biće ipak izobra naproleće.

Ja ne da posmatram temu "ko im ovo dozvoli" nego i aktivno ucestvujem i upravo su moje slike neke od poslednje okacenih tamo.

Ako procitas moj post ovde jos jednom videces da sam vrlo precizno definisao na sta mislim kada govorim o raspadnutoj fazi, rec je, dakle, o trgu republike, a ne celom gradu.

Sto se mene tice, trg vec sada izgleda neuporedivo bolje u odnosu na ranije, mada cu tek kada sve zavrse da dam konacan sud, sto ne cini manje neprijatnim cinjenicu da po gradu buja divlja gradnja i nadogradnja, za sta su naravno odgovorne vlasti i sistem potcinjen im.
 
Истини за вољу ми какав смо народ право је чудо да смо добили и ово што раде са тргом јесте научна фантастика. Уочљиво ружан сат и скарабуџевина метална ће сачекати наредни век па да га конзервирају као Стамбол небитну капију.
 
odvratno sivilo, šta drugo reći.
a kakav je ono crni monstrum između muzeja i pozorišta, ima li izgleda da se ukloni zajedno sa staklencem?
 
Onda su ti odvratni i svi glavni trgovi po Evropi.

Ovo je nešto novo za Beograd i videćemo kako će ljudi reagovati (mada sam siguran da će skoro svi tražiti zelenilo i onda preti opasnost da uleti Vesić i izađe u susret građanima)
 
Beograd je velika Evropska metropola i mora da ima jedan ovakav trg. Veliki deo će vrlo brzo popuniti bašte kafana, ali je veoma važno da ostane slobodan, bez prepreka u vidu ogromnih žardinjera i sličnih gluposti. Ovo je najbolje mesto u centru za održavanje raznoraznih manifestacija, kao što su koncerti, mitinzi, pa i sportske manifestacije (recimo odbojka na pesku :))
 
:(
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607155#p607155:23qbx71i je napisao(la):
operic » Sub Mar 09, 2019 9:52 am[/url]":23qbx71i]odvratno sivilo, šta drugo reći.
a kakav je ono crni monstrum između muzeja i pozorišta, ima li izgleda da se ukloni zajedno sa staklencem?
Jesi li ozbiljan? Potrazi malo sta je tu bilo a sta je sad.(mislim na crnog monstruma).
Da je lepo nije na ovom mestu .
 
Vrh