Šta je novo?

Гроцка / Grocka

IMG_20230613_093520.jpg
IMG_20230613_093559.jpg

Подвожњак код Икее, између Лештана и Зуца, кренули су са уређењем, уклоњене су гомиле земље са обе стране, насули каменом, али су уништили стазу кроз подвожњак која је била одигнута неких пола метра и увек је била изнад воде и цео подвожњак је тренутно под водом, кроз подвожњак пролази поток. Надам се да ће наставити са уређењем јер су данас склонили све машине а подвожњак се опет напунио водом.
 
Dva pitanja, sta se gradi ovde ako zna neko? (Slika u prilogu, Lestane Mlin)

Drugo, kome slati zahtev da se odradi kršten trotoar od stanice Mlin (zdravstvena stanica Lestane) do super dis-a, ljudi po blatu idu u nabavku, da ne pricam sto autobusi i kamioni lete tik uz vas…
IMG_3835.jpeg
 
Шта би са најављеном реконструкцијом Смедеревца након пуштања обилазнице?
 
Ne bi me čudilo da sačekaju 1. septembar. Možda prave socijalni eksperiment: "koliko ljudi koji zavise od smederevskog puta mogu da trpe?" :)
 
Данас – 07.07.2023. објављен је „јавни увид у нацрт измена и допуна просторног плана подручја посебне намене археолошког налазишта Бело брдо“.
Ради се о највећем праисторијском насељу у Србији, на десној обали Дунава, односно у Винчи.

Све имате на сајту Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре https://www.mgsi.gov.rs/cir/dokumenti/javni-uvid-u-prostorni-plan-podruchja-posebne-namene-arheoloshkog-nalazishta-belo-brdo
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...sebne-namene-arheoloskog-nalazista-belo-brdo/

На располагању су ова документа
Документи:
02 GRAFICKI PRILOZI.zip
Izvestaj o SPU.zip
ID PPPPN arheoloskog nalazista Belo brdo.zip
OGLAS JU.jpg

Оглас_јавни увид
oglas_ju.jpg
бело брдо.JPG


Шири приказ
шири приказ.JPG


Посебна намена 1,2
посебна намена1.JPG

посебна намена2.JPG


Карта сповођења 1,2
карта спровођења1.JPG

карта спровођења2.JPG


Мрежа насеља и инфраструктурни систем 1,2
мрежа насеља и инфраструктурни систем1.JPG
мрежа насеља и инфраструктурни систем2.JPG

:sesir:
 
Како би се омогућило што већем броју грађана да уживају у програму овогодишњих Грочанских свечаности, ове године ће сем градске линије 302 која саобраћа са Устаничке бити појачане и линије које опслужује СП Ласта.

351 Шумице – Дражањ (преко Гроцке) од недеље 30. јула до среде 2. августа саобраћаће према зимском реду вожње који важи за радни дан.

Уведени су и додатни поласци чије су сатнице прилагођене доласку и одласку са манифестација и то:

354Б Шумице – Врчин – Гроцка – уведени су ванредни поласци у вечерњим сатима од недеље 30. јула до среде 02. августа и то:

Поласци са терминуса Шумице у 18:50 и 19:50;
Поласци са терминуса Гроцка у 21:30 и 23:30;
361L Дражањ – Умчари – Гроцка – уведени су ванредни поласци у вечерњим сатима од недеље 30. јула до среде 02. августа и то:

Поласци са терминуса Дражањ у 17:30 и 19:30;
Поласци са терминуса Шумадијска у 20:30 и 23:30

 
Заборавио сам када сам последњи пут имао воду из водовода, али мислим да има око 45 дана од тог невероватног искуства кад одврнете славину, а она пусти ону неугледну провидну течност, уз помало непријатно шиштање. Водовод Гроцка озбиљно прети да сруши сопствени фасцинантан рекорд из 2021. од равно 60 дана без капи воде за неке од својих потрошача.

Ако, до пролећа, заиста проради регионални водовод Макиш-Младеновац у својој првој фази, нека им је алал, имаћу шта да причам унуцима, као што је моја баба вукла воду из потока на грбачи целу своју младост. Уместо да им причам како сам јурио сојке, брао плодове свог рада, гледао изласке Сунца више Дунава... причаћу како сам се борио да задржим људско достојанство и основну хигијену, у условима из педесетих година прошлог века.
 
Da li se planira korišćenje žel stanice u Vrčinu za putnički saobraćaj?
 
Е, у међувремену проглашавам да је водовод Гроцка и званично оборио досадашњи рекорд, од 56 дана без капи воде за мене и велики број мојих комшија. Жао ми је што сам заборавио када је то тачно било, али свакако ће сутра бити најмање 66 сушних дана. Какве су се караконџуле у међувремену развиле у цевима и славинама, боље да не размишљам...

Можда је и циљ да заличе на директора водовода, да простите...
 
Баш сам испратио радове на повезивању на Макишки водовод на југу општине (повезивање за Пударци, Умчари, Камендол и Дражањ) и дошао до закључка да ће након завршетка копања и постављања цеви пут Умчари-Дражањ бити разорен, тачније половина која није била/неће бити ископана услед тешког саобраћаја који се одржава на тој деоници. Такође ме занима како ће успети да ураде део у Народног фронта у Дражњу а да нешто не крене по злу пошто ко је упућен у радове у улици Народног фронта од прошле године зна да су постављене цеви за одвод и да је сада потребно да се оне пресеку на пола да би се поставиле цеви за водовод (осим ако се цела деоница не буде ископала, а није најављено). Такође оно што ме брине је да квалитет асфалта који је до сада већ урађен у Пударцима не буде индетичан оном на Смедеревском путу када су постављали цеви за Коњарник.
 
Vrh