Šta je novo?

Електрични аутобуси / Elektricni autobusi / E-buses

@Mair
Odlicno. Onda snosis posledice svoje neinformisanosti, a i posledice loseg izbora ljudi oko sebe.

Cuj, nemate vremena da proveravate znanja i vestine svog tima ???
Ajde Mair, nemoj se lazemo.
Izjava je krajnje neodgovorna i neistinita, al po obicaju ce proci bez posledica.
Dal je to ok? Po meni nije, ali ko mene pita.


Edit:
I da dodam jos ovo. Da se bavim politikom u srbiji, verovatno bih i ja davao slicne izjave. Ovaj narod "voli" da ga lazu. Najveci most, prvi elektro bus, lider u regionu, najveci rast...
Sve su to parole koje prosecan stanovnik ovih prostora voli i upija ih bez trunke analiticnosti.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404282#p404282:gsvf9xxs je napisao(la):
Igor » 06 Sep 2016 07:27 pm[/url]":gsvf9xxs]Pa nije bas neko opravdanje racunam da bi grdaonacelnik trebao biti upoznat sa stanjem u Bugarskoj
Touche. :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404285#p404285:1n2901nz je napisao(la):
laki72 » September 6th, 2016, 8:43 pm[/url]":1n2901nz]Edit:
I da dodam jos ovo. Da se bavim politikom u srbiji, verovatno bih i ja davao slicne izjave. Ovaj narod "voli" da ga lazu. Najveci most, prvi elektro bus, lider u regionu, najveci rast...
Sve su to parole koje prosecan stanovnik ovih prostora voli i upija ih bez trunke analiticnosti.
A di ti je ono: "Prvi put nakon 40 godina smo se uhvatili u koštac sa problem koji niko nije hteo da rešava ..." :)
 
Na eko 1 upravo vozi ovo vozilo ???? Koga oni tu z.. ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
to je zbog toga sto je 2103 crko kod Pravnog fakulteta tako kaze direktor
 
zar vec crkli :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bas hteo da se provozam bilo mi usput, i proverio da je za 2 stanice. Kad ono ovaj bus nailazi :) vec im crkli vuckobusi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta mi to imamo ovdje interventni kombi

20160907_134034.jpg


a iza njega novo strujno cudo

20160907_134057.jpg


i majstora pod haubu

20160907_134120.jpg


sat vremena isto mjesto isto odstojanje

20160907_152456.jpg


20160907_152534.jpg
 
direktor":3jovqx18 je napisao(la):
Sta mi to imamo ovdje interventni kombi



a iza njega novo strujno cudo



i majstora pod haubu



sat vremena isto mjesto isto odstojanje



Direktore, da pozajmim fotografije za objavu na Tviteru?
 
Direktor nije hteo da nastavi putovanje kroz prestonicu sve dok se batterybus ne popravi
Dajem glavu da je podje*******avao vozaca i mehanicara
 
MOze kamera uzmi slobodno ma jok vec sam se iznenadio kad sam se vracao da su jos tu
 
Јуче-07.09. у Омладинских бригада у 12:45, малтене један за другим иду. Оба су скренула десно у Булевар Милутина Миланковића
 
И Женева ускоро добија електричне, али зглобне аутобусе. За сад је пилот пројекат у питању, а уговор је потписан између тамошњег ГСП-а :D или ти ТПГ-а, фирме АББ-а и ХЕС-а (HESS). Фирма АББ производи и испоручује пуњаче, а ХЕС аутобусе.
Pogledajte prilog 1
Аутобуси ће бити испоручени са брзим пуњачима који за 15 секунди напуне батерије са 600 киловата струје. То пуњење ће се обављати на стајалиштима између почетне и задње станице, а на тим двема крајњим станицама ће пуњење трајати пет минута. Ова нова технологија пуњења је напреднија од свих досадашњих.

Линија (број 23) ће бити од Женевског аеродрома до једног новог насеља у Женеви.

Анимација: https://www.youtube.com/watch?v=fm3_N4Js3Nw
Видео: https://www.youtube.com/watch?v=c-Fg94A2Vko
http://www.abb.com/cawp/seitp202/E9C1...
 
Gago, ti dobro znas da baterije ne mogu da se napune sa 600kW struje.

Kapacitet baterije (i nivo napunjenosti) se uvek izrazava po jedinici vremena.
Bio to mobilni telefon (2300mAh) ili automobilska baterija (55Ah)
Od tebe nisam ocekivao takav propust... :-(


.
.
.
.
Zezam se malo :D

Nego znate sta mene zanima?
Kakvo je konstrukciono resenje po pitanju grejanja vozackog i putnickog prostora u ovim 'nasim' skupim igrackama?
I koliko oni uticu na autonomiju autobusa?



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Testiraju ih toliko dugo, a onda posle par dana svi (?) odjednom u garazi.
 
Mozda ce se ispostaviti da busevi imaju problema sa baterijama. Isto kao sto samsung note 7 ima problema sa baterijom. Samsung je zatrazio od svih ljudi koji su kupili telefon da se jave u radnje i vrate svoje telefone kako bi dobili nove.

Mozda ce i kinezi da kazu ipak smo se zeznuli baterije ne rade, evo vam za iste pare dizel :D :D :D
 
Ja pak mislim da je nepravilno koriscenje, tesko da je problem u izradi vozila jer je to ozbiljan posao inzenjera i greska ne sme da se dopusti na ovako "opasnim" konstrukcijama. Kao sto si poredio sa Note 7, da je ovo imalo slican slucaj, ozbiljnost situacije je milion puta veca.
 
b9f32e0d171199f6dcc27e255df8b22c.jpg

Elektricni na dizel

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam razumeo samo je jedan bus bio u kvaru zasto onda nisu poslali onaj jedan sto ga imaju u rezervi i mirna backa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, ovo je nova tehnologija pa su razumljive dečije bolnice. Tako su se kvarili i novi tramvaji, španci. Samo da se nadamo da će se posle nekog vremena ustaliti u pouzdanosti.
 
Vrh