Šta je novo?

Киосци Београда / Kiosci Beograda

Одлично @Дуле :kk: , за сад мени општина Нови Београд није ништа одговорила.
Чекам да и инвеститор крене са реализацијом пројекта.
Иначе су спреј шкрабачи већ ишарали "киоск", са бочних страна, са црним спрејем !
 
Bas im je dugo trebalo da ga ovjere bag** ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636332#p636332:7xq817ed je napisao(la):
Гага » Today, 01:34[/url]":7xq817ed]Одлично @Дуле :kk: , за сад мени општина Нови Београд није ништа одговорила.
Чекам да и инвеститор крене са реализацијом пројекта.
Иначе су спреј шкрабачи већ ишарали "киоск", са бочних страна, са црним спрејем !

Iskreno, prijavio sam samo zato da vidim koja služba pre odgovara građanima.

Što se tiče građevniske table, meni je potpuno nebulozno da ikakvi radovi (pripremni) počinju, bez nekog javnog obaveštenja na licu mesta. Sve što se betonira mora da ima neku potvrdu jer je sasvim logično da neko počinje da radi nešto nelegalno. Mogli su odmah da pripreme mesto za građevnisku tablu i napišu da su u toku pripremni radovi za to i to, a ne da savesni građani opterećuju gradske službe.
 
Iako se cesto ne slazem sa @astrodule moram da ti odam priznanje za to cimanje i prijavljivanja beokomu, dok vecina u sta i sebe ubrajam pala.... ovde ti radis konkretme stvari i popravljas na taj nacin, samo napred.
 
Hvala. Šta sam stariji manje me briga za svetsku politiku, unutrašnju politiku, gradsku politiku i jedino me zanimaju stvari na lokalu. Realno, na ostale stvari ne mogu nikako da utičem (osim izlaskom na izbore i nagovaranjem drugih da na ise izađu - nebitno za koga glasaju), ali na lokalu se može bar nešto uraditi.
 
što se tiče i beokoma ili njihovog tviter fejsbuk naloga naloga koliko vidim oni samo prosleđuju u svojstvu skretničara opštinskim inspekcijama, gradskoj inspekciji, komunalnoj policiji ili javnim preduzećima. I formulacije odgovora su im prosleđeno nadležnosj inspekciji, prijava prosleđena, problem prijavljen (a kome ne zna se jer nisu ni oni sigurni ko je nadležan). Ne odgovaraju oni nego inspektori ili policajci ili ovlašćeni u tim preduzećima. I efikasnost zavisi od onog kome je prosleđeno a ne od Beokoma. Ima milion pitanja na Beokomu koja su prosleđena i prijavljena a dnevno možete videti po jedan ili dva odgovora. A zar nije bolja opcija da se direktno postavi pitanje gradskoj opštini ili nadležnoj inspekciji ili policiji zavisno od prijave.. I oni imaju društvene mreže i elektronske adrese inspekcija, neke građanine inspektore, servisne centre i slično. Da li neko to koristi.
 
Ja njih gledam bukvalno samo kao skretničare koji bi trebalo da znaju kome da proslede i da običan čovek ne lupa glavu ko je nadležan.

Čak koriste iste mehanizme koje možemo i mi i mislim da prijava preko njih ima veću vrednost samo zato što i drugi ljudi vide te prijave.

Ja sam siguran da više od 50% prijava ostane negde u fiokama i da se ne dobije odgovor od nadležnih.

Kada proslede nekoj inspekciji, napišu i pod kojim je brojem zavedena prijava pa ti možeš da se sam posle raspituješ.

Da se ja pitam, Beokom bi morao da svaku neodgovorenu prijavu ponovi i izgura do kraja, jer je nedopustivo da ijedno pitanje / predlog / problem upućen bilo kojoj gradskoj / državnoj instituciji ostane bez smislenog odgovora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636394#p636394:2twdx93m je napisao(la):
astrodule » 05 Јул 2019 11:26 am[/url]":2twdx93m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636332#p636332:2twdx93m je napisao(la):
Гага » Today, 01:34[/url]":2twdx93m]Одлично @Дуле :kk: , за сад мени општина Нови Београд није ништа одговорила.
Чекам да и инвеститор крене са реализацијом пројекта.
Иначе су спреј шкрабачи већ ишарали "киоск", са бочних страна, са црним спрејем !

Iskreno, prijavio sam samo zato da vidim koja služba pre odgovara građanima.

Što se tiče građevniske table, meni je potpuno nebulozno da ikakvi radovi (pripremni) počinju, bez nekog javnog obaveštenja na licu mesta. Sve što se betonira mora da ima neku potvrdu jer je sasvim logično da neko počinje da radi nešto nelegalno. Mogli su odmah da pripreme mesto za građevnisku tablu i napišu da su u toku pripremni radovi za to i to, a ne da savesni građani opterećuju gradske službe.
Раније је било да се прво огради градилиште, поставе грађевински контејнери, постави грађевинска табла , али без података док се не добије грађевинска дозвола или буде минимално података-цртеж шта ће се градити.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636474#p636474:2twdx93m je napisao(la):
hobotnica » 05 Јул 2019 03:27 pm[/url]":2twdx93m]što se tiče i beokoma ili njihovog tviter fejsbuk naloga naloga koliko vidim oni samo prosleđuju u svojstvu skretničara opštinskim inspekcijama, gradskoj inspekciji, komunalnoj policiji ili javnim preduzećima. I formulacije odgovora su im prosleđeno nadležnosj inspekciji, prijava prosleđena, problem prijavljen (a kome ne zna se jer nisu ni oni sigurni ko je nadležan). Ne odgovaraju oni nego inspektori ili policajci ili ovlašćeni u tim preduzećima. I efikasnost zavisi od onog kome je prosleđeno a ne od Beokoma. Ima milion pitanja na Beokomu koja su prosleđena i prijavljena a dnevno možete videti po jedan ili dva odgovora. A zar nije bolja opcija da se direktno postavi pitanje gradskoj opštini ili nadležnoj inspekciji ili policiji zavisno od prijave.. I oni imaju društvene mreže i elektronske adrese inspekcija, neke građanine inspektore, servisne centre i slično. Da li neko to koristi.
У овом случају који сам пријавио, ето инспектори општине Нови Београд су одреаговали на моју пријаву - били су на лицу места и оставили позив, али ми нису послали никакав одговор, као што су радили раније кад сам пријављивао многе ствари. Ето сад су инспектори одговорили на твитер Беокома, али битно је да се покренула ствар и да знамо о чему се ради.
 
i ne mogu da odgovaraju tebi nego beokomu . A beokom onda samo prenosi odgovor.
 
Управо тако @Директоре, ја увек шаљем пријаве директно инспекторима општине Нови Београд и осталим инспекторима у граду. Беокому нисам никада слао пријаве, јер и немам те друштвене мреже, "књигу ликова" , "цврчак" ,... то ме уопште и не интересује.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636447#p636447:sv05qay9 je napisao(la):
astrodule » 05 Jul 2019 01:11 pm[/url]":sv05qay9]Hvala. Šta sam stariji manje me briga za svetsku politiku, unutrašnju politiku, gradsku politiku i jedino me zanimaju stvari na lokalu. Realno, na ostale stvari ne mogu nikako da utičem (osim izlaskom na izbore i nagovaranjem drugih da na ise izađu - nebitno za koga glasaju), ali na lokalu se može bar nešto uraditi.

Kad bi ovako razmisljalo 30% ovdasnje populacije, gde bi nam bio kraj :)

Ali nazalost ovde je vaznije da se zna ko je usao u koji rijaliti ili ko je osvojio koje prvenstvo...
 
Ne znam da li dobro citiram sopstveni post sa druge teme, o urbanom mobilijaru, ali:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637552#p637552:2y1s5yr3 je napisao(la):
Bezaninac » 09 Jul 2019 09:59 am[/url]":2y1s5yr3]Prošlo je malo nezapaženo, ali Skupština Grada je na sednici održanoj 25. juna između ostalog usvojila i izmenu Odluke o komunalnom redu, kojom je na snagu stupio novi Katalog urbane opreme, kojim je područje grada obuhvaćeno GUP-om podeljeno na 7 zona i za svaku zonu definisana ubrana oprema, mobilijar, tekstura - što obuhvata sve od kontejnera, stubića, klupa, i poklopaca za šahtove, do koisaka, štandova, bilborda, tezgi...

Katalog ima preko 100 stranica, koga zanimaju detalji neka preuzme: http://sllistbeograd.rs/pdf/download/1318/
 
I super si citiro poznat nam je katalog ....poenta je u cemu ....
 
Данас добих одговор од Општине Нови Београд везано за "киоск" за који сам поднео пријаву. Нажалост општина нема надлежност над овим објектом, тј. са наведеним киоском. Ево шта су написали, а надам се да ће проследити моју пријаву даље Секретаријату за инспекцијске послове, орган Града Београда. Одговорићу општини, захвалити се итд....



Иначе нема ништа ново око овог објекта - "киоска", једино што су унутра поставили/донелу столице за седење и што је "киоск" још више ижврљан !
 
Прво у овом одговору није ми јасно ко је то одговорио, која служба или одељење општине. С обзиром да један одговор већ постоји.Каква то одобрења издаје секретаријат за инспекцијске послове. Они ваљда само нешто контролишу а не издају одобрења и коме у градској управи је прослеђено јер је управа широк појам. А занима ме и да ли је тај киоск илити контејнер постаљен у оквиру градилишта или ван њега.
 
Као што рекох, одговорићу општини и мислио сам да исто наведем и ово што си и ти @Хоботнице навела. Што се тиче постављања објекта "киоск-контејнер" који сам пријавио, за сад стоји како стоји, јер још нема ограде. Претпостављам да ће бити у оквиру будућег градилишта, а да ће ограда ићи до ивице предњег дела "киоска-контејнера", пошто тај део-лице, гледа на улицу и он је цео у стаклу и са вратима, а то се види на сликама које сам поставио на претходној страни. Ту ће вероватно бити и планови, цртежи тог будућег пословно-стамбеног објекта. Обавестићу око даљих активности.
 
a tek sad vidim iz prethodnog odgovora da je kiosk/kontejner postavljen na privatnoj svojini. Nije javna pa mož da stoji.
 
Нови детаљ на "киосук-контејнеру", исписано је име инвеститора градње будућег пословно-стамбеног објекта и за сада је то једина новост. Слика од јуче - 11.јула 2019.године.



Иначе да би овај инвеститор поставио грађевинску ограду, претходно мора да посече и однесе сво дивље растиње на овој парцели, а тога има јако пуно, и то дивље растиње је баш расло по ивицама овог плаца. Има доста и накнадно довожене земље од стране једне особе која је покушала дивљу градњу самоуслужне аутоперионице на овом плацу. О том сам био и отворио посебну подтему.
 
Јуче је уклоњен киоск у улици Др. Хуга Клајна код аутобуског стајалишта #225, на раскрсници са улицом Пеђе Милосављевића, на Бежанијској коси. Немам слику рушења, био сам у аутобусу, али ево снимка тог киоска са "уличног погледа" из 2015.године.

 
Pa kako će sad automobili da staju tu i blokiraju saobraćaj ;)
Da je pameti pa da napokon naprave autobuske niše tu i preko puta.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
@astrodule aj da ga ne preterujemo. Ne valja kada ne odgovore, ne valja kad odgovore. Pored tolikih komunalnih problema sad je baš kiosk problem. Drugo zaintrigirah se pa videh na sajtu Novog Beograda da su zaista raspisali konkurs za nove korisnike i nove kioske. Ne bi ovi što su odgovarali baš toliko lagali. Pretpostavljam da sad ta procedura traje. A vidim po spisku Plana postavljanja tih novih kioska i da će na onom mestu što nas je informisao Gaga biti opet kiosk ali verovatno novi kad neko dobije mesto .
 
Ali čekaj, ne mogu da dovedu u red trafiku kojoj se lim odvalio, već čekaju da dođe na red zamena?

Uopšte ja ne dovodim u pitanje planiranu zamenu, ali čekati mesecima (a saniranje ove trafike traje sat vremena maksimalno) mi je nebulozno.
 
Vrh