Šta je novo?

Проблем неодговорних власника паса

Istina je da nije problem u psu nego u vlasniku, ali to ne znači da psa ne treba uspavati ili ga oduzeti vlasniku.

Tako možemo i da kažemo da neki prestupnik nije kriv nego njegovi roditelji.
 
astrodule":3jxn7vph je napisao(la):
Istina je da nije problem u psu nego u vlasniku, ali to ne znači da psa ne treba uspavati ili ga oduzeti vlasniku.

Tako možemo i da kažemo da neki prestupnik nije kriv nego njegovi roditelji.

Zakon tako zapravo i nalaze, kada su u pitanju maloletna lica. Razlog je jer nisu dovoljno emotivno i socijalno svesna svojih postupaka itd.

Vlasnik treba u zatvor, ako je odgajio agresivnog psa koji je naneo ozbiljne telesne provrede. To je isto kao kada neko nabavi pistolj i upuca nekoga.
 
Власник треба кривично да одговара и ако није одгоио агресивног пса, довољно је што су се овако два опасна пса нашла на улици без надзора. Чињеница да су и раније излазили на улицу је само отежавајућа околност.

Не мора пас да нападне само због тога што је тако одгојен, некад се може осетити угрожено због неке реакције човека али не морају грађани да имају обуку као кинолшки стручњак да би могли слободно да се шетају улицама.
А основно пас је створење које делује у складу са нагонима а обука само донекле може да каналише те нагоне.

Имао сам прилику да гледам како на кеју неки батица шета стафорда без повоца, и како уплашени родитељи привлаче децу а овај лик корача онако пун себе јер је успео да привуче пажњу. Пас се понашао незаинтересовано али ко може да гарантује да не би напао да га је неко дете случајно закачило.
 
Slazmemo se, da, to je isto. Pas bez povodca i korpe po meni jei sto kao i lose odgajan pas. Niko ne dresira psa da bude agresivan, pa mu posle stavi korpu. Uostalom, zivotinja reaguje instinktivno i moze da se uplasi i napadne. Zato bez izuzetaka, a mislim da je takav i zakon, psi treba da budu na povodcu i da imaju korpu.

Ovo sa otvorenom kapijom i rotvajlerom - ne zasluzuje nikakav komentar. To je gore od bilo cega.
 
А сва ова прича о повоцу и корпи има смиусла у граду. У предграђу где су куће са двориштима је тотални хаос. Овде комунална полиција и не залази а ако је неко баксуз да има неодговорног власника у комшилуку ниакава пријава му не може помоћи. На њему је да ноћима трпи лавеж пса а нека реакција се деси тек после напада као што је и у Борчи био случај. А обично се људи и плаше да пријављују овакве власнике јер не желе да им се замерају.

Нису ретки случајеви да имају двориште а да и немају ограду па да се пси слободно шетају или да га преко дана држе на ланцу а ноћу пуштају. А онда кад се пси почну скупљати у чопоре, пса пусте са ланца како га други пси не би убили.

Ако се већ огроман новац даје за комуналну полицију и ако купују теренска возила требало би да раде свој посао и штите грађане у свим деловима града.
 
Prije dva dana sam udario dzukelu nogom u vitezova kara zvezde
Zaletilo se zaustavim se i na volej nemoze da se prodje trotarom tetrorise pjesake zalece se za kolima dolazi vlasnica pocinje da se dere .nece kuce mirno je i slicne gluposti.Slikacu sledeci put dzukelu i pozvati komunalce dla vidim sta ce da urade
 
Nemoj direktore tako, ako naše postove otkriju "zaštitnici kerećih prava" ima da ocrne ovaj forum u medijima, da nas zaspu ovde pretnjama i uvredama. Zamisli naslov "Beogradski internet forum podstiče nasilje nad ljubimcima" "Šokantni postovi sa foruma agresivnih nasilnika" Znaš da su naši novinari zapravo loši kuvari koji vole da trpaju mnogo začina u svoja "jela".
Igore a da ovaj thread sakrijemo od gostiju, a? :gobb:
 
@Direktor
Vlasnica se dere?
Jbt...
I sta onda ciniti?
Prosto da poludis pa i njoj da zviznes samarcinu, ili da se suzdrzis, prijavis je u nadi da ce snositi posledice za svoju neodgovornost i bahatost???
 
Bio pas opasan ili ne postoji objektivna odgovornost. Ako si vlasnik opasne stvari kao što je pas ti si i odgovoran. Ja imam psa i moj je uvek pod mojom kontrolom, uvek na povodcu. A na šaci imam ožiljak od drugog psa koji je napao mog. Dakle pas sam po sebi ne može da bude kriv. A za vlasnike postoje sankcije. Sankcija vlasnici psa koji me je ujeo je valjda 5000 dinara. I mogu ja da je tužim za naknadu štete. Eto toliko.
 
direktor":2pmrh3nz je napisao(la):
Prije dva dana sam udario dzukelu nogom u vitezova kara zvezde
Zaletilo se zaustavim se i na volej nemoze da se prodje trotarom tetrorise pjesake zalece se za kolima dolazi vlasnica pocinje da se dere .nece kuce mirno je i slicne gluposti.Slikacu sledeci put dzukelu i pozvati komunalce dla vidim sta ce da urade
Директоре, укњижен плусићћћ
Немој да сликаш само тог џукца, сликај и власницу. Изгледа да она више лаје него њен џукац.
 
У Загребу (опет Загреб, бем га када сам тамо живео и што је увек позитиван пример) полиција је кажњавала власнике великих паса који нису имали корпе без обзира што су на поводцу. Веђина је то знала па су у шетњи обавезно имали корпе. Пас када има корпу онда га власник безбрижно може пустити да се истрчи. Псе луталице под обавезно уклонити са улица уз "малу" помоћ ловаца.
 
Ne može tako jer bi skočili na noge sve NVO i Fejsbuk aktivisti.

Evo ja ću dati rešenje. Narednih mesec dana kontrolisati SVAKO kuče i proveriti da li ima čip (ili šta već mora da ima).

Usput kažnjavati za sve ono što ne sme (nemanje povoca, korpe, puštanje sa povoca kad i gde ne sme).

Sve lutalice uhvatiti i ponuditi Orci i svim onim dušebrižnicima što ih hrane i Fejsbuk aktivistima.

Preostale lutalice ubiti (znam da surovo zvuči ta reč, ali ne vidim razliku između te reči i uspavati ili šta se već radi).
 
Ма каква орка. Они у Београду ни канцеларију немају. То ти је фантомска фирма која никада није нити ће помоћи у решавању проблема. А остали, па они само лају и млате празну сламу, од тих стотину лајаваца један или два нешта конкретно и ураде, пун ми је к..таквих заштитника и букача. Проблем је у неспособним градским властима, које неће да реше проблем паса луталица.
 
Ubijati lutalice po ulicama niko nije ni humano, a ni ispravno. Kada bi se svi ti kučići samo sterilisali em bi im se smanjila agresivnost, em bi u vrlo doglednom vremenu problem se praktično rešio.
 
Слажем се да је власт крива, да је лакше затварати очи пред проблемом па онда реаговати кад се деси трагедија, тако се проблем паса луталица решава одштетама а да Град не би банкротирао онда се отежавају административно плаћење истих да грађани одустану.

Проблем неодговорног власништва се решава тако што се после трагедије гоне власници, нажалост углавном прекршајно.

А превенција је најјефтинија и најефикаснија.

Рецимо нпр. да комунална види батицу како шета стафорда без повоца и маске, треба да има храбрости да му приђе, а довољно је да покуша да му да пријаву, овај мало емотивније реагује па да пас схвати да му је газда угрожен па да нападне. Рецимо да ово и ураде и закључе да власник нека услова да држи пса и да следи одузимање, шта да раде са стафордом или ротом не могу га у прихатилиште са другим псима, да му праве посебан бокс и то је скупо а додатно овакви пси и ако су социјализовани пукну после неког времена кад им се не посвети пажња. Зато се власт одлучила за игнорисање проблема. Од медија у Србији се ништа добро не може очекивати јер и нису ту да утичу на то да се дешавају позитивни процеси у друштву.

Мислим да би одговорн власници паса први требало да стану у борбу против неодговорних јер је то у њиховом интересу. Сваки напад кумулативно ствара бес код јавности па ће власт у једном тренутну морати да реагује.
У Немачкој се то десило па су дрмнули огромне порезе, наравно не може порез да васпита пса али може да смањи њихов број и тако потенцијалне несреће, игра великих бројки а ту је статистика неумољива.
 
rasho62":280zeign je napisao(la):
Ма каква орка. Они у Београду ни канцеларију немају. То ти је фантомска фирма која никада није нити ће помоћи у решавању проблема. А остали, па они само лају и млате празну сламу, од тих стотину лајаваца један или два нешта конкретно и ураде, пун ми је к..таквих заштитника и букача. Проблем је у неспособним градским властима, које неће да реше проблем паса луталица.

Upravo tako. Orku sam spomenuo u smisluda je potrebno da se razotkriju takve organizacije koje ne rade skoro ništa korisno.

Najlakše je samo pisati saopštenja. Postoji toliko EU (pristupnih) fondova koje se mogu iskoristiti za svašta, pa verovatno i za pravljenje normalnog azila, ali niko ništa ne radi.
 
Nazalost i ja imam potrebu da napisem par reci na ovu temu. Iz mog iskustva ovo je nesto sto treba uzeti za vrlo ozbiljno. Prvo problem vlasnika opasnih pasa. Covek koj imam potrebu da ima opasnog psa u mnogo slucajeva ima neki problem sa svojom licnoscu. Vrlo slicno kao i ljudi koji imaju potrebu da nose pistolj. Prosto nema potrebe za bilo kakvom opasnom rasom psa u gradu, nema izgovora i kao takve ih treba u potpunosti zabraniti, a vlasnike poslati na posmatranje. Druga stvar opet iz mog iskustva. Upravo ti veliki ljubitelji pasa su upravo i najveci dusmani tih zivotinja. Da ne pricamo o tome koliko je drugih kucnih ljubimaca pojedeno na opste uzivanje vlasnika pasa od samoih tih pasa. Ja sam vec jednom pisao na tu temu i kako sam spasavao dete iz celjusti jedne zveri koja je eto istrcala iz dvorista i posluzila se detetinom, ah neko je zaboravio da zatvori kapiju i neciji zivot je trajno upropasten. Mislite da je vlasnik ikad preuzeo odgovornost?! Ni u pokusaju uostalom sto se dete setalo po ulici bez roditelja. pored pasa ima i drugih opasnosti, ovako je bar naucilo nesto. Uglavnom je to stav. Da ne pricamo o tome kako su u mnogo slucajeva i ponosni na svog ljubimca kako je opasan i kako mu ne moze niko nista.
Za poslednjih nekoliko godina sam inace primetio ogromno povecanje broja pasa. Ne lutalica, njih kao da ipak ima manje. Narocito opasnih vrsta. Meni to ukazuje na neki ozbiljniji socijoliski problem u kom se drustvo nalazi. Ali to su neka moja razmisljanja, ako mene napadne neki od pasa, necu se ustezati od odbrane svim sredstvima.
Ali da se vratim na ono sto sam hteo da napisem. Nesto sto se godinam odigrava i to u mom sopstvenom dvoristu prakticno. Moj komsija, jedan od poznatijih blogera, je pre nekoliko godina zapatio nekoliko pasa u dvoristu. Kako to priroda hoce tih nekoliko pasa se u roku od tih nekoliko godina umnozilo na trenutno preko 30! pasa! Kraj razmnozavanju jos nije na vidiku jer vlasnik jednostavno nema vremena, volje, a ni potrebe da sterilise zenke?! To je u medjuvremenu postao jedan vrlo degenerisan nakot jer se razmnozavaju medjusobno, a genetski osnov je u startu bio vrlo mali. U krug od bar 50 metara, je smrad nepodnosljiv, a od laveza se godinama ne moze ni pomisliti na miran odmor, nekmoli san. Obzirom da nema nikakvu uredjenu podlogu za preuzimanje i absorbovanje pseceg izmeta, vec ih samo spira crevom u todja dvorista, izvor smrada i zaraze se izliva na sve strane, pa i komsijska dvorista. Letos smo imali i epidemiju buva tako da je jedan deo dvorista bio u potpunosti ne upotrebljiv. Usled ne podnosljivog smrada i laveza, poceo je komsiluk da se buni, medjutim ni jedna sluzba nije nasla za shodno da pokusa da reaguje, jednostavno ih ne interesuje. Komsija do mene je da se tako izrazim u potpunosti prolupao, te je krenuo da se fizicki obracuna sa izvorom problema sto je na kraju zavrsilo velikim problemima po istog, a problem nije ni u pokusaju resen. Elem ocigledno covek ima neku vezu u nadleznim sluzbama koje opstruiraju bilo kakav rad istih. Takodje se doticni povezao sa drustvom za zastitu zivotinja koje mu sad donosi i hranu za svih 30 pasa, koji uzgred zive u oko 80 kvm dvorista 50 kvm kuce!!! 30 pasa u sve ukupno 130kvm svaki dan jedu samo granule i razmnozavaju se medjusobno. Ovo nije preterivanj i izmisljanje gluposti, ovo je nesto sto se dogadja u sred Beograda. Elem pored tih nemogucih uslova kako za ljude tako ni za zivotinje, ja sam izbrojao nekoliko rastrgnutih macaka u tom dvoristu, dva psa su takodje rastrgnuta od ostalih i to na smrt, i jedan je ubijen lopatom od strane vlasnika jer je previse lajao. I za sve to prosto ne postoji resenje. Da dodam da je drugi komsija morao da napravi ogradu jer su ti psi istrcavali na ulicu i napadali prolaznike. Na srecu je bar taj deo resen. Inace ti psi posle toga nikad vise nisu napustili to dvorisete, a neki od njih jer su se tu i izlegli, nikad u zivotu nisu imali prilike da ozbiljnije protegnu noge. Da ne pricam o izjavama ljudi iz upravo tih drustava za zastitu zivotinja. O tome kako su tu psi srecni iako, redovno dobijaju batine, zive u izmetu, jedu granule, kolju se medjusobno... :blah:
Ovo je cisto jedna informacija da se izmedju ostalog uvidi tezina naslova ove teme.
Uzgred ako neko ima ideju za resenje rad sam da cujem.
 
Решење је да се потенцира то да су пси у лошим условима не би ли се неко сажалио на њих. Ако се потенцира то да праве буку, смрад и да су опасни по безбедност деце нико неће реаговати. Ако се деси да нападну неко дете ти из удружења ће преплавити чланке црне хронике причом како је крив родитељ који није дете обучио како се поступа са агресивним псима.
 
Свако јутро му шибнеш преко ограде по један "запапрени" комадић меса и за мјесец дана се решиш јада.
 
O cemu pricamo na onsistiranje kuce ljubiteljs ispraznjen azil u nidu jer je mnogo ledeno tsko neka glupost jod se to navodi kao velika pobjeda u blicu clanak
 
Vranac berba 2010 i sitna slova na mobilnom nadji clanak u blicu budi od koristi
 
Ajte ljudi čemu takav hejt? :) Ne postoji opasan pas, samo vlasnik. I retriver ume da ujede! Što se tiče vlasnika, samo da poštuju pravila i problema nema. I onaj Đilasov porez na "opasne pse" je glupost čista. Korpica, povodac i malo razumevanja. Ja mog psa sklonim uz sebe kad vidim da ga se neko plaši.
Šta reći za ove što imaju zmije, pitone, geparde i ostala čuda?
 
Ta ostala cuda ne setaju na povodcu po gradu ili bez istog taj clanak iz nis a ima jos jedan o pustanju kucics iz regularnog azila pisem sa moba pa ne mogu da kopiram link
 
Vrh