Šta je novo?

Електрични аутобуси / Elektricni autobusi / E-buses

U budimpesti postoji elektro bus tj cela linija je sa elektro busevima. Linija 16a povezuje szell kalman ter sa buda dvorcem. Na toj liniji voze samo ovi busevi

13328982_1690474257872557_1828595080_n.jpg
 
Електробуси возе и кад грми

Принудно стајање због „непредвиђеног напона”. – Енергија којом се суперкондензатор напуни довољна је да аутобус пређе 20 километара

http://www.politika.rs/scc/clanak/36357 ... i-kad-grmi
 
Video sam danas da 1504 saobraća. Da li smo utvrdili koji GB se kvario?

Nek odluče da li autobus može 15 ili 20 km jer se te dve informacije mešaju u zadnje vreme.
 
Eko 1 je sve puniji i puniji. Danas je bila gužva ko u 95.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja ga danas video kod Glavne pošte. Čekam da se upali zeleno na semaforu , a dve babe stoje pored mene. Priča jedna drugoj: "Skloni se , mnogo si blizu , može da te udari struja. Čula sam da ovi autobusi rade na struju.".
 
Malo pre videh zuti autobus onaj na gas opet neki crko :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hajde drugari da upišemo kada vidimo neki GB, pa ćemo lako utvrditi da li je jedan pokvaren ili se svi kvare pomalo?
 
f05ab2e333734ca89d93280c704d5b08.jpg


Evo ga ovaj trebutno saobraca na liniji 1EKO


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I veceras isto maz ide na eko 1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno je taj jedan u kvaru ili sta vec. Ja sam danas bio kod ETFa i video sam dva elektricna. Uzimajuci u obzir da samo 4 pustaju u saobracaj, a da su kupili 5, ne znam zasto taj Maz menja taj jedan u kvaru ako imaju "rezervni" peti. Osim naravno ako i taj nije pokvaren.
 
Pre će biti da su dva u kvaru , nego da čuvaju jedan ispravan kao rezervu , a teraju MAZ - a.
 
Prvo su slagali da ce da rade 5 a rade 4 svakim danom mada realno ni ta 4 nisu potrebna.
 
Video sam juče jednog kako preko Trga ide u garažu. Jel su oni u pogonu Dorćol ili na Karaburmi?
 
Dorcolu pripada i linija i autobusi zato sto su zbog birokratije najslicniji trolama.
 
Da li sam jedini koji je primetio da ova cuda na brzini vecoj od 40 na sat pustaju neki iritantan zvuk? Sa druge strane linija je totalno beskorisna, jer do delova Nbg koji pokriva ova besmislica pokrivaju 74, 67, 68 i 85... Nije losa zamisao, ali je trebalo negde drugde da ide...
 
Ovo je najverovatnije urađeno zbog veze Vuk - Zeleni venac , koja je nekad postojala putem linije 75.
 
I metro je tuda planiran, jer iz bulevara se ne moze stici do Zelenjaka i Brankovog mosta bez presedanja. Ali mi je zato trasa na NBG nelogična, ja bih je pustio kroz bul Milankovića pa do Železničke stanice NBG, ovako se prreviše poklapa sa sedmicom
 
Kako se previše poklapa sa sedmicom kada ide Antifašističke borbe i Đorđa Stanojevića (Bulevar Milutina Milankovića u suprotnom smeru)?
 
Poklapa se i glupa je ruta, ne poklapa se na 20% rute sedmice. Elektrobusevi su super za male lokalne kružne linije. Ova Eko1 je, još jednom da ponovim, ne bi li se neko iz Gradskog sekretarijata za saobraćaj dozvao pameti, glupost neopevana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407156#p407156:1zvrokn5 je napisao(la):
gile » September 22nd, 2016, 5:04 pm[/url]":1zvrokn5]Poklapa se i glupa je ruta, ne poklapa se na 20% rute sedmice.
Računao sam i od oko 10km glupe rute , linija se poklapa sa sedmicom 30%.
 
Еви једне вечерње слике, 18:35.

Није упаљено главно светло, само панои. Монитори раде али ништа не приказују.
 
Trasa linije je itekako glupa, moglo je mnogo bolje istu osmisliti, jer se poklapa sa 27 i 74 do Skupstine, a potom i 95 do Buvljaka, a sa druge strane sa 67 do Zelenog Venca... UZASNO, ako je trebalo ova cuda terati, trebalo je terati kao sto je bila "dvojka tref", da se vrti po centru grada, da povezuje delove koji su blizu ali odvojeni su pesacenjem mnoooooogo, poput deonice Zeleni Venac, Slavija, GZS i Dorcol, da se tu vrti, a ne da pravi haos po Tunelu...
 
Реално су требали 24 да претворе у електробус линију, и да направе пар сличних линија са малим бројем возила које се провлаче кроз тако густа урбана ткива са уским улицама попут Чубуре и Неимара. Можда нека линија кроз Савски венац, круг КЦС до Зелењака нпр. споредним улицама.
 
Vrh