Šta je novo?

Електрични аутобуси / Elektricni autobusi / E-buses

Мислим да је у плану да 24 једног дана постане електробус линија. То је ЕКО 3 , ја мислим , а ЕКО 2 је кружна која ће ићи када цео центар претвори у пешашачку зону и биће кружна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407362#p407362:2q0wylnu je napisao(la):
Gaspar18 » September 23rd, 2016, 10:41 pm[/url]":2q0wylnu]Trasa linije je itekako glupa, moglo je mnogo bolje istu osmisliti, jer se poklapa sa 27 i 74 do Skupstine, a potom i 95 do Buvljaka, a sa druge strane sa 67 do Zelenog Venca... UZASNO, ako je trebalo ova cuda terati, trebalo je terati kao sto je bila "dvojka tref", da se vrti po centru grada, da povezuje delove koji su blizu ali odvojeni su pesacenjem mnoooooogo, poput deonice Zeleni Venac, Slavija, GZS i Dorcol, da se tu vrti, a ne da pravi haos po Tunelu...
Pa i ta dvojka bi bila glupost jer bi se poklapala sa drugim linijama , kao i bilo koja druga trasa , jer bi se poklapala sa drugim linijama. Jedino da neko prigradsko naselje koje trenutno nema liniju GSP - a dobije ove buseve , linija bi bila isplativa , jer se ne bi poklapala ni sa jednom drugom.
 
57ea09a46f12e95374d8e31c657e132a.jpg
0e2ceb5c3234ee37d1c419d8b1c12cf9.jpg
77ce65dc515780dc2b5013b1a0529a94.jpg


Utisci skroz pozitivni, iako sam veliki ljubitelj trola ovo ih moze ozbiljno ugroziti ako se pokazu pouzdani jeftini i dobri za odrzavanje.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo što ih neće ugroziti jer košta kao nekoliko trola. A takođe nema troje vrata. Kao što reče narod može da odmeni te minibus linije i to je to.
 
To da li ce ovo da odmeni torle zavisi samo od toga da li ce moci da se zgrnu neke paroce od milionskog tendera :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407521#p407521:115cz4js je napisao(la):
vucko » Ned Sep 25, 2016 7:10 am[/url]":115cz4js]Samo što ih neće ugroziti jer košta kao nekoliko trola. A takođe nema troje vrata. Kao što reče narod može da odmeni te minibus linije i to je to.

Vucko nisam mislio odmah i naravno da ne treba da se krene odmah u to. Ovaj Higer niti je jedini model niti ce to biti. Ovaj sistem se polako usavrsava i sigurno ce sa njegovim razvojem i cena da pada.
 
To se slažem :) Super sokoćalo, odmeniće pre ili kasnije sve buseve i trole garant.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407486#p407486:2p249e6q je napisao(la):
Дошљак » Sat Sep 24, 2016 9:25 pm[/url]":2p249e6q]Додао бих ту и линију 30.
Pa mozda jos 32E i 43, nisu predugacke da ih ne moze da izveze a prolaze kroz centar(Bulevar despota Stefana) i zagadjuju .
 
На њих неке електро зглобне аутобусе :D
 
Vozih se juče sa 2102. Treba mu 10 minuta da se napuni na okretnici dok je prešao trasu u smeru NBG-a za oko 22-3 minuta.

Neke tupadžije su šarale po redu vožnje na Vukovom spomeniku, kaže mi vozač da je to sasvim moguće da je to izmenjen red vožnje. Postaviću sliku kasnije.

Što se tiče trase povlačim reč, sasvim je ok za test. Vidi se i da rasterećuje deo trase na Bulevaru jer omogućava direktnu vezu sa zelenim vencom. Kod ETF-a je ušlo 10tak ljudi što je sasvim fino jer bi oni inače išli sa 26 pa bi pešačili do Zelenog venca.
 
Слободно могу да жврљају по реду вожње. Има нас 6-7 који смо око Вука и радимо у Белвилу, сви смо констатовали да се НЕ држе окаченог реда вожње. На сајту www.busevi.com су сасвим другачији поласци.
 
Red voznje je promenjen 7 dana nakon uspostavljanja linije, dakle, 7. septembra. interval je povecan za par minuta da bi ekobus stigao da se napuni.
 
Морам да похвалим "кинеза" и линију 1 еко. Сада је већ пуна путника, а и мајстори су се ослободили па возе она сокоћала како треба. Две мане остају:
- Аутобус има само двоја врата, што је нажалост неотклоњиво, али се не чини ни да је страшно;
- Превелик интервал између полазака - требало би да иде на бар 15-ак минута.
 
Koliko vidim ustalila se linija pa je puna redovno, i više je ne gledaju ljudi kao tele u voz koji nailazi. Ako mene pitate linija je zrela da se pomeri na neku smisleniju okretnicu od Belvila.
 
Jeste zrela , ali od tog posla nema ništa , jer čisto sumnjam da će biti spremni da premeštaju čitavu onu skalameriju za punjenje na drugo mesto , a tek što su je postavili tamo. Jedino što bi u ovom trenutku moglo da se uradi je da se linija stavi da opkruži oko Belvila , ali tako da skrene levo u Omladinskih brigada , čime bi se opslužio i novoizgrađeni Blok A.
 
Autobusi su se već razdrndali i počeli da škripe na sve strane
 
to je ta rak rana Srbije uzimamo skupe stvari i pravimo skupe poduhvate a ne odrzavamo nista i to propada, pa nisu gradovi u evropi glupi sto prave jeftina i efikasna resenja za probleme, jedini mi umesto da smo te pare ulozili u PRUGU koja povezuje vukov spomenik sa novim beogradom mi nabavljamo skupe igracke sa skupim odrzavanjem mogli smo za te pare da sredimo grniture BG voza i da ofarbamo i ocistimo zeleznicka stajalista na potezu vukov spomenik , tosin bunar :) ...
 
solecar":ymqhomqg je napisao(la):
Jeste zrela , ali od tog posla nema ništa , jer čisto sumnjam da će biti spremni da premeštaju čitavu onu skalameriju za punjenje na drugo mesto , a tek što su je postavili tamo. Jedino što bi u ovom trenutku moglo da se uradi je da se linija stavi da opkruži oko Belvila , ali tako da skrene levo u Omladinskih brigada , čime bi se opslužio i novoizgrađeni Blok A.


Pa ne moraju da premestaju punjac bus komotno moze tu da se puni pa da ide na neki drugi terminus naavno sto blizi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=414720#p414720:rm0pxevt je napisao(la):
kopmania » 05 Nov 2016 04:00 pm[/url]":rm0pxevt]Autobusi su se već razdrndali i počeli da škripe na sve strane

Sa jednoga je počela da se ljušti boja u predelu desne strane prvih vrata (između fara i vrata). Ako ga uhvatim slikaću (mislim da je 2104). Jedan vozač kaže da imaju problema i sa vratima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=414723#p414723:15wkevq5 je napisao(la):
KartmenBG » Sat Nov 05, 2016 4:22 pm[/url]":15wkevq5]to je ta rak rana Srbije uzimamo skupe stvari i pravimo skupe poduhvate a ne odrzavamo nista i to propada, pa nisu gradovi u evropi glupi sto prave jeftina i efikasna resenja za probleme, jedini mi umesto da smo te pare ulozili u PRUGU koja povezuje vukov spomenik sa novim beogradom mi nabavljamo skupe igracke sa skupim odrzavanjem mogli smo za te pare da sredimo grniture BG voza i da ofarbamo i ocistimo zeleznicka stajalista na potezu vukov spomenik , tosin bunar :) ...

Ako je los kvalitet autobusa nema to sta da propadne od neodrzavanja, ja koliko se secam to su svega par meseci stari autobusi?
 
Vrh