Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

pa dobro, iskreno nama id***** je potrebno crtati da se ne pisa po dasci, tako da je taj clanak sasvim na mestu i prilicno je lepo objasnio zasto ne treba kupiti nelegalni stan, al ipak mislim da bi nama bilo prikladnije napisati "ko kupi nelegalni stan ide pod mac po dusanovom zakoniku"
 
Taj “zapadni” standard nije ništa drugo nego generacijama razvijen i negovan odnos prema dve stvari - pravilima i kolektivnoj imovini

Na našim prostorima (ne samo u Srbiji) je sve što je kolektivna imovina zajedničko samo kada treba da se koristi ili uzme neka korist. Kada treba da se nešto da/uloži onda dolazimo u situaciju “nije to moje”.
 
ma mi smo trusno podrucje od '45 i ne samo to nego lazemo da nema posla van beograda sto moze samo da prica neko ko nije mako dalje od barajeva! e sad sto je taj posao motika to je drugo pa ako nece kao sto nece onda nek zive u polulegalnim stanova po raznim prigradskim naseljima ili prenaseljenom vracaru ako se njive dobro unovce!
J***s srbe bili i ostali gubitnici i primitivci!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Plemenski mentalitet, kočnica svakog naroda. Nismo ni prvi ni poslednji koji pate od toga, ali se kod nas u potpunosti ispoljavaju loše strane toga jer smo uvek bili dovoljno blizu razvijenog sveta da znamo za bolje, ali dovoljno daleko da se odupremo starim lošim navikama i trgnemo iz tog plemenskog mentaliteta.
 
Има решења нажалост то решење би одмах резултирало тепих бомбардовањем и то вероватно атомским бомбама

Успешан запад и успешна Србија су аксиомално два искључива појма

Има то све генетских разлога још из праисторије који нису разрешени https://hbdchick.wordpress.com/2012/07/ ... -endogamy/
 
aj se kladimo da ce u vinci da iskopaju da su drevni srbi pre 7000 godina nadzidjivali svaku kucu, a na zgrade stavljali pecurke da ne placaju porez
 
Bašte prepodobne.
I to dve.
Jer jedna prosto nije dovoljno bahata.

Inače previše je trotoara ostavljeno tu, ja bih ovo suzio još malo. Dokle god dve Čivave mogu da se mimoiđu, treba još da se sužava.
 
ccc31bb428bed0c8f9e6ca38bbc9e844.jpg


evo ti i ova 30+ stolova max 3 zauzeta svaki dan...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569454#p569454:3ukvvvqu je napisao(la):
Bender Rodriguez » 23 Сеп 2018 10:04 pm[/url]":3ukvvvqu]Bašte prepodobne.
I to dve.
Jer jedna prosto nije dovoljno bahata.

Inače previše je trotoara ostavljeno tu, ja bih ovo suzio još malo. Dokle god dve Čivave mogu da se mimoiđu, treba još da se sužava.
file.php
Таман да овај бахати са Смрадом (смартом) може ту да се удене на пролаз-тротоар, да га сви још боље виде.
 
A sto samo baste?
E o i kod gage u komsiluku juce sahranjujuci prijatelja, malo ne slomih vrat...
Jer seljober mora da postavi ogradu, tako ga tata naucio. Uostalom, pa nije oteo drzavno zemljiste da bi ostalo neogradjeno, pa makar samo betonska cokla ostala...
b7e111bb2644bb058772c4c58ba7afd5.jpg
440fd87e8830a7efc18b27cf08ee953b.jpg


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
lepo treba da se uvede neka udba 2, pa lepo ko je tako pametan nedelju dana lemanja po bubrezima non stop pa se dovedu u red
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568923#p568923:1ncbcgv8 je napisao(la):
Kanta » Pet Sep 21, 2018 11:08 am[/url]":1ncbcgv8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568910#p568910:1ncbcgv8 je napisao(la):
Martin » Pet Sep 21, 2018 11:14 am[/url]":1ncbcgv8]Nikad mi neće biti jasni ljudi koji kupe stanove u nelegalnim zgradama i imaju hrabrosti da žive sa decom u njima.
Kao nacija nismo prihvatili zapadne standarde i nacin zivota, ogromna vecina. Cak se dobar deo mentalno smatra zapadnjacima po nekom ponasanju iako nisu ni blizu toga, a kad ih pitam za neke stvari dobijam klasican odgovor: moramo ostaviti i delic naseg mentaliteta, da se ipak razlikujemo kao nacija.
Taj "delic" koji nas zapravo decenijama drzi, po meni vrlo daleko, od zapadne civilizacije dovodi do opsteg bezakonja gde je vlast nemocna da deluje u skolskom dvoristu, a kamoli na gradnju zgrada. Ako se deca lece sms-ovima, sve radi preko debelih veza, svi krse neke propise, odakle ti ideja da se i u segmentu gradnje moze desiti nesto drugacije? To je samo slika opsteg stanja drustva. Zivimo po sistemu: sve ce se srediti, ne bi on gradio da nema vezu, dobicemo sve papire i sl. A sto se tice kvaliteta gradnje ni tu nemas pravila. Ne znaci da ako neko ima uredan projekat i gradjevinsku dozvolu da ce napraviti kvalitetniju zgradu od nekog divljaka.

Ovo ti je zapravo odgovor na pitanje. Da li je realno da u visokotiraznim novinama postoje tekstovi da li kupiti stan bez papira? Pa gde ima da se to raspravlja?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... galizacije

Odakle ti ideja da je vlast nemoćna ???

Probaj da napraviš kućicu za pse ? Pa da vidiš kako će vlast rekordno brzo da odreaguje. Trošak divlje gradnje i uklanjanje iste koštao bi te kao dvosoban stan. :D

Kako vam nije jasno da postoje tarife i da se zna šta koliko košta a mi se svi čudimo. Pišu tamo novine, ovi iz opštine ćute pa se posle jave kad se ljudi već usele i na kraju nikom ništa.
Pravilo prvo se raspitaš koliko košta podmazivanje, imaš spreman keš pa krećeš u ludovanje i čekaš da se pojavi čovek sa aktovkom. Sa njim pregovaraš i dogovaraš se. Posle usmenog dogovora sa garancijama ti nastavljaš po svom. Ovde važi ono pravilo sa zapada 'The sky's the limit' .
 
kod mene covek s aktovkom nije dolazio a nisam kriminalac cak vise od 15 godina odbijam da placam zasebno infostan za garazu u sklopu kuce i ne mogu mi nista ... kad imas sve regularno mogu samo da laju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[YouTube][/YouTube]Odlicna tema, mada mene jako nervira komunalni nered, ne znam koliko cu moci da vas pratim! :D
Inace redovno slikam bahato parkiranje, ogromne baste kafica i slicno.


Znate li kada se pozove pauk, da li on zaista i dodje? (Obicno usput vidim nekog ko nikako ne bi smeo tu da se parkira, pa ne znam da li je pauk dosao nakon mog poziva)
 
A da ne dozvoli prikljucivanje na javnu mrezu struja voda kanalizacija gdje je ima ...
 
A ko ce da odbije da ih prikljuci na struju vodu kanalizaciju ? Ili ko ce da sankcionise te koji su ih prikljucili. Ovo je Srbija i ovde sve moze mimo zakona i propisa :D
.
 
Kako će inpektori i cela svita da zarađuju mito i korupciju ?
 
Ако се то стварно уради био би баш онако фин шук

Штавише треба и ретроактивно да се примени у неким случајевима, да се покаже да је озбиљно
 
ova zlocinacka vlast nece srusiti nista nelegalno posto su to kriminalci sa kojima suruju. tesko da ce se beograd srediti u narednih par decenija. kad samo pomislim da vesic i mladenovic nesto odluciju u gradu sa vucicevim bratom roletna mi padne... jbg sami smo krivi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sruseni su nelegalni objekti i kako je to na kraju ispalo? Zato se nista vise u ovom gradu nece rusiti. Beograd ce se zbog toga pretvoriti u novi Meksiko City, tj. u nasem slucaju, u jednu veliku lepu Kaludjericu. Da smo krivi mi, pa, kriva je struka koja ovde ima prestavnike, arhitekti, plodovi njihove maste su svuda oko nas, ne racunajuci tu onog nesrecnika koji zida svoj ponos vec 20-tak godina :violina:
 
Vrh