Šta je novo?

Киосци Београда / Kiosci Beograda

IMG-20190326-132830.jpg
 
Лепо је видети прави београдски киоск.
 
Киоск баш добро изгледа .

Иначе по Вукајлији "Само секунд" значи, "најдужа могућа временска одредница која постоји. Може трајати бескрајно." :)
 
A ako sam dobro razumeo, to ''Samo sekund'' je ime neke firme koja zakupljuje kiosk? Kao Štampa i MojKiosk?
 
Данас треба да пријавим овај, пре неки дан, ново постављени киоск код мене у крају на Бежанијској коси у блоку 19.

Кад су довозили киоск (27.јуна) прво сам помислио да је грађевински контејнер, јер док је био на камиону, био је окренут "леђим". Помислих у себи - супер, коначно да среде овај део блока где је некад била шљункара, а сад прилично неуредно и зарасло, то и @Белка зна јако добро, а у једном делу тог блока је сад технички преглед, перионица и кафић.

Али не лези враже, кад су почели да истоварају и окренули на дизалици, кад оно - киоск !!! Прилично сам се изненадио кад сам видео шта је, а такође што сам први пут видео овакав киоск. На горњем делу, где су црне табле, су делови за рекламу са носачима за лампе, а у самом киоску је и хемијски вц, а поред прозорчића је и прикључак за струју. Шта ће ту да буде, ко то зна, сазнаће се, а киоск се налази одмах тј. близу аутобуског стајалишта 82-ке (# 1192, правац према Гандијевој улици), а и уз улицу Љубинке Бобић. Избетонирана бетонска плоча ми нешто говори да ту треба да буде још нешто иза киоска ! На ортофото снимку сам означио црвени троугао где се киоск тачно налази, а ту су и слике од 27.јуна 2019.

Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Ово ми више личи на отправничку кућицу него на киоск :D

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
И мени личи на кућице за отправнике на окретницама.
 
Mislim da bi i Gradu i GSPu život bio lakši kad bi napokon uveli standardizovane kućice i objekte za vozače, otpravnike i ostalo osoblje. Umesto da svaka okretnica ima svoju sklepotinu. A isto važi i za ostala javna preduzeća, svaka sa svojim ''rešenjima''. Standardizacija ima mnogo prednosti, pogotovu...

Aaaa šta i ja pričam u prazno kad će ionako sve da ostane isto... :roll: :kafa:
 
Pa uveli su gsp standardnu kucicu i ovo def nije to ...
Nova kucica je na trosarini ...
 
@Директоре, пријавио сам општини Нови Београд, као грађанин инспектор. :)

@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

@Тинторето, нема "Мунгос" ништа са овим, на сасвим другом крају блока од њих, је овај киоск. Чак шта више, не правдам те момке који држе Мугос, они се прилично коректно држе свог дела и нису се проширили ни за центиметар од онога што је било кад су они купили све ово од оног сарајлије. Као што знаш, док је сарајлија држао технички преглед и перионицу, он је ту отворио и коцкарницу !!!! Кад су момци купили ове објекте, они су ту коцкарницу одмах затворили и уместо ње отворили су кафић "Пауза".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635430#p635430:1vsh5oql je napisao(la):
Гага » 02 Јул 2019 12:43 am[/url]":1vsh5oql]
@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.
Можда планирају да дислоцирају неку окретницу.
 
Гага":1bcsfwm3 je napisao(la):
Данас треба да пријавим овај, пре неки дан, ново постављени киоск код мене у крају на Бежанијској коси у блоку 19.

Кад су довозили киоск (27.јуна) прво сам помислио да је грађевински контејнер, јер док је био на камиону, био је окренут "леђим". Помислих у себи - супер, коначно да среде овај део блока где је некад била шљункара, а сад прилично неуредно и зарасло, то и @Белка зна јако добро, а у једном делу тог блока је сад технички преглед, перионица и кафић.

Али не лези враже, кад су почели да истоварају и окренули на дизалици, кад оно - киоск !!! Прилично сам се изненадио кад сам видео шта је, а такође што сам први пут видео овакав киоск. На горњем делу, где су црне табле, су делови за рекламу са носачима за лампе, а у самом киоску је и хемијски вц, а поред прозорчића је и прикључак за струју. Шта ће ту да буде, ко то зна, сазнаће се, а киоск се налази одмах тј. близу аутобуског стајалишта 82-ке (# 1192, правац према Гандијевој улици), а и уз улицу Љубинке Бобић. Избетонирана бетонска плоча ми нешто говори да ту треба да буде још нешто иза киоска ! На ортофото снимку сам означио црвени троугао где се киоск тачно налази, а ту су и слике од 27.јуна 2019.

Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Ovo mi deluje kao promo štand SBB-a, imaju sličan na Karaburmi ispred bivšeg Merkura.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635430#p635430:3vfdk9xz je napisao(la):
Гага » 02 Jul 2019 12:43 am[/url]":3vfdk9xz]@Директоре, пријавио сам општини Нови Београд, као грађанин инспектор. :)

@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

@Тинторето, нема "Мунгос" ништа са овим, на сасвим другом крају блока од њих, је овај киоск. Чак шта више, не правдам те момке који држе Мугос, они се прилично коректно држе свог дела и нису се проширили ни за центиметар од онога што је било кад су они купили све ово од оног сарајлије. Као што знаш, док је сарајлија држао технички преглед и перионицу, он је ту отворио и коцкарницу !!!! Кад су момци купили ове објекте, они су ту коцкарницу одмах затворили и уместо ње отворили су кафић "Пауза".

Gago, svaka ti čast na revnosti, ali mislim da si u ovom slučaju uzalud trošio živce i vreme - moja pretostavka je da će ovaj "kiosk" zapravo služiti kao prodajno-izložbeni štand investitora, s obzorom da je trougaona parcela iza njega (na kojoj je pre par godina pokušana izgradnja divlje auotperionice) pripala Finvest-u, koji će tu verovatno graditi stambeno-poslovni kompleks...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635446#p635446:vjln7xiz je napisao(la):
stf » 02 Јул 2019 07:54 am[/url]":vjln7xiz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635430#p635430:vjln7xiz je napisao(la):
Гага » 02 Јул 2019 12:43 am[/url]":vjln7xiz]
@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.
Можда планирају да дислоцирају неку окретницу.
@СТФ, овде и да хоће не би могла да се уради окретница. На Бежанијској коси постоје већ две окретнице, једна за линију 65 код новог улаза у Ново Бежанијско гробље 1, и друга (привремена) у улици Срђана Алексића где окрећу линије 70, 74 и 75.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635551#p635551:vjln7xiz je napisao(la):
Bezaninac » 02 Јул 2019 01:04 pm[/url]":vjln7xiz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635430#p635430:vjln7xiz je napisao(la):
Гага » 02 Jul 2019 12:43 am[/url]":vjln7xiz]@Директоре, пријавио сам општини Нови Београд, као грађанин инспектор. :)

@Шоми, @Стф, то ми није пало на памет. Али, овде нема окретнице и туда пролази само једна линија Гсп-а (82-ка). Не видим разлога да тако нешто баш ту поставе.

@Тинторето, нема "Мунгос" ништа са овим, на сасвим другом крају блока од њих, је овај киоск. Чак шта више, не правдам те момке који држе Мугос, они се прилично коректно држе свог дела и нису се проширили ни за центиметар од онога што је било кад су они купили све ово од оног сарајлије. Као што знаш, док је сарајлија држао технички преглед и перионицу, он је ту отворио и коцкарницу !!!! Кад су момци купили ове објекте, они су ту коцкарницу одмах затворили и уместо ње отворили су кафић "Пауза".

Gago, svaka ti čast na revnosti, ali mislim da si u ovom slučaju uzalud trošio živce i vreme - moja pretostavka je da će ovaj "kiosk" zapravo služiti kao prodajno-izložbeni štand investitora, s obzorom da je trougaona parcela iza njega (na kojoj je pre par godina pokušana izgradnja divlje auotperionice) pripala Finvest-u, koji će tu verovatno graditi stambeno-poslovni kompleks...
@Бежанинац, хвала на подршци :kk: . Да будем искрен освежио си ми дан, ако је то тачно што кажеш, а и неће ми бити жао што сам изгубио време (живце нисам :D ). Коначно да се и крене са мртве тачке сређивања ове парцеле (број из катастра 1978/4). Видећу и са @Белком око овога, можда он зна нешто више.

Да, на овој парцели је покушана изградња дивље самоуслужне перионице, о томе сам 2015. отворио и посебну тему „Бежанијска коса – блок 19“, (нажалост све слике су се избрисале !!!) http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 50#p292587 , али смо нас неколико упорних грађана овог блока, свако на свој начин, успели да онемогућимо градњу ове перионице. И ти си се пар пута огласио на овој теми.

Иначе овде је била предвиђена градња „Комненус“ специјале болнице за пластичну хирургију, они су били и власници те парцеле, али изгледа да се то све изјаловило. Ево и извода из катастра о томе. Пре ове болнице је било предвиђено да се гради тржни центар.


У сваком случају, сачекаћу одговор инспектора општине Нови Београд о свему овоме, да види шта ће они да кажу, па ћу га наравно објавити. Пратићу и активности око киоска, ако је стравно „продајно-изложбени штанд/киоск" инвеститора, обићи ћу их и ако се буде градило то што ти кажеш, ето нове теме на „Пројекти у изградњи“ :D .

Иначе на сајту Финвеста, још нема ништа око овог „пројекта“. Ту се сад поставља и питање, да ли ће „Мунгос“ да лети одатле или не, мада они подпадају под другу парцелу тј. подпарцелу 1978/5 !
 
Hvala i tebi Gago,

Mislim da od bolnice definitivno nema ništa, sada je na parceli upisan Finvest, i taj mali Mungosov ćošak ostaje...osim ako se ne dogovore oko prodaje Finvestu, mada mi se čini da im posao dobro ide...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635805#p635805:33y9vchl je napisao(la):
astrodule » 03 Jul 2019 10:39 am[/url]":33y9vchl]Jbm ti takvog investitora koji ni građevnisku tablu ne ume (neće) da postavi.

a valjda će i tabla doći uskoro, ako je moja pretpostavka tačna... a investitor kao invstitor nije za potcenjivanje, ako je suditi po objektima koje su gradili po BBrdu...
 
Nadam se, ali me taj način rada mnogo nervira.

Zar je toliki problem da prvo obezbediš tablu, pa tek onda kreneš sa pripremnim radovima? Ili nekako obavestiš okolne stanare šta će tu da se gradi.
 
@Дуле, грађевинска табла се поставља тек кад се добије дозвола, јер на табли мора да пишу сви они подаци који су потребни, па и број грађевинске дозволе. Без тога не могу ни да крену са радовима, а претходно морају да ограде и сам плац где ће се градити то што треба да се гради. Ја ћу помно пратити даље кораке, пошто ми је то све на 100 метара од моје зграде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635791#p635791:23bou4ju je napisao(la):
Bezaninac » 03 Јул 2019 10:26 am[/url]":23bou4ju]Hvala i tebi Gago,

Mislim da od bolnice definitivno nema ništa, sada je na parceli upisan Finvest, i taj mali Mungosov ćošak ostaje...osim ako se ne dogovore oko prodaje Finvestu, mada mi se čini da im posao dobro ide...
@Бежанинац, нисам гледао катастар, али ти си сад то проверио и онда то је тако. На сајту Финвеста нема ништа (за сад) о овоме http://www.finvest.rs/onama/.

Ја претпостављам да ће Мунгос остати овде, јер колико знам имају све папире. Момци (два власника) раде добро - поготово технички преглед, никоме не сметају, нико се не жали, а кафић "Пауза" је отворен до 24 часа, а ту је и отворена играоница за клинце. Углавном се у кафићу скупљају момци који су везани за аутотрке и аутомобилски спорт, пошто је један од власника

Иначе општински инспектори су већ реаговали на моју пријаву, нису ми послали никаво обавештење, него су јуче - 02. јула били на лицу места да провере ситуацију по пријави, нису затекли никога у киоску / контејнеру, зато су оставили залепљено обавештење "Позив за странку" на разговор о овом постављеном објекту. Ја јуче нисам био у Београду, тако да нисам ни обилазио овај "објекат", који ми је ту на неких 100 метара од зграде, зато сам био данас (никог није било) и сутра ћу наравно и следећих дана.

Да не бих дужио ево данашње слике "позива за странку" и ту све пише. Да ли је неко био на разговору од ових што су поставли овај објекат, у општинском инсекторату, то наравно не знам, али сазнаће се.

 
Vrh