Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Склонише и онај киоск пред споредним улазом у гробље где су се продавали свеће&цвеће. Јесте био диваљ, ал` никоме није сметао и био је јако користан.

Иначе, око циганмале код ЕКО пумпе су нешто сређивали околину, учини ми се да су и клупе поставили (возио сам ноћу туда).
@Пантографе, нисам те разумео на којe склониште и киоск и дивљи улаз у гробље мислиш ? Да ли из Грчке улице или... ?

Јесу сређивали тај ћошак и поставили су три клупе, а такође и ограду према раскрсници Исмета Мујазиноваћа и Партизанске авијације. Иначе ту где је сад ограда, где се види бетонска стаза, некада је ту била ткз. "С" кривина улице Исмета Мујазиновића. Касније су исправили ту кривину.
Три сличице у прилогу. Нисам могао више из близине да шкљоцам, није баш препоручљиво!
IMG_20230505_134941_resized_20230505_031243272.jpg
IMG_20230505_134823_resized_20230505_031243809.jpg
IMG_20230505_134818_resized_20230505_031243539.jpg
 
IMG-20230427-070910.jpg

Šire nešto od Srdjana Aleksića ka Grčkoj i ka Nedeljka Gvozdenovića, kopaju i dovukli su ploče. U principu rade sve osim onoga sto bi trebali. Možda Romima prave parking da imaju gde da odlažu kartone i otpad.
Граде се паркинзи са обе стране привремене окретнице градских аутобуса 70,74 и 75, односно у улици Срђана Алексића. Означио сам на ортофото снимку црвеним правоугаоницима где се исти граде. Данашње слике - 06.05.2023.

ортофото_паркинзи-срђана алексића.JPG

IMG_20230506_133125_resized_20230506_025552868.jpg
IMG_20230506_133143_resized_20230506_025555089.jpg
IMG_20230506_133225_resized_20230506_025554094.jpg
IMG_20230506_133243_resized_20230506_025553491.jpg
IMG_20230506_133322_resized_20230506_025711035.jpg
IMG_20230506_133332_resized_20230506_025708436.jpg
IMG_20230506_133346_resized_20230506_025620648.jpg
IMG_20230506_133414_resized_20230506_025623043.jpg
IMG_20230506_133459_resized_20230506_025621938.jpg
IMG_20230506_133538_resized_20230506_025621293.jpg

:sesir:
 
Ma nije valjda da ce to da zavrse tako stajalo decenijama jos stavljaju raster behaton ploče
 
Мали помаци ка наставку градње Грчке улице, паралелно се ради техничка документација, контрола техничке документације и део експропријације.
https://nabavke.beoland.com/images/plan_nabavki/2023/5_Izmena_Plana_nabavki_za_2023_25.05.2023.pdf

тех.доку_грчка-сурчинска.JPG
тњх.кон.тех.док._грчка-сурчинска.JPG


Што се експропријације тиче, покренут је поступак предлога и уписа за експропријацију парцела тј. њива
 
Pre Grand kafe kada se izlazi sa Ledina na delu gde bi trebalo da pocne nastavak Surcinske prema Grckoj ulici stoji veliki bilbord sa skicom, tojest slikom kako bi trebalo da izgleda sve. Ima li neko informaciju da li krecu uskoro. Nebi stavljali bas to iako su izbori, da nije vec spremno za radove u narednih mesec dva. Ogroman je bilbord ne moze da promakne nikom tacno kod kamiona gde prodaju drva i slicno.
 
Pre Grand kafe kada se izlazi sa Ledina na delu gde bi trebalo da pocne nastavak Surcinske prema Grckoj ulici stoji veliki bilbord sa skicom, tojest slikom kako bi trebalo da izgleda sve. Ima li neko informaciju da li krecu uskoro. Nebi stavljali bas to iako su izbori, da nije vec spremno za radove u narednih mesec dva. Ogroman je bilbord ne moze da promakne nikom tacno kod kamiona gde prodaju drva i slicno.​
Blago tebi kad veruješ da postavljanje bilborda znači i skoriji početak radova.
 
Pre Grand kafe kada se izlazi sa Ledina na delu gde bi trebalo da pocne nastavak Surcinske prema Grckoj ulici stoji veliki bilbord sa skicom, tojest slikom kako bi trebalo da izgleda sve. Ima li neko informaciju da li krecu uskoro. Nebi stavljali bas to iako su izbori, da nije vec spremno za radove u narednih mesec dva. Ogroman je bilbord ne moze da promakne nikom tacno kod kamiona gde prodaju drva i slicno.
Bilborda ima kod auto-perionice na ukrštanju tramvasjkih šina i Patrijarha Pavla (tu su se dokazali koliko su sposobni), na mestu gde će jednog dana (daće bog) biti probušen železnički nasip i izgrađen podvožnjak (a tek su se tu dokazali u planiranju), eto, i kod Granda. U prevodu svuda gde postoje neki planovi, ideje, potrebe, ali od realizacije smo daleko. I šta je svima zajedničko: ću, ćeš, ćeš, omiljeni glagolski oblik interesne grupe. A kada će sve to biti napravljeno da olakša saobraćaj u gradu?
 
Metro nam najavljuju već 50 godina, a ovi aktuelni, skoro pa deceniju, i evo i sada nam najavili za 2028, tako da od svih tih silnih najava projekata koji čekaju neka bolja vremena i pare na gomili, mi imamo samo to, čekanje.​
 
Zar ne treba 3+3 i
Не, Грчка улица је 2+2 и тако ће бити и тих 700 метара који треба још да се изграде. И Норвешка улица је исто 2+2, а и она ће исто да се настави у том облику, од раскрснице са Марка Челебоновића-Петничка све до и испод бившег ауто-пута до садашње окретнице аутобуса 76 и 77, па даље низ Јозе Шћурле све до железничке пруге-односно будућег надвожњака па у Херцеговачку улицу.

3+3 ће бити саобраћајница Т6, од садашње лакат кривине тј. од те будуће раскрснице Саобраћајница Т6-Петничка-Баланичка-Саобраћајница 2-2 (која ће ићи према насељу Радиофар-писао сам о томе у подтеми о насељу Радиофар), па иза Новог Бежанијског гробља 1, па наставак грдање улице Срђана Алексића до кружног тока у Војвођанској.

@Директоре надам се да си задовољан са одговором ;)
 
Не, Грчка улица је 2+2 и тако ће бити и тих 700 метара који треба још да се изграде. И Норвешка улица је исто 2+2, а и она ће исто да се настави у том облику, од раскрснице са Марка Челебоновића-Петничка све до и испод бившег ауто-пута до садашње окретнице аутобуса 76 и 77, па даље низ Јозе Шћурле све до железничке пруге-односно будућег надвожњака па у Херцеговачку улицу.

3+3 ће бити саобраћајница Т6, од садашње лакат кривине тј. од те будуће раскрснице Саобраћајница Т6-Петничка-Баланичка-Саобраћајница 2-2 (која ће ићи према насељу Радиофар-писао сам о томе у подтеми о насељу Радиофар), па иза Новог Бежанијског гробља 1, па наставак грдање улице Срђана Алексића до кружног тока у Војвођанској.

@Директоре надам се да си задовољан са одговором ;)
Izvinjavam se. Imam ja jedno pitanje. Vise puta sam citao tvoj post i saopstenje gradonacelnika. Jel u planu sapajanje tog novog mini kriznog toka sa ulicom koja prolazi pored kvantasa i tempa. Vidim da se spominje da ce rekonstruisati neku ulicu koja ide iza groblja, ali ne znam na sta se tacno misli. Cudi me da se ova veza ne spominje iako bi najvise znacila, cak i vise od spajanja sa grckom. Jer se onda direktno izlazi na autoput. Ovako preko grce/norveske dok se stigne...
 
Гага је написао(ла):
Не, Грчка улица је 2+2 и тако ће бити и тих 700 метара који треба још да се изграде. И Норвешка улица је исто 2+2, а и она ће исто да се настави у том облику, од раскрснице са Марка Челебоновића-Петничка све до и испод бившег ауто-пута до садашње окретнице аутобуса 76 и 77, па даље низ Јозе Шћурле све до железничке пруге-односно будућег надвожњака па у Херцеговачку улицу.

3+3 ће бити саобраћајница Т6, од садашње лакат кривине тј. од те будуће раскрснице Саобраћајница Т6-Петничка-Баланичка-Саобраћајница 2-2 (која ће ићи према насељу Радиофар-писао сам о томе у подтеми о насељу Радиофар), па иза Новог Бежанијског гробља 1, па наставак грдање улице Срђана Алексића до кружног тока у Војвођанској.

@Директоре надам се да си задовољан са одговором


Izvinjavam se. Imam ja jedno pitanje. Vise puta sam citao tvoj post i saopstenje gradonacelnika. Jel u planu sapajanje tog novog mini kriznog toka sa ulicom koja prolazi pored kvantasa i tempa. Vidim da se spominje da ce rekonstruisati neku ulicu koja ide iza groblja, ali ne znam na sta se tacno misli. Cudi me da se ova veza ne spominje iako bi najvise znacila, cak i vise od spajanja sa grckom. Jer se onda direktno izlazi na autoput. Ovako preko grce/norveske dok se stigne...

Које спајање новог мини кружни тока улицом која пролази поред кванташа и темпа ? Ако мислиш на кружни ток на крају Војвођанске он није мини .к.т., а кад се уради нови тек неће бити. Ако мислиш на спајање тог кружног тока са саобраћајницом Т6, да спојиће се, с тим што то спајање ће бити прво са новом улицом која треба да се г/ради (улица Срђана Алексића) од Грчке улице до кружног тока у Војвођанској
Иза Новог Бежанијског гробља 1 се неће реконструисати накаква улица јер ту улице и нема. Иза гробља ће се г/радити потпуно нова саобраћајница и то је та саобраћајница Т6.
 
@Зоран80, овде имаш скицу коју сам урадио пре извесног времена и синоћ допунио. Погледај па ће ти све бити јасније, а то је на подтеми "Саобраћајница Т6".
 
@Гага на основу Вашег искуства када мислите да ће доћи до изградње наведеног?
Наравно да ме информативно занима у ком смеру и којим темпом иде изградња Новог Београда, али за ову локацију имам себичан разлог интересовања: прошле године ме је ујео пас непознатог власника (врв.припадају становницима тог дивљег, нехигијенског (насеља) надомак гробља, ваљда је то насеље Антена): стварају се читави чопори паса и стално се појављују нови пси чак и на самом гробљу, и том као да нема краја. Не знам како људи који живе у тим зградама у ул.Срђана Алексића могу да отворе прозоре када такорећи да не постоји доба године када се не осећа загађење ваздуха проузроковано паљењем ко зна чега све?!
Нисам наивна, знам да политичари приче о изградњи потежу само пред изборе, али се надам да имате некакву идеју да ли и када би ови радови могли да почну.
 
Vrh