Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Novi radovi na KV, ruse se (?) ovi sklepani objekti.


a deluje da ima radova i u ovoj zgradi


To je тa кућа где се спрема нека озбиљна грађевинска акција.

Кажу да су те две гараже уклонили како би одатле утерали багер у ту кућу.

Иначе, комшије које су информисане кажу да је то најстарија кућа на Косанчићу.

Да је негде из 1730-те године.

Нико ништа не зна?
Odakle vam ove informacije? Objekat je pod zaštitom, kakve tačno ozbiljne građevinske radove nameravaju? Ko? Kada?
 
Odakle vam ove informacije? Objekat je pod zaštitom, kakve tačno ozbiljne građevinske radove nameravaju? Ko? Kada?
Nema veze sto je pod zastitom, dodjes i srusis jer si vlasnik. A dok ovi iz inspekcije "skontaju" sta se desilo, ti platis kaznu i nikom nista. Isto se radilo i u krunskoj.
 
Nema veze sto je pod zastitom, dodjes i srusis jer si vlasnik. A dok ovi iz inspekcije "skontaju" sta se desilo, ti platis kaznu i nikom nista. Isto se radilo i u krunskoj.
Sve je to meni jasno, no niko da odgovori na moje pitanje: KO i KADA?

Jer cim se saznaju te informacije, moze da se krene u akciju, a cekati inspekciju i zavod, cak uopste ocekivati da reaguju je sizifov posao.
 
Poslednja izmena:
Iz javno dostupne građevinske dozvole:
KV 1.PNG

KV 2.PNG
 
Kruzi neproverena informacija da je kucu kupio vlasnik prestiznog hotela iz Beograda (ne bi da pominjem ni ime, ni hotel, jer vest nije proverena). Ako je to tacno, onda ovo moze da izadje na dobro, obzirom da covek ne radi gluposti.

Danas sam video da se cisti unutrasnje dvoriste. Kuca otpozadi izgleda u prilicno losem stanju i nije mi jasno kako bi mogla biti sanirana, a da se potpuno ne rekonstruise?
KV1.jpeg
KV2.jpeg


Sa druge strane, Kosancicev venac 7 se prosiruje! Nisam znao da projekat obuhvata i objekat koji izlazi na Fruskogorsku 6. Ne vidi se dobro, ali je to sada sve jedno gradiliste. Nisam isao u samu Fruskogorsku, pa ne znam da li ima table, ali ako nema, onda se pitam sta se to radi. Nadam se da nece biti velikih iznenadjenja...
KV3.jpeg
KV4.jpeg


I na kraju fudbalerovo gradiliste od pre par dana - skinute skele. Ne znam sta da kazem:
KV5.jpeg
KV6.jpeg
 
Морало је боље. Зар је толико тешко ископирати прозоре као на старим зградама и баталити ова црна губљења по фасади?
Iskreno, ako se mora odluciti izmedju lose kopije i neceg modernog, ponekad je moderno ipak bolje resenje.
Ali delim sentiment, u ovom ambijentu ne bi uopste smelo da se gradi moderno, jer kada se jednom pocne...

Ovaj mali prostor na KV je bio jedinstvena prilika da se uklopi neka isto tako manja zgrada, koja je, inace, srusena na pravdi boga, kao, recimo, ova u Resavskoj ul.
Barem ta spoljna fasada.

EaliuL4WAAIbNXM.jpg
 
Mislim da bi to trebalo primeniti na mnoge novogradnje po centru u tim istorijskim celinama, i time da praktično vratiš te lepe fasade koje su uništene. Ne mora uopšte da bude na istoj lokaciji, a ovde na Kosančiću bi ova iz Resavske dobro legla jer se otprilike poklapaju visinski. Svakako je meni tragično da se onakva moderna fasada uopšte dozvoljava tamo.
 
Вучко пиши овде за било какве активности које би користиле у борби, организовано слање пријава, протести и сл.

Ако нећемо на овом форуму да помогнемо у борби против оваквог дивљаштва не знам где би могли
 
I???? Samo konstatacija! Šta će se preduzeti??
 
Bilo je pitanje kada će se ovako nešto dogoditi, pre ili kasnije.
Mnogo je ljudi u lancu čije džepove treba napuniti, krade se svaki centimetar prostora zarad što veće površine objekta.

I šta sad? Šta je rešenje u ovom slučaju?
Rušiti novi objekat ili prepraviti krov konaka?
Nemojte se iznenaditi ako bude ovo drugo.
 
Vrh