Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Astro razumem ja tebe samo hocu da pokusam da razumem i drugu stranu. Kao sto su zlikovcima menjali imena poput Krcuna i ostaloj komunistickoj gamadi tako se vode i ovime, gradovi gde je nas narod proteran kao poslednji dronjak...
 
Ta ulica nije menjala ime od 1896. godine, do tada se zvala "Zlatarska".
Do danas, do "novije istorije Srbije" koju pišu Šešeljevci.

Ovo zemljom vlada st0ka. 123 godine istorije Beograda tim seljoberima ne znači baš išta. Pa "rekao je Vučić" - samo je to važno.
Naći će se već izgovori, ima na pretek dupeuvlaka koje će da se utrkuju da to brane.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605798#p605798:2clpjtft je napisao(la):
Vračarac » 03 Mar 2019 02:22 pm[/url]":2clpjtft]....ali ajde dok to zvanicno ne bude na tapetu za izglasavanje da ne mracimo bez potrebe. Mozda nista ni ne bude od svega ovoga pa smo mlatili u prazno...

Ma ne, nisi ti dežurni apologeta naprednjaka, ma nemaš ti veze sa njima...pa koga bre ti pokušavaš da praviš ludim?
http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/17581 ... adarske_2/

subota, 2. mart 2019.
Beograđani se odužuju srpskom velikanu – Ulica Dobrice Ćosića umesto Zadarske
............
Ona je podsetila da je inicijativu za imenovanje dve ulice u našoj prestonici po Dobrici Ćosiću, jednom od najostvarenijih i najistaknutijih srpskih književnika i akademika i po Miloradu Ekmečiću, podjednako ostvarenom akademiku i jednom od najvećih srpskih istoričara podneo predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i inicijativa je jednoglasno usvojena na sednici Komisije za spomenika i nazive trgova i ulica Skupštine grada Beograda.
 
Ne znam koliko godina imate, ali ja pamtim osmu deceniju prošlog veka i demoliranja JAT-ovih busevaa u Zadru. I danas se sećam ljuljanja kola i pokušaja bacanja u more kod tvrđave kod mosta. Moji su otišli na pijacu u tvrđavi, a ja sam ostao u kolima da spavam. Tada sam imao 10-ak godina. Secam se i toga da u Privlaci nisu hteli da nam prodaju hleb, jer oni, pobogu, imaju samo kruh. A turističkom naselju Sabunike 90% vikendica bilo je u vlasništvu Srba. Samo je Tvin iz Virovitice imao svoj hotel i na plaži je bio neki divlji kamp. Neću vam pričati o tome da je većina vikendica jednostavno oteta '90-91, neću vam pričati o zadarskoj kristalnoj noći. A vi i dalje tu ulicu zovite Zadarskom. To je vaše pravo i izbor.
 
Ulica se tako zove još od vremena kada je taj grad bio u Austrougarskoj a ovde na vlasti bili Obrenovići, tako se zvala i dok je grad bio pod Italijom.
Ulica se ne zove "Ante Pavelića", "Ustaškog pokreta", "Ulica NDH", "Franje Tuđmana" ili "HDZovska".
Zove se po jednom - gradu. Da li smo normalni?
Da li ste svesni šta je to 123 godine?

A ova svinjarija će da se nastavi. Sad su šešeljevski "jastrebovi" raširili krila i krenuli da prebrajaju krvna zrnca u spisku naziva Beogradskih ulica. Frustracije i neiživljene i sve ovo vreme potisnute fantazije iz 90-tih o klanju i proterivanju će sada da iskale na beogradskim uličnim tablama. Jadno.
 
Prijatelju, da li znate koliko ulica u celoj HR nosi nazive po nekoj istorijskoj ličnosti, nekom umetniku, piscu ,
naučniku (ne računam Teslu) iz Srbije ili po Srbinu iz HR? Nema nijedne. O toponima nema potrebe trošiti reči. Jedino što podseća na Srbiju je Ravna gora u Gorskom Kotaru i to je toponim, a ne neka ulica. Da li ste čuli za mesto Srpsku Kapelu kome je u prošlom veku tri puta menjano ime? I to 1914.god prvi put, pa mu je vraćeno 1918, drugi put 1941. vraćeno 1945. Treći put, pretpostavljate, 1990. Svaki put mu je pridev srpski izbrisan. Pazite, to je ime sa kraja 18. i početka 19. veka. I, pogađate, ovaj poslednji put mu nije vraćeno ime i to istorijsko. A o tome ko je kog politickog ubeđenja, to je lična stvar. Opet ponavljam, Vaše je pravo da tu ulicu zovete ovako ili onako. A drugima spočitavati pravo na iznošenje sopstvenog iskustva je krajnje degutantno. Meni je apsolutno svejedno kako će se zvati ta ulica, ali ovo što sam napisao je moje lično iskustvo koje može da Vam se sviđa ili ne. Ali je moje iskustvo.
P.S.
Nikada nisam bio član niti jedne stranke, partije, pokreta ili bilo čega što se može podvesti pod politički aganžman.
P.S.2
Lepiti etikete je krajnje neukusno. Ko zna kada neka etiketa može biti prilepljena i uz Vaše ime. Možda Vam može biti neprijatno.
 
Po toj istoj logici bi trebalo i da se odreknemo recimo Tesle, jer ga Hrvati svojataju i da potvrdimo da je Tesla isključivo njihov, iako nije uopšte, kao što tvrde da je Zadar bio isključivo njihov grad, a sada i jeste.

Sećanje treba održati, kakvo god da je, a i nije pristojno menjati nazive ulica. To što rade Hrvati, nije i ne može biti opravdanje, jer je krajnje necivilizovano, odnosno varvarski.
 
Хоћемо ли и Книнску да мењамо. Ћосић је могао да добије саобраћајницу у БНВ што ће водити право до куле, то би било одавање почасти.
 
@ "dddddd"
Ako ti je zaista svejedno kako će se zvati ulica, onda nije ni trebalo da se uključuješ u diskusiju o promeni naziva.
 
Ipak nije ista vizura nas i Hrvata, mi bismo svakako morali da čuvamo sećanje na mesta iz kojih smo iskorenjeni. Značaj gradova na Jadranu poput Zadra ili Trsta za stvaranje moderne srpske nacije (i države) je ogroman.
 
Да као нација имамо неку дугорочну стратегију као што околне нације имају - ова будалаштина се не би десила. Зато ћемо и нестати. Јер је немамо.

Уместо да се водимо стратегијом да је Задар српски град у који ће се Срби вратити, ми га бришемо из сећања и признајемо пораз. Ако је "Догодине у Призрену" постао "ИН" израз, зашто то не би важило и за Задар? Догодине у Задру.

Ово је последица некомпетентности и потпуно погрешног схватања патриотизма. У свој својој суштини - антипатриотизам.
 
Ma naravno da mi je svejedno. Imate onu narodnu: "Zovi me i loncem ,samo me nemoj razbiti."
Vi ste izneli mišljenje o tome, ja sam ukazao da većina stanovnika, i to ogromna, ima izuzetno, ali izuzetno veliki stepen patološke mržnje prema Srbima. U tom istom Zadru na SP ili EP u rukometu nisu dozvolili isticanje srpske zastave. A sve to se događalo više od deset godina od rata. Da li ta ulica treba tako da se zove ili ne je potpuno irelevantno. Grad ne čine samo građevine, već i ljudi. Da li Vi podržavate zadržavanje imena ulice zbog hardvera (građevine, geografije) ili softvera(ljudi)? Ako to radite zbog Zadra kao geografskog pojma, onda recite tako. Ja iznosim stav o softveru, jer ogromna većina stanovnika Zadra jednostavno mrzi Srbe.
 
Oк, хоћемо да мењамо сад и остале улице, Книнску, Госпићку, Личку, Љубљанску, Мариборску? Шта ћемо са Приштинском, Призренском?
 
Ne bih mesao dnevnu politiku sa nazivima ulica. Politike se manjaju, ljudi se menjaju, a gradovi ostaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605968#p605968:1iwb08w1 je napisao(la):
ddddd » 04 Mar 2019 09:55 am[/url]":1iwb08w1]Ma naravno da mi je svejedno. Imate onu narodnu: "Zovi me i loncem ,samo me nemoj razbiti."
Vi ste izneli mišljenje o tome, ja sam ukazao da većina stanovnika, i to ogromna, ima izuzetno, ali izuzetno veliki stepen patološke mržnje prema Srbima. U tom istom Zadru na SP ili EP u rukometu nisu dozvolili isticanje srpske zastave. A sve to se događalo više od deset godina od rata. Da li ta ulica treba tako da se zove ili ne je potpuno irelevantno. Grad ne čine samo građevine, već i ljudi. Da li Vi podržavate zadržavanje imena ulice zbog hardvera (građevine, geografije) ili softvera(ljudi)? Ako to radite zbog Zadra kao geografskog pojma, onda recite tako. Ja iznosim stav o softveru, jer ogromna većina stanovnika Zadra jednostavno mrzi Srbe.

Pa znaš kako, bilo je tu i našeg "softvera", i to vrlo kvalitetnog, ali je malverom počišćen. Sad, u tom kontekstu, ja i ovo najavljeno menjanje tabli posmatram kao malver.
 
U HR politika je konstantna, bilo dnevna bilo dugoročna. I ovo insistiranje da će za nekog, bez obzir na sve, to ostati Zadarska ulica mi miriše na stokholmski sindrom.
 
I ako ćemo kompjuterskim rečnikom, ovo bi bilo brisanje praznog foldera.
 
Rekao bih, ipak, da je prazan samo `Temporary` folder, a da je folder `Archive` pun ko šipak. A imena ulica i jesu vrsta arhive.
 
U njemu su svi kompleksi ovog sveta, to je bar jasno. Tim psihijatara bi se tu naradio.

Nema ličnosti koja obesmišljava naše omiljeno prebacivanje komšijama sa zapada da su "kompleksaši" kao što to, nažalost, čini naš predsednik.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606009#p606009:29yfbdt5 je napisao(la):
Пантограф » 04 Mar 2019 12:11 pm[/url]":29yfbdt5]Rekao bih, ipak, da je prazan samo `Temporary` folder, a da je folder `Archive` pun ko šipak. A imena ulica i jesu vrsta arhive.

Ili "čuvanje source code-a" ili trajni backup.
Ali i ako tako razmišljamo, opet nas je upetljao u njegov nakaradni sistem razmišljanja, opet nas je povukaso sa sobom u radikalsko blato: šta je tu srpsko, vi nećete da se svetite za srpstvo, vi ste protiv srpstva....
Ulica se tako zvala 123 godine. Tako se zvala i 1941, i 1943, i 1991 i 1995. Naziv nije menjan sve dok nije došao bolestan čovek koji je prigrabio apsolutnu vlast i okružio se vojskom poltrona retrarda koji će sve da radai samo da bi njega održali jer im on omogućava egzisteniju i sitne privilegije. A ono što ovde ljudi ne mogu da saznaju je da i tamo ima normalnih ljudi, ali da se kod nas u medijima potenciraju upravo bolesnici poput ovog našeg... jedni bez drugih ne mogu da postoje.
 
Ovako, ako ste mislili na mene, da ne bude zabune:
Opet lepite etikete. Opet imate iskrivljeno shvatanje demokratije. Po Vama svako ko iznese nešto što Vam se ne dopada, on je protiv Vas, on je ovakav ili onakav. On je nepatvoreno zlo. To što Vi tako poimate demokratiju, je Vaš problem i Vaša stvar.
A ova dvojica što pominju komplekse, naravno ako misle na mene: Neka ujutru, kad uđu u kupatilo (a mogu i svaki put kad uđu u isto) neka se pogledaju u ogledalo. Tamo ćete videti dve osobe koje tresu kompleksi niže/više vrednosti. Niže, jer u samo u gomili atakuju ili ako vam je lakše napadaju. A više, mi smo "elita" samo mi imamo prvo na mišljenje i samo je ono ispravno. Ako neko iznese nešto što nije skladu sa tim, onda u kolektivno etiketiranje. A ovaj kvazi psihijatar, bi mogao da potraži pomoć nekog pravog, iskusnog psihijatra.
P.S.
Ja imam prijatelje iz HR. Oni dolaze kod mene na Zlatibor, ja kod njih u Tučepe ne. Prvo, što nisam mazohitista, a drugo što ne želim da njima pravim probleme. I da, poznajemo tu porodicu od '73. I to na tako čudan način smo se upoznali. Moj otac je služio vojsku u JRM na brodu za vodo snabdevanje. I tako je igrom slučaja snabdevao i Tučepe. Tu je upoznao tu porodicu. I nekih desetak godina kasnije, mi dolazimo da letujemo u hotelu Avala u Tučepima. I otad počinje prijateljstvo naših porodica. I koliko je to prijateljstvo govori i to što su dva člana porodice 94.došle na sahranu moga oca. I sada da završavamo ovu glupost. Uživajte u svom auto šovinizmu, svojim viđenjem demokratije, kulturnim ophođenjem. Niti me znate, niti me poznajete, a donosite vrednosne sudove. Ako, tako treba i samo napred.
 
Vrh