Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Staklo sigurno neće biti. Samo površinsko popločavanje.

Mada, evo nama novog gradskog arhitekte, a ni Vesić se ne drži svojih reči kao pijan plota, tako da se u principu ništa ne zna.
 
Poslednji put od Vesica sam cuo da se nece stavljati staklo, jer je tesko i skupo za odrzavanje...ali da ce se svakako obeleziti kapija. Na kraju krajeva dal ce se obeleziti ili ne...meni svejedno.
 
Ako nema neke izričite zabrane, zatrpaće se ovo stolovima i stolicama kroz 2-3 meseca.
 
Zar je toliko teško bilo da se prvo odradi tih par metara uz muzej i omogući prolaz za pešake a i zbog izlaza iz muzeja, nije mi jasno uopšte.
 
A ko će drugi no Bukira, pružiti prve kvalitetne slike iz ptičje perspektive.
 
Hm. Sat, ostaje definitivno. Oko nosaca je uradjeno poplocanje. Tu su i kablovi izvuceni. Verovatno turisticki ili reklamni bilbord.
 
..inace stanje na trgu redovno.. desetak parkiranih automobila.
2 (dva) radnika ciste postament spomenika.
3 (tri) opsteno redjaju male ploce ispred ulaza u pozoriste BBuhe)
ostali tumaraju po gradilistu ili ko zna vec gde.. da ne urade slucajno rekonstrukciju pre roka :D
;
;
 
Asfaltirali su juce i ovaj kompletan deo iznad Virtemberske kapije, danas postavljaju odvode za kisu.

Znaci trebace im ceo mart (posto je ovo sto vidimo poplocano tokom celog februara) da poplocaju taj ostatak i oko spomenika i muzeja i onda krajem marta pocetkom aprila zatvaraju Vasinu i Francusku.
 
Ne zašto ne završe deo ka Kolarčevoj pa puste sve osim oko Spomenika i Muzeja?

Nadam se da nećemo držati zatvoren završen Trg danima da bismo sačekali nekog političara da ga otvori kada njemu to bude odgovaralo.
 
Bilo mi je zanimljivo pre neki dan kad je reporter RTS-a rekao da se ispod nalaze ostaci Brandenburške kapije. Nisam mu uzeo za zlo jer RTS (i dalje) drži ozbiljan nivo u poređenju sa svima ostalima.

Inače i dalje važi stav koji su gradski oci rekli - popločaće prvo sve u ovoj fazi, a zatim u okviru istraživačkih radova u drugoj fazi, struka će odlučiti na koji način će prezentovati ostatke, ali stakla neće biti definitivno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605399#p605399:1rklxjcr je napisao(la):
GOJE » 01 Mar 2019 01:23 pm[/url]":1rklxjcr]Bilo mi je zanimljivo pre neki dan kad je reporter RTS-a rekao da se ispod nalaze ostaci Brandenburške kapije. ...

Biće ona i Hambrurgerška kapija u nekoj narednoj iteraciji.
 
Jedan, tri levo,tri desno.

Dupli drvored je kod hotela centar Beograda (u dva reda po 6)
 
Preuzeto s twittera

6Z7RSFT.jpg
 
Ee to je gospodo Trg, javno i otvoreno prostranstvo...Uz one drvorede kod muzeja i na obodu trga, bombonica!
Samo da ne useru sa rasvetom!
 
Na fotografijama za sada ne izgleda loše.
Mislim da ove ploče neće moći da izdrže ni kamione, niti montažne bine.... što ima i dobre i loše strane.
 
Vrh