Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Био сам у Гроцкој пре месец дана, морам да признам да је огромна разлика у односу на пре пар година. Смедеревски пут и околина су катастрофални. Један од најгорих путева у Србији, потписујем.Штрока, пташинчина, блато, оне табле за фирме поставље без икаквог реда, преружно.
Сам улаз у Гроцку - иста ствар. Травуљина неошишана поред пута, и генерално где год има траве све је запуштено. Очи боду и натписи фирми у чаршији, све на стиропору, најциганскије. Да ли општина има намеру да стандардизује натписе фирми, бар у чаршији?
Грочица је канализациони одвод. Катастрофа. Целим током до уласка у Бегаљицу је затрпана смећем, кесама, пластичним флашама. Био сам шокиран, али буквално. Само место је прилично уређено, доста нових зграда, асфалтираних улица. Нигде нема обележеног паркинга, наравно.

Шеталишту поред Дунава је потребно реновирање а огромна зелена површина уз шеталиште је запуштена утрина. Постоје ли икакви планови за тај део?

Место са огромним туристичким потенцијалом то је сигурно.
 
Cuti, u poslednjih mesec dana renoviraju smederevac zbog klizista i sad je jos gori nego sto je bio. Moguce da nije stavljen habajuci sloj asfalta jos, ali ovako neravno i ovakve prelaze nisam video nikad.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Juce se desila saobracajka na ulazu u Grocku iz pravca od Beograda. Jedan od uzroka je i "tobogan" posle krivine kod stanice Usek. O tom delu puta sam pisao 14.maja 2019. na ovom forumu. Pametan mi odgovori da ima jos pametnijih koji o tome vode racuna.
 
Ево опет је неко имао удес само 10 метара испод места где је онај ид**** завршио. Овом ауту је испао комплетан точак са амортизером..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Kad kazes id***, ima ih dosta. Mislis na onog "repera" sto se snimao kad je sleteo sa puta ili nekog drugog?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Да, на њега мислим. Могао је да убије некога, добро је што нико није ишао одоздо.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
TrGsFw5.jpg


http://ziginfo.rs/politika/148-konkretna-pitanja-iskreni-odgovori/11203-nemanja-todorovic-psg.html

Kaluđerica (obećano):
-Kompletna rekonstrukcija ulice Stepe Stepanovića u pravcu ka Leštanima (bus linija 312?), kao i izgradnja groblja
-Rekonstrukcija ulice Željka Milivojevića i razdvajanje smerova kod naselja Klenak (nastavak trase linije 312)
-Pešačka pasarela preko autoputa Klenak-VML
-izgradnja Kaluđeričkog kolektora+ šetalište
-izgradnja PS Kaluđerica(trenutna stanica je trafika stil)
-bus linija ka Mirijevu

Leštane-Vinča:
-linija 311 (nova linija koja je skinula polaske sa 306, pa sad ne postoji pouzdana bus linija za stanovnike Leštana, dok druga naselja na nekim drugim opštinama dobijaju nove linije bez "štipkanja" postojećih)
-Škola (najduža izgradnja škole u novijoj istoriji)
-povezivanje busom sa Kaluđericom (ni milimetar rekonstrukcije, umesto da su tokom leta proširili da bi mogao školski bus da ide ulicom Zabranska-Stepe Stepanovića do škole Miloje Vasić, ove godine će bus ići preko SD puta, tj kružiće, a ovako ne bi vozio ni 4km do škole)
-Dom zdravlja Leštane- Vinča ( montažni objekat, rok upotrebe odavno istekao)
-Pijaca Vinča
-Stabilnije vodosnabdevanje u Leštanima
-Bus linija Vinča-Rakovica ( linija koja je naročito neophodna za privrednu zonu Leštane, jednostavno, usporava se razvitak ovog kraja i atraktivnost)

Ritopek-Boleč:
-Voda u 21. veku...
 
Nesto na ovu temu sam pisao u Maju 2018., da je stanje glavne ulice u Kaludjerici katastrofalno...

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:726568-U-Kaludjerici-voze-po-rupama

evo slike iz pamfleta...
6DjTR7N.jpg


Godinu dana kasnije, stanje je još gore i sad, ponovo tekst, i ponovo opština ne odgovara...

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:822977-Pazite-da-na-padnete-Rizicna-setnja-Kaludjericom

- Opštinske vlasti ne preduzimaju ništa kako bi se poboljšao i olakšao život ljudi koji žive u Kaluđerici.
Međutim, iako je za ovu godinu budžet Opštine Grocka skoro dupliran i iz gradske kase izdvojeno oko 950 miliona dinara, opštinski čelnici za sanaciju glavnog puta i uništenih staza nisu izdvojili novac. Na pitanja "Novosti" nadležni iz Opštine Grocka nisu dali nikakva objašnjenja.
 
Дрењачка у Лештанима:

72999990_2374320395999626_5111458531932897280_o.jpg
 
Космајска, Гроцка:

73321492_2382221405209525_3339942242121940992_o.jpg
 
О хвала универзуму, и то да се деси коначно :D

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Радови на санацији моста на Дубочајском потоку су при крају. Ипак се касни са тим радовима. Чланак из данашњих Новости

ПРОБИЈЕНИ РОКОВИ: С мостом не журе, бране заборавили
Ј. Динчић | 29. октобар 2019. 12:43 | Коментара: 0
После бујица 2018. радови на Дубочајском потоку, рок пробијен. План заштите водотока није почео да се остварује
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%BB%D0%B8
 
Фотка у чланку је из прве фазе. Ево свежих, од пре пар дана:

74436993_2376457369119262_5225453797261705216_o.jpg


74218624_2376457182452614_5553595500608880640_o.jpg
 
У Грочанској топлани уграђен је систем за пречишћавање димних гасова и уштеду енергије

На топлани у Гроцкој којом газдује предузеће Еко Гроцка јуче је уграђен италијански систем за пречишћавање димних гасова и уштеду енергије, те се можемо похвалити да је ово прва топлана у Србији која је уградила овај систем.

Уграђени систем путем водених распршивача шест до седам пута комплетно пере дим који се отпушта у атмосферу охлађен. За разлику од старог система где је температура у димњаку ишла и до 250 степени, сада неће прелазити 50 степени.

Количине угљенмоноксида драстично ће се смањити, чак и до 50%, сумпор оксиди ће се довести у параметре дозвољених граница, као и оксиди азота.Са еколошке стране, овим постројењем се сва четири параметра која захтевају ЕУ стандарди доводе на ниво прописаних мера. Штетне честиће таложиће се у специјалним танковима који ће се по потреби чистити.

Систем са пречишћавање започеће са радом у наредних 15 дана.

75481880_798794107222447_8682666264520294400_n.jpg


Извор:
https://ekogrocka.rs/nase-preduzece-pom ... Q9CLp_eyeA
 
Ух једва чекам да прођем зими туда да видим да ли има ефекта, баш је тровала пре.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pretpostavljam da će se onda koristiti ta voda, koja hladi dim u dimnjaku, za naknadno dogrevanje sistema za grejanje. Ako ne, onda je to propust i nekako besmisleno. Malo mi je smešno što su priznali, verovatno slučajno, da su do sada prekoračivali MDK za mnoge gasove i čestice koje ispuštaju. : laugh:
 
"Београд пут" је коначно завршио санацију моста преко Дубочајског потока, као и неколико озбиљних улегнућа на деоници од Гроцке према Брестовику. Смедеревац је пресвучен у дужини од 2200 метара.

77114225_2414532781978387_6401685279089885184_o.jpg
 
stf":3ndxc44m je napisao(la):
"Београд пут" је коначно завршио санацију моста преко Дубочајског потока, као и неколико озбиљних улегнућа на деоници од Гроцке према Брестовику. Смедеревац је пресвучен у дужини од 2200 метара.

Похвале за Бг пут, сад нема 3 улегнућа него је целом дужином нови асфалт таласаст. Све похвале заиста!

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pohvale sto je konacno zavrseno, ali delove gde su parcijalno radili saniranja klizista, lose je odradjen, oseti da je ceo put ulegao. Ne znam kako da objasnim, ali pre svega mislim tamo gde su prilikom sanacije napravili maltene lezeci, kad se ide gore, prva krivina levo.
Tokom cele rekonstrukcije se videlo da se losije radi, po meni, nisu se uopste trudili da urade ravno, pretpostavljam jer su znali da ce da stave komplet asfalt preko. Ne znam da li je ista firma, ali ono parce puta pored kasarne Bubanj potok je isto lose radjeno, put je sav talasast.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
ВУчкова улица у Дражњу је од окретнице 351 према засеоку Патроњак асфалтирана у дужини од 800 метара.

borisa-kidrica_2019.jpg
 
Poštovani @prijavi_problem Bolečica, rečica koja izvire na Avali i uliva se u Dunav kod Vinče! Neko ispušta neke hemikalije, oseća se smrad! Fotografije su od jutros, slikane u Boleču!

Kurilic Aleksandra https://t.co/sGXYjk3bJi

Slike se mogu videti ovde, ne mogu da ih prenesem preko telefona:

https://twitter.com/savski_nasip/status ... 82498?s=19

Malo sam pogledao na mapi ko bi mogao da bude, pa tako ima veliki broj sumnjivih. A konstantno se grade novi u blizini Kružnog puta i oko kanala. A dok sam gledao na mapi, video sam i da iza nekih preduzeća Marmil i GFP se širi nešto nalik deponiji. :shock:
 
Vrh