Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Од јутрос, Смедервски пут између Гроцке и Брестовика је поново проходан. Путари ЈП "Београд пут" су у рекордном року изградили привремену девијацију пута како би се заобишао срушени мост преко Дубочајског потока.

Приградске и међумесне линије јавног превоза враћене су на старе трасе и саобраћају уобичајено.

Механизација "Зеленила Београд" тренутно уклањају набацана стабла око самог моста и из корита потока између моста и Дунава.

36577252_1662173380547668_8782123396264624128_o.jpg

36612826_1662173363881003_8999186752732135424_o.jpg
 
Fino da su ovo brzo sredili. Mozda treba bolju signalizaciju staviti, znam da Smederevski put nema ni osvetljenje. Da se ne zaleti neko. Stf, hvala za slike! :gobb:
 
Hvala STF na slikama. Bas brzo su uradili ovaj deo posla. @KID ograničenje je 50 ili 40 ako voziš po PS nema sanse da ne vidis put kuda ide. Ko brže vozi pa ne vidi jbg...

#bgexplorer
 
Ко ту вози по ограничењу? Ја први не :D

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ко ту вози по ограничењу? Ја први не :D

Pazi ipak to su malo ,, tvrdje ,, barijere a ako u medjuvremenu padne kiša mogu biti ko oridžinale.... ispunjene i vodom
Jest da i liče al ima bitne razlike

:lol: :lool: :lol:
 
Бетонске цеви су испуњене туцаником. У сваком случају, ова девијација се из оба смера налази тик после кривине и морали су мало раније да обележе проблем. Јесте стављен по један троугао са узвичником једно 100 метара раније, али самтрам то недовољним.
 
O razlozima zbog kojih je došlo do ovoga ne bih... Problem je nastao i rešen je zaista dosta brzo i efikasno. To kažem ja, koji sam veoma kritički raspoložen prema radu državnih organa. Jbg, premostili su problem brzo, to je fakat.
Da ne bi post prošao bez kritike, fakat je i ovo što stf piše - mora se ovo mnogo bolje obeležiti i ranije najaviti!
 
Je l' zna neko red vožnje skele Starčevo - Vinča? Drugar i ja planiramo napraviti jednu biciklističku turu koja uključuje i ovu skelu.
 
Од понедељка до суботе у 8, 12, 14 и 17. У случају да пада киша или дува јак ветар скела не саобраћа.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Hvala! Je l' možeš da mi kažeš i polaske iz Vinče, ako se odlučimo za suprotan smer? :-D
 
Ово су поласци из Винче, извини, заборавио сам да напишем то. Али види, то није сигурно 100%, мсм тиме се превозе трактори, то није тачно у минут, појавите се раније за сваки случај и питајте кога видите ту у околини. Ипак је то село.
 
Pa projekat pa procedura pa tender pa trt mrt ...
Astro problem je jer je drzava troma i nespisobna
Treba da postoje gotovi projekti tipski za ovakve hitne iznenadne dogadjaje ..
Nekad se to u srfj znalo ko sta radi postojali su planovi vanrednih situacija ...
Takodje imo si inzinjeriju jna da priskoci ...
Danas samo ostala prica tako se nekad radilo...
 
Pa upravo tako. Napravi se privremeni most koji "preskače" taj potok, a u međuvremenu je mehanizacija tu i radi svoj posao.

Troma i nesposobna država (tj, sistem), baš tako.
 
Pa ovaj Simonovic mora da pita o`vlikog da li sme on da pravi taj propust za potok, ili ce oni da mu posalju nekog da ... a jos su godisnji odmori...
Drzava nije troma i nesposobna, nego moraju da se "dogovore", a za to treba vremena!!
 
Ради се људи све време, од кад је мост срушен. Однето је стотине кубика наноса земље низводно и узводно од моста, очишћен је поток целом дужином, и започео је рушење остатака старог моста.

Нова бујица је оштетила девијацију, није је срушила. Никакве цеви ту не помажу, ма коликог да су пречника јер је надолазећи талас поново био 4 метра висине, дакле виши и од моста.
 
Znaci precnik novog mosta mora biti veci plus sto mora da sev napravi sistem brana prepusta da se ublazi sila i visina vode to se radi na buicnim tokovima
 
Vrh