Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Jednog mog tecu iz Autralije su tako izbacili iz stana, jer je hranio divlje papagaje na terasi.
 
Ako je tamo zabranjeno držanje životinja u stanu, onda OK. Ali ako je samo zabranjeno uticati na "pripitomljavanje" divljih ptica, onda je to besmisleno. Pogotovu ako su ti divlji papagaji ustvari oni koji ceo život žive u gradu, okruženi i naviknuti na ljude.
 
Ех, шта је све бесмислено... Рецимо, што у Америци или у Швајцарској не смеш да пустиш воду у клоњи касно увече. Танак сан, јбг. А вечера главни оброк.

Кад се направи неки баланс између овог нашег шита и исувише уређених држава, то је најбоље.
 
@Pantograf

U Americi ne samo da možeš da pustiš vodu, nego kad zoveš pandure zbog toga što komšije iznesu glasne zvučnike i naprave žurku na ulici ispred, oni uzmu da se smeju. Ili ako ih zoveš ako ti ukradu - novčanik, bicikl, kola. Bilo šta ispod 950 dolara. Da ne spominjem ostale izvore buke svakodnevno u LA: helikoptere, petarde, vatromete, one glupe mašine za duvanje lišća, ljude sa ilegalnim auspusima, razne vrste mešalica i mašina, ilegalnu građevinu (moraju da rade od 8 ujutro do 8 uveče, ali često rade ranije/kasnije).

Mislim čak i u Nemačkoj studentarija pravi feštu do 2 ujutro, kakvo puštanje vode.

Izvor: Živim u Americi, živeo u Nemačkoj, patim od nesanice.
 
Da, da, u pravu si, pomešao sam - bile s neke rasprave o štedljivim toaletima u SAD gde navodno treba više puta puštati vodu nego pre. Kao takav je zakon. Beše i Tramp to nešto koristio u kampanji.

A navodno neki stanodavci u Švajcarskoj stvarno to brane.
 
U Svici cak valjda i ne drze ves masine po stanovima, nego imaju perionice u okviru zgrade...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Po treći put iskopan trotoar u JG ispred AC Stojanović

A inače mi je potpuni fenomen kako ovi ljudi razmišljaju.Još nisi uspeo da uvališ (ovo je prava reč) ni trećinu stanova u prvoj zgradi a digneš ispred nosa mogućim kupcima još jednu zgradu.
 
Juče prolazio tu, čuo buvu da su ti kvadrati podignuti na crno, pa se čeka legalizacija da se nastavi.
 
Pa pogledaj poslednja dva sprata i noseće stubove koji ne gađaju noseće stubove ispod!

Zgrada je primer divljaštva i sprege vlasti i investitora.
 
први земљотрес ће то све решити, изгледа да се неће ст*** научити док људи не крену да гину и то ти је
 
Pozdrav svima. Razmatram jedan stan na Konjarniku i stan je navodno uknjižen, ali zgrada stara 50-ak godina izgleda nije. Tražim u katastru, ali ne mogu na toj parceli da nađem da je to sve u redu.

Da li neko zna o čemu se tu radi? Navodno za te starije zgrade može svako da uknjiži svoj stan iako zgrada nije uknjižena, ali zanima me sa pravne strane sve to.

Hvala.
 
Из неког разлога, цео Коњарник није укњижен - мада то је јако често са тим социјалистичким насељима

Није проблем никакав, то се тако и књижи па се тек онда узме укупно све
 
Hvala puno na odgovoru. Našao sam na kraju, pisala je neka druga ulica, pa je zbunilo malo. Nadam se da neće biti nikakav problem zbog Banke i kredita.
 
Na tošinom bunaru, prekoputa Eko Pumpe se nastavlja gradnja nelegalnog objekata. Videh radnike danas kako prave krov, koliko znam za zgrada je jos pre par godina dobila rešenje za rušenje.
 
Evo slike od malopre, radovi uveliko napreduju, radove izvode radnici koji su došli kombijem firme "MBA Servis Klimatizacija, Ventilacija"..
I pre neki dan sam video isti kombi ali nisam bio u mogućnosti da slikam, rade bez prekida već par dana.

imt1024x980.jpg
 
Jeste, na parkingu IMT-a ka Savadi, a tačno prekoputa Eko Pumpe.
 

Prilozi

  • Studentski  trg 6.jpg
    Studentski trg 6.jpg
    180,2 KB · Pregleda: 1.453
  • Studentski trg 6.jpg
    Studentski trg 6.jpg
    239,3 KB · Pregleda: 1.435
  • Cara Lazara.jpg
    Cara Lazara.jpg
    236,9 KB · Pregleda: 1.439
Grad polako mora da pocne da kaznjava ovakavo skrnavljenje fasade, makar na starom gradu
 
Na ovu vilu u Topolskoj novi vlasnik krenuo da dozidjuje sprat bez dozvole, zapravo uz pricu da menja krov.

Posle skandala sa rusenjem zgrade na uglu Topolske i Petrogradske, i price kako se nije znalo i kako vise niko nece smeti da dira ovaj zaštićeni deo, naravno nastavlja se bahatost , divljanje i "pa šta, staro je, nema veze"... Nista bolje nismo ni zaslužili.

https://www.google.com/maps/@44.7993885 ... 312!8i6656
 
Topolska:
Zatvoreno gradiliste nakon sto je investitor pokusao da dozida sprat na vilu koja je pod zastitom. Investitor se potrudio da prikrije dozidjivanje, prolazim tauda veoma cesto i svaki put zagledam kucu, nisam mogao da vidim da li dozidjuje nesto ili samo popravlja krov. Bilo mi je jasno sta je u pitanju kad sam video da je gradiliste zatvoreno. Pored toga investitor je jos pre par meseci prokopao kanal kako bi napravio garazu u podrumu.
Evo vesti o tome sa nove: https://nova.rs/vesti/novi-varvarski-ci ... skoj-foto/
Ovo mi je prvi post ovde, nadam se da se uklapa :D

Evo i mojih slika:
 

Prilozi

  • sl1.jpg
    sl1.jpg
    598,4 KB · Pregleda: 1.260
  • sl3.jpg
    sl3.jpg
    315,9 KB · Pregleda: 1.260
  • sl2.jpg
    sl2.jpg
    458,6 KB · Pregleda: 1.264
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880681#p880681:3lmo3zb9 je napisao(la):
bl3y4 » 16.Sep.2021/12:24 pm[/url]":3lmo3zb9]Evo slike od malopre, radovi uveliko napreduju, radove izvode radnici koji su došli kombijem firme "MBA Servis Klimatizacija, Ventilacija"..
I pre neki dan sam video isti kombi ali nisam bio u mogućnosti da slikam, rade bez prekida već par dana.


file.php

Gradnja se nastavila, majstori završili krovnu konstrukciju i stavili neku plavu plasticnu foliju odozgo.
 
Цветанова ћуприја окретница аутобуса 20,
са твитера
1dbe176ac02163bb25d712d1d1e0bcf6.jpg


8a157b24150d4d6cc3bb50a41af9cdc0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh