Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Ako se neko seca zgradurine napravljene u Jadranskoj ulici, i inspekcije koja je zatvorila gradiliste, zgrada je gotova i stoji gde je i bila. Čisto da se zna da to što inspekcija nešto zatvori u 99 posto slučajeva ne znači ništa, mačku o rep. Nego se eto samo tako pojave zato što je neko prijavio ili se narod pobunio.

U ulicama u kojima bi trebalo zidati P+4 zidaju se zgrade od po 8-10 spratova. Da li iko zamišlja na šta će to da liči na kraju. Nikakvog plana, ideje, kao st***.

ETo može se na google mapsu videti i da se nalazi u njoj President apartment, za gospodu koja izvole.

Bez naslova2.png
 
Poslednja izmena:
Ako se neko seca zgradurine napravljene u Jadranskoj ulici, i inspekcije koja je zatvorila gradiliste, zgrada je gotova i stoji gde je i bila. Čisto da se zna da to što inspekcija nešto zatvori u 99 posto slučajeva ne znači ništa, mačku o rep. Nego se eto samo tako pojave zato što je neko prijavio ili se narod pobunio.

U ulicama u kojima bi trebalo zidati P+4 zidaju se zgrade od po 8-10 spratova. Da li iko zamišlja na šta će to da liči na kraju. Nikakvog plana, ideje, kao st***.

ETo može se na google mapsu videti i da se nalazi u njoj President apartment, za gospodu koja izvole.

Pogledajte prilog 171490
cela ta ulica (Cerska i okolne) su trajno osakaćene previsokim zgradama... Izgleda da postiji neka ''žica'' po kojoj nekolicina roka te zgrade-Cersku su osakatili, nedaleko odatle-ul. Rada Neimara na Lekinom brdu takođe..zgrade od po 8-9 etaža i koje pokrivaju bukvalno 100% parcele samo niču..!
Uglavnom se tu nalaze manji stanovi-do 40tak kvm jer sam imao prilike da vidim zid sa poštanskim sandučićima-ima ih po 100 bukvalno! Gde se parkiraju svi ti ljudi ako ima samo po jedan auto svaki stan?!? Kako sprečiti to?
Neću da započinjem priču o prijavama stanara po istim tim stanovima ali ako se u mojoj zgradi koja ima 8 stanova pojavilo dvadeset ljudi koje niko živ ne poznaje a dobili uredno pozive za glasanje-o čemu mi pričamo?!?
 
Dovoljno mita i sve može ta carska se vukla po novinama i nista


Ovaj radi i dalje
 
cela ta ulica (Cerska i okolne) su trajno osakaćene previsokim zgradama... Izgleda da postiji neka ''žica'' po kojoj nekolicina roka te zgrade-Cersku su osakatili, nedaleko odatle-ul. Rada Neimara na Lekinom brdu takođe..zgrade od po 8-9 etaža i koje pokrivaju bukvalno 100% parcele samo niču..!
Uglavnom se tu nalaze manji stanovi-do 40tak kvm jer sam imao prilike da vidim zid sa poštanskim sandučićima-ima ih po 100 bukvalno! Gde se parkiraju svi ti ljudi ako ima samo po jedan auto svaki stan?!? Kako sprečiti to?
Neću da započinjem priču o prijavama stanara po istim tim stanovima ali ako se u mojoj zgradi koja ima 8 stanova pojavilo dvadeset ljudi koje niko živ ne poznaje a dobili uredno pozive za glasanje-o čemu mi pričamo?!?
То се спречава тако што ћеш сачекати 10-15 година и видети булдожере како крче по 50 улица дневно, а становници се давно одселили на неке зеленије пашњаке
 
Poslednja izmena:
Ovo u cvijicevoj kod žive divljanje 2000 mislim našao sa staru fotku pa cu uskoro da napravim poređenje
 
Nije to problem novogradnja nije svjeze vec iz perioda oko 2000 tih imam forku negdje iz 1998 i mislim da je tu nema
 

 

Трибине за прикључење нелегално изграђених објеката на комуналну инфраструктуру



У земунским насељима организовано је низ трибина како би се грађанима пружиле неопходне информације приликом поједностављеног пријављивања за прикључење нелегално изграђених објеката на комуналну инфраструктуру јер су рокови за подношење захтева кратки, од 15. септембра до 15. октобра, саопштено је из Општине Земун.

Прве три трибине одржане су 8. и 9. септембра у Грмовцу, Батајници и Бусијама, а до среде ће бити одржане у Земун Пољу, Угриновцима, Алтини и центру Земуна. Циљ трибина је свеобухватно информисање грађана о административним процедурама, потребним документима и начину пријаве. Грађанима који су присуствовали трибинама у великом броју подељени су неопходни обрасци за пријаву, који се могу преузети и на сајту Градске општине Земун.

– Имате могућност да преко Општине добијете одобрење за увођење комуналних прикључка. После тога следи друга фаза, комуникација са јавним комуналним предузећима и реализација прикључивања од стране „Електродистрибуције”, „Београдског водовода и канализације” и „Србијагаса”. Процедура је врло једноставна и била би штета да не поднесете захтев. Наша жеља је да сви што једноставније добију легалне комуналне прикључке. Успоставили смо сарадњу са нотарским канцеларијама у циљу што лакше овере докумената и упутили геометре са територије градске општине Земуну о предстојећим активностима како би били максимално доступни грађанима да у кратком року реше питање геодетских снимака. Зато вас молим да ову поруку пренесете својим рођацима и комшијама како би сви искористили ову могућност – рекао је председник општине Гаврило Ковачевић.

Иако је рок за утврђивање испуњености услова 15 дана, председник градске општине Земун каже да ће се Општина потрудити да у свега неколико дана након пријаве буду издата обавештења о испуњености услова за привремени прикључак, а иста прослеђена комуналним предузећима на даље поступање. Грађани ће о наведеном бити адекватно обавештени.

Захтеве за прикључење грађани ће од 15. септембра моћи да поднесу на седам различитих локација (Земун – центар, Нова Галеника, Земун Поље, Угриновци, Алтина, Грмовци и Бусије).

 
Ima li neko informaciju kako se izboriti sda limenim garažama na javnom parkingu u Zemunu? Nešto kao ovaj primerak odozdo.
Jedno desetak komšija je postavilo garaže i zauzeli trećinu mesta na parkingu.


7vyf128yzue81.jpg
 
Jeste Resnik, evo i belog kedija

Edvarda Griga


Ovo ovako stoji brat bratu 20 godina

I sa donje strane ima jedan genijalac koji je stavio kandzu na parking mesto, pre 20 godina dok je parking bio maltene prazan, uvek mi je bio fascinantan. Skoro sam nesto prolazio i setim se tog genijalca i vidim da je samo uzeo neku noviju kandzu, samo sto je parking sada maltene pun

Sreca pa nisam tu u kraju inace bi radila brusilica svako malo :vops:
 

I posle kazu ma nije Mirijevo tako lose.
Kaludjerica 2, ako ne i gore. Retko jeziv kraj.
 
Jeste Resnik, evo i belog kedija

Edvarda Griga


Ovo ovako stoji brat bratu 20 godina

I sa donje strane ima jedan genijalac koji je stavio kandzu na parking mesto, pre 20 godina dok je parking bio maltene prazan, uvek mi je bio fascinantan. Skoro sam nesto prolazio i setim se tog genijalca i vidim da je samo uzeo neku noviju kandzu, samo sto je parking sada maltene pun

Sreca pa nisam tu u kraju inace bi radila brusilica svako malo :vops:
Član @gaga je pratio uklanjanje metalnih sklepotina garaža na javnom parkingu na bežaniji prijavom komunalnom inspektoru za nelegalno zauzeće javnih parkinga
 
Fino pise PRATIO je ne piše platio ako je parcela javna na kojoj je parking onda će doneti rešenje o uklanjanju
 
Fino pise PRATIO je ne piše platio ako je parcela javna na kojoj je parking onda će doneti rešenje o uklanjanju
Fino piše? Rečenica baš nije koncizna.
Ja sam kontaktirao svojevremeno građevinskog inspektora u Zemunu, došla žena i popisala limenke...to je sve. Prošlo nekoliko godina od tad. Šta sam trebao? Da je pratim?!
 
Ne da prijavis komunalnom inspektoru opštine zemun i svima redom trebo si da se interesujes sta se desava sa predmetom pod tin brojem
 
Nisam baš razumeo. Platio je?
Не, нисам платио ништа.
Пријавиш општини Земун преко њиховог сајта на "Грађанин инспектор" са тачном локацијом и ако пошаљеш слике још боље.
Ја сам, што каже @Директор, пријавио општини Нови Београд сијасет металних склепотина код мене овде на Бежанијској коси, а и у улици Милеве Ајнштајн оних 100-тинак гаража у Блоку 72. Све је то отишло под мач.
 
Vrh