Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Vrlo brzo ce grocanski politicari da odluce da je znak pogresan. Izda ce se naredjenje da se isti ukloni. Posle ce se reci da je put propao sam od sebe. Na stranu sto se autobusom vozi po dva tri putnika.
 
При крају је реконструкција улице Синђелићеве/29. новембра - "граничне" улице између Звездаре и Гроцке, односно Малог Мокрог Луга и Калуђерице. Реконструкција се ради у дужини од 2,4 километра и подразумева реконструкцију и доградњу тротоара са обе стране улице, проширење и реконструкција коловоза.

30530458_1567732669991740_6170007561958326272_o.jpg


30443086_1567732693325071_2187997743790686208_o.jpg
 
Dubočajska česma
b4e8727e3bb1036b89ad647b7babf49d.jpg
bf9cef825259776d6feb9be057db44bb.jpg
163478ce807ef04d71fa26f2a10af368.jpg


Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Општина Гроцка има манифестацију, и то дванаесту по реду, али нажалост манифестација нема никакав утицај на власт у Гроцкој, да учине нешто поводом безбедности бициклиста у саобраћају на територији наше општине. На целој територији општине Гроцка не постоји ни један једини метар бициклистичких стаза, испред ниједне јавне установе не постоји паркинг за бицикле. Није дато чак ни обећање па да имамо бар чему да се надамо. Бициклиста се сете само на дан манифестације, и то је до сад било само за ученике основних школа, који возе рекреативно. Не занам да ли је грешка на плакату или овога пута није ограничено. "А право на учествовање имају учесници (или ученици) свих узраста." Свакако би требало доћи у што већем броју да подржимо манифестацију иако је само парадног карактера.
 
На територији општине Гроцка званично пре 3 дана падао град величине грашка, и није било штете. У Лештанима и Винчи је међутим падао величине лешника и било је штете, страдали су воћњаци, пластеници, баште, страдало је и аутобуско стајалиште. Ево и званичне вести http://www.grocka.rs/protivgradna-odbrana-uspesno-dejvstvovala/ Pogledajte prilog 1
 
Napadalo je, i to bogami dosta. Dvorište mi je izgledalo kao da je sneg padao, a i sama veličina nije bila nimalo naivna, kao i brzina kojom je padao led. Uz sve to i količina vode je bila poprilično velika, da su sve one rupe u mojoj ulici koje sam spomenuo u drugoj temi sada ispražnjene od šljunka i mnogo dublje. A vidim da se na fb stranici Glasnika žale ljudi kako uopšte nije tačno da je protivgradna zaštita bila uspešna i da je sve uništeno. Ja sam čuo u tom periodu dok je bilo nevreme da su neprekidno pucale rakete, ali izgleda da to nije bilo dovoljno.
 
Противградна заштита је успешно деловала и спасила остатак општине, у Заклопачи није падао град.
 
Изгледа да имају рупу у противградној заштити, јер сам приметио да 4 године уназад сваке године ту почетком маја обавезно падне град величине кликера у Лештанима, и уништи све, и то не буде нигде објављено. Кад је плегсиглас овако сломио, шта мислите, шта је са пластеницима, воћем? Био сам у ауту кад је почео да пада, било је као да неко баца камење по ауту колико је лупало, морао сам да станем, јер нисам могао да видим куда идем и то је потрајало 40 минута без престанка. Очигледно је да недостаје још нека станица да покрије овај део општине.
 
Изгледа да имају рупу у противградној заштити....
Meni moj komšija objasnio da se gradonosni oblaci samo odbacuju
a led negde mora da padne
te ta ,,rupa,, i nije rupa nego - žrtvovana teritorija :shok:
,,izabrana,, jer nece napraviti toliku štetu kao kad bi to isto palo usput drugde ....
:sesir:
 
Možda je uspešno delovalo u nekim delovima opštine, ali ovde svakako nije. A i vrlo je verovatno da je bilo ono, što bi se reklo, takav oblak je naišao pa da je ovde padao grad, Leštane, Vinča, Boleč. Jer ćale mi je rekao da u Kaluđerici praktično ništa nije bilo, jedva i kiša. A i činjenica da sam lično čuo rakete, koje su startovale tek negde na sredini najjačeg naleta grada, govori da neko nije uradio posao kako treba i da zaštita očigledno nije bila uspešna.
 
Okasnio strelac umjesto da to automatizuju a mozda i rakete nisu bile dobre ima dosta tu mogucnosti

img362_resize.jpg


Prozivodnja raketa nekad u mtrz sava kovacevic
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535679#p535679:1gi05h4v je napisao(la):
Somi303 » 03 Maj 2018 19:54[/url]":1gi05h4v]Твој комшија нема појма
Protivgradna raketa deluje tako da se sagorevanjem reagensa stvaraju sitne aerosolne čestice. One deluju u procesu kondenzacije i umesto krupnih zrna grada stvaraju veliki broj malih čestica koje padaju u niže i toplije slojeve atmosfere gde se tope i do tla postaju kapljice.
A siguran si da zbog očuvanja dobro-regionalnih odnosa
dodatni efekat ,, odguravanja ,, nije namerno ispušten iz definicije delovanja protivgradnog sistema :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535671#p535671:2l2q73el je napisao(la):
Iggy84 » 03 Мај 2018 08:05 pm[/url]":2l2q73el]Изгледа да имају рупу у противградној заштити, јер сам приметио да 4 године уназад сваке године ту почетком маја обавезно падне град величине кликера у Лештанима, и уништи све, и то не буде нигде објављено. Кад је плегсиглас овако сломио, шта мислите, шта је са пластеницима, воћем? Био сам у ауту кад је почео да пада, било је као да неко баца камење по ауту колико је лупало, морао сам да станем, јер нисам могао да видим куда идем и то је потрајало 40 минута без престанка. Очигледно је да недостаје још нека станица да покрије овај део општине.

Проблем лежи у томе да је противградна заштита мало ширег карактера од територија градских општина. Гроцка је опремила ракетне станице на својој територији али околне општине нису опремиле своје. Проблем настане што се неретко грочанска села бране са територије Вождовца, Младеновца, и Смедерева и обратно - наши стрелци гађају градоносне облаке спашавајући околне општине.

Зависи какво наређење дође са Букуље.

У међувремену, ПЗП Пожаревац је започео постављање носећег слоја асфалта у главној улици у Винчи, Професора Васића. ИГЦ наставља са тротоарима полако ка Смедеревцу.

10sg3yx.jpg

23wjlo6.jpg

r1ea3b.jpg

2u9ju42.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543145#p543145:2z6l6npw je napisao(la):
stf » 07 Јун 2018 10:32 am[/url]":2z6l6npw]Јуче је ПЗП Пожаревац поставио нисећи слој асфалта у улици Васе Чарапића у Гроцкој. У првој фази су урадили првих 370 метара од Смедеревског пута до Гробљанске. Истовремено се раде ивичњаци и тротоари од Гробљанске према Хајдук Станковој.

2efkg2v.jpg

25gv67o.jpg

2i6mp7p.jpg

1zmhx8n.jpg
 
Koji je to Dubočajski potok na smederevskom putu? ja jedini most da se sećam, je kod ovih teniskih terena, ali je to valjda Gročica? Ako može neko iz Grocke da potvrdi da li je stvarno zatvoren smederevac, pošto bljic zna da pretera ponekad.
hvala
 
Након тог мост можда 2 км ка Смедереву имаш овај мостић који је скоро и неприметан, он је на самом почетку успона ка Брестовику. Да ли је стварно пут пресечен не знам.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Vrh