Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Ovo velelepno zdanje je pravi simbol Beograda i jako mi je drago da će je većina znatiželjnih turista kad tad videti jer će ih put već navesti u Čumićevo ili Nušiećevu.
 


ovo svakako nije novi projekat, ali nisam znao gde drugde da stavim. Da li neko zna zasto su poslednja dva sprata ove zgrade, na ovako prestiznoj lokaciji (kralja petra, kod saborne) vec 6 godina zatvorena i van upotrebe. Ova slika je sa Google street View-a,sa kraja 2013te i josh uvek je ista situacija. Prosto mi neverovatno da ovakav stan, sa verovatno jednim od najboljih pogleda u gradu niko ne koristi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689258#p689258:2oasgta5 je napisao(la):
mradulovic » 15 Dec 2019 08:08 pm[/url]":2oasgta5]

ovo svakako nije novi projekat, ali nisam znao gde drugde da stavim. Da li neko zna zasto su poslednja dva sprata ove zgrade, na ovako prestiznoj lokaciji (kralja petra, kod saborne) vec 6 godina zatvorena i van upotrebe. Ova slika je sa Google street View-a,sa kraja 2013te i josh uvek je ista situacija. Prosto mi neverovatno da ovakav stan, sa verovatno jednim od najboljih pogleda u gradu niko ne koristi
file.php
Možda treba pitati Petra Lukića starešinu Saborne crkve. U komšiluku mu je možda on zna.
 
U pitanju je donekle sumnjiva nadogradnja koja je jednim delom srušena. U pitanju je jedan od braće Djordjević iz Subotice (nekadašnji vlasnik Next sokova) koji je verovatno upao i u neke finansijske probleme. Komšije koje žive sprat ispod tog gradilišta su se i sudile sa njim ali ne znam dokle je sve to došlo.
Zanimljivo je i da pogledate kako je jedan od stanara iz suterena probio ulazna vrata stana na prednjoj strani fasade, takođe nešto za ovu temu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689124#p689124:3ecz0sin je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Dec 15, 2019 3:33 pm[/url]":3ecz0sin]Obratite pažnju na boldovane rečenice u tekstu ispod:


Gornji deo zgrade dozidan je, koliko se sećam, 1991. godine. Predsednik kućnog saveta se dogovorio sa firmom da nam oni zauzvrat urade fasadu na zgradi - kaže stariji sugrađanin koji već dugo živi u ovoj zgradi.

Cirkus od mentaliteta. Zarad sredjivanja fasade dozvoliš novu zgradu na već postojećoj, samo ne znam šta će sada da ustupe da bi dobili fasadu?
 
Oво је једна од старијих предратних зграда коју бих без имало трунке жаљења срушио целу. Она својом висином и неугледним изгледом са дворишне стране нарушава поглед са раскрснице Поп Лукине и Бранкове на прелепу зграду са куполама на ћошковима која овичава цео овај блок дуж Кнез Симине од Иван Бегове до Краља Петра. Такође је скроз несразмерна са суседном кафаном Знак ? . Иначе је у овој згради хостел, те је до некле и јасно зашто нико неће ту да се усели.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689320#p689320:7zwjstuz je napisao(la):
Kokili » Пон Дец 16, 2019 12:00 am[/url]":7zwjstuz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689258#p689258:7zwjstuz je napisao(la):
mradulovic » 15 Dec 2019 08:08 pm[/url]":7zwjstuz]

ovo svakako nije novi projekat, ali nisam znao gde drugde da stavim. Da li neko zna zasto su poslednja dva sprata ove zgrade, na ovako prestiznoj lokaciji (kralja petra, kod saborne) vec 6 godina zatvorena i van upotrebe. Ova slika je sa Google street View-a,sa kraja 2013te i josh uvek je ista situacija. Prosto mi neverovatno da ovakav stan, sa verovatno jednim od najboljih pogleda u gradu niko ne koristi
file.php
Možda treba pitati Petra Lukića starešinu Saborne crkve. U komšiluku mu je možda on zna.
Немој оца Перу да мешаш, он је чист. :lol:
 
Ta zgrada je dozidana za dvije etaže jedna sa dozvolom jedna bez stanarima ispod počeli da pucaju zidovi
Bilo je i po novinama trebalo je da se Rusi i naravno pravde za malog čovjeka nema i to sad tako stoji čini mi se od 2005 tako nešto
 
Diglo se društvo za uljepšavanje vračara protiv te nadogradnje besramne
Ta vila na senjsku je bila potkopana pa su radili ispod nje pa onda izgleda sve srusili
 
Zar je stvarno nemoguće zaustaviti nelegalnu gradnju u ulici koja je pod zaštitom?? Uskoro će početi da nadogradjuju po Knezu...
Ako ovu ulicu ne možemo adekvatno da zaštitimo onda nam nema spasa.
 
Rade Končara na Lekinom brdu.
c214b2d0ef962a5ff096850db656a245.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Нови ниво бахатости инвеститора :D
Пс. Рекао бих да је то угао Максима Горког и Тетовске улице.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Tu skoro svakog dana zatvore ulicu. Te ušao kamion, te istovar radnika, te ovo, te ono... Najgore je što je jednosmerna, a naredna je suprotnog smera. Ona treća je istog smera, ali mora da se kruži, jer je kraća, pa obavezno desno, pa još u krug...peripetija svakako.

T-T
 
Kaže beokom da je inspekcija pogledala gradilište 9.01.2020 i da nije bilo radnika na gradilištu u Krunskoj. Svaka im čast na tome što su izašli ali to ne znači da investitor neće završiti dogradnju kada primeti da inspekcija više ne dolazi, niti znači da će se odjednom predomisliti i srušiti ono što je izgradio.
Sada sam pisao mejl inspekciji pa da vidimo šta će raditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696051#p696051:2b44hdbp je napisao(la):
And7rey » Pon Jan 06, 2020 5:19 pm[/url]":2b44hdbp]Zar je stvarno nemoguće zaustaviti nelegalnu gradnju u ulici koja je pod zaštitom?? Uskoro će početi da nadogradjuju po Knezu...
Ako ovu ulicu ne možemo adekvatno da zaštitimo onda nam nema spasa.

Naravno da ce poceti.
MIslim da ce i na Kalemegdanu poceti da grade.

Dokle god "fini i urbani" samo kukaju, dokle god nemaju hrabrosti da legnu pred buldozere, oni ce da rade i da grade kako hoce.
 
Улица Кнеза Милоша у смеру ка Мостару - колосални киоск који заузима четири петине ширине тротоара, и опет не може у њега све да стане, има и фрижидере поред:





Одмах поред је, иза стајалишта градског превоза, једна вила у ужасном стању - има ли власника, има ли икога да види како изгледа њено двориште, има ли икакве инспекције, постоје ли прописи и казне, да ли је икога брига? Ово је једна од главних улица у Београду! Ту много грађана чека превоз (који и бацају то ђубре), вероватно и много гостију Београда, странаца, туриста који то виде из аутобуса на спрат у пролазу ... Ђубре изгледа много горе у стварности него на слици. Не могу ни да замислим да негде у Европи постоји нешто слично у улици овог значаја.
Писао сам о овоме и објављивао слике и пре, као и оном месту на Зеленом венцу поред степеништа, али, ништа се и даље не решава системски. Није искључено да ће одговорна лица напредовати у хијерхији своје странке и професионално, баш као и председник Општине Раковица пре неколико година - иако су за време његовог мандата направљене мени незамисливе ствари у тој општини ....





 
Zar nije bila priča da ne smeju frižideri van gabarita novog kioska? Gde je tržišna i komunalna da klepa po ušima za ovaj bezobrazluk?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698207#p698207:2wp8o0bt je napisao(la):
SRBO » Pon Jan 13, 2020 1:49 pm[/url]":2wp8o0bt]Какво лежање под булдожере, постоји и трећи начин...

koji?
 
Vrh