Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Evo ja sam malo doprineo oko Trga republike, Gročanske, Hajduk Veljka, Srpsko-grčkog prijateljstva, Vučka Milićevića, 15. maja i sve iza Smederevskog puta ka Dunavu što je nedostajalo. Kao referencu Planplus koristim.

Malo smara što za svaki mali segmentić puta mora da se unosi ime posebno - ne postoji način da se selektuje više linija pa imenuje, pa to malo smara i usporava biznis.

Ali preporučujem da na http://www.google.com/mapmaker opičite po poslu, jedina bitna stvar jeste da znate da ime morate da označite kao Primary i Local da bi se renderovalo na mapama i to je sve. I naravno, tačnost i urednost!
 
STF,ispricao mi je direktor o toj vasoj avanturi u kombinatu,tuzno i postapokalipticno,kao da se radi o objektu u Pripijatu(gradu kod Cernobila).Jos jedan primer "humanog kapitalizma".

Zeljno iscekujem slike druga direktora sa pomenute lokacije :kk:
 
jlaki":3b6igp19 je napisao(la):
Malo smara što za svaki mali segmentić puta mora da se unosi ime posebno - ne postoji način da se selektuje više linija pa imenuje, pa to malo smara i usporava biznis.
Не мора сегмент по сегмент, помоћу Select Road Segments се одаберу сви сегменти који имају исто име улице, па им се дâ име. Одмах после тога та група сегмената је означена малим црвеним маркером, па одмах може да се дâ име и на другом писму.

Треба да се унесе ћирилично име под Serbian као Primary и Official, а латинично под Serbian (latin) као Primary. Категорија Local се користи за називе који су локалног карактера, а не званичног.

Ако се захтева одобрење, пошаљите ми линкове у приватној поруци.

http://www.planplus.rs/ је доста користан за имена улица.
 
Objekat 4 sa tablom koja je nekad stajala kraj puta


Uploaded with ImageShack.us
Objekat 5 prijem voca


Uploaded with ImageShack.us
Objekat 6 ulaz


Uploaded with ImageShack.us
Prostor sa buricima 9 tj propalom pulpom
dsc09617r.jpg

By direktorgsp at 2012-04-06
Dio instalacija kotlarnice prilaz okolina objekta 10


Uploaded with ImageShack.us
Prolaz izmedju objekata 7


Uploaded with ImageShack.us
Rezervoari kod objekta 8 za kiseline


Uploaded with ImageShack.us
 
@ JohnyLee
Мислим да су плантаже у Болечу биле у фази одмарања земљишта, које се спроводи када опадне плодност услед вишедеценијског коришћења. Само се то поклопило са пропасти ПКБ-а па се баш и не зна јел плански или није. Почели су прошле године поново да саде воћке на плантажама у Болечу.

@ Arnorian
Није град преузео ПКБ Гроцка, јер, колико смо разумели из разговора са бившим запосленима, ПКБ Гроцка је другачије структуре и не припада истом ПКБ-у. Нека муљавина је дефинитивно у питању.

@ jlaki
Хвала друже на труду. Трагично је то што се староседеоци не би померили са гузице ни за милиметар...било шта што се активира, углавном је од стране људи дошљака или људи којинемају никакве везе са Гроцком....чудни људи живе овде....

@ Vucko
Управо је таква атмосфера. У неку руку је језиво. Фабрика је завучена па се ни саобраћај не чује. Једино се окретао један вентилатор који ради на ветар, што је онако давало судбоносан акценат....

@ Direktor
Само навали друже са сликама....
 
Evo sokocala a ne dupli kalendar :rolleyes:
dsc09636j.jpg

By direktorgsp at 2012-04-06
Evo unutrasnjosti prerade ono sto je ostalo


Uploaded with ImageShack.us
A ovdje su ljetovali u srecna vremena
dsc09644u.jpg

By direktorgsp at 2012-04-04
Radnicka svlacionica muska u zgradi gdje je i menza


Uploaded with ImageShack.us
Uskoro jos par slika toliko za danas iz nase privatizovane industrije :bash: :bash:
 
stf":3qp94ywi je napisao(la):
@ JohnyLee
Мислим да су плантаже у Болечу биле у фази одмарања земљишта, које се спроводи када опадне плодност услед вишедеценијског коришћења. Само се то поклопило са пропасти ПКБ-а па се баш и не зна јел плански или није. Почели су прошле године поново да саде воћке на плантажама у Болечу.

па искрено, не знам како да назовем уништавање једне фирме кроз године нерада, ако не планско уништавање
 
Туга :( А ја нисам ни знао да то постоји, односно да је постојало :|
Што се тиче плантажа Болеч, у току је повраћај имовине. Враћају се њиве бившим власницима којима је држава узела исте за потребе ПКБ-а. Прошле године је земљиште обрађено и било је посађено нешто, обрано је и опет је обрађено. Мислим да је то радио ПКБ.
 
Somi303":2ohvjgsc je napisao(la):
Што се тиче плантажа Болеч, у току је повраћај имовине. Враћају се њиве бившим власницима којима је држава узела исте за потребе ПКБ-а.
А то је још већа туга..... Јер су се на пар враћених њива формирали ауто-отпади...на тако плодном земљишту....

Покренути реституцију плантажа у време када је свест грађана у сивој зони, а пољопривреда уништена.....па то је сумрак свега логичног и крај српског воћарства...
 
Тај ауто-отпад никад није ни био у склопу ПКБ-а. То је било приватно имање као и "Paintball Republic"
:p А туга је она депонија која је од претходних 7 дана горела читавих 6!
 
Ево једног прегледа стања уличне расвете на регионалном путу Р-100 кроз Гроцку и то најлошија деоница, од скретања за Бегаљицу до НИС пумпе на излазу из Гроцке према Смедереву.

feifk7.jpg
 
Сада пар фотки да би се стекао увид у овај криминал.
Остатак расветног стуба 1. Покосио га је скоро један аутомобилиста. То скоро је било прошле године. Инсталације вире из земље:
16gw20.jpg


Пошто га, наравно, нису заменили, превезали су инсталације директно на стуб 2. и то, видите како:
33u8umq.jpg

Црна рупа између стубова 10 и 16. Ова кривина је јако опасна, што и покошени стубови доказују. Први од стубова је овде оборен давне 1994. Никада није ништа замењено.
e5qkbn.jpg

Следећа црна рупа од стубова 16-19
2potnb6.jpg

Стуб 19:
2yknec6.jpg
 
До пре месец дана су радили стубови 20, 22, 23 и 24. Међутим, због недостатка стуба 21 инсталације су биле прениско па их је покидао шлепер који се испаркиравао са дивљег одморишта. Ево како су решили проблем:
Пресекли су напојни кабл :bash: . и патрљак обмотали око стуба. Тиме су избацили из система расвете поменуте стубове.
Стуб 20:
34femiu.jpg

и стуб 22. Успут, саобраћајни знаци постављени противно прописима:
jauvfa.jpg

А имеђу, из високе траве стидљиво вири остатак стуба 21:
aokufd.jpg

Следећи ред стубова је пострадао због камиона приватних фабрика који с их дискретно чукали и чукали, док их нису ишчупали. Стубови 26, 27, 28 и 29. Стуб 27 је самоиницијативно поправио власник фабрике, и прикачио рефлектор на свој трафо и уз то уградио сензор покрета. То је трајало неко време, али данас, из непознатог разлога, тај рефлектот је скинут и стуб је ван функције. Стуб 28. је исчупан и лежи порњед ограде фабрике.
Стуб 29:
34zhdap.jpg

Последњих пар стубова су у функцији. Стуб 32. иако у функцији, са стране му виси трансформатор тежак пола киле и чека коме да падне на главу:
9zlx0h.jpg

И за крај, да не буде све тако црно, стуб 33, можда једини потпуно читав на целој деоници....додуше, мало похрђао... :)
16i5ts0.jpg
 
Расвета је пуштена у функцију 1993-4. Први стуб је оборен исте године.
На поменутој деоници се налазе две приватне фабрике, чији радници пошаче ноћу у групама по мрклом мраку док од обећаног тротоара (још за прошле изборе) наравно нема ништа.
Мало после НИС пумпе је био Центар за културу у једној предратној вили...недостатак тротоара и расвете је један од узрока порпасти те идеје.
Око километар даље се гради спортски комплекс са затвореним базенима и марином за бродове.
ДА напоменем да градски превоз овамо не залази, а број сталних становника стално расте. Мајке бебе гурају у колицима оваквим путем....

@ c.s.i. и ја смо пријавили ове недостатке, али, из неког разлога, ова расвета није у надлежности ЈП Јавна расвета, већ је у рукама општине. Инспекција је изашла на терен и констатовала целокупна расвета мора да се реконструише, тј. да се било каква крпачина не исплати јер су стубови у очајном стању.
Допис из Општине Гроцка је класичан. Немају пара, а град је својевољно, без консултовања, мењао неке сијалице старим живиним, које повећавају потрошњу.....

....све у свему анархија....
 
Укњижен плусићћћ за труд и извештај. Не вреди трошити речи за јавашлук општине Гроцка.
Резултат неисправне и исправне бандере 23:11 !!!

Био сам пре неки дан код пријатеља у Врчину. Пут од наплатне рампе на аутопуту до центра Врчина у катастрофално лошем стању. Другар ми каже да су из месне канцеларије слати допису општини, ургирали, али не вреди, кажу нема пара и упућују их да се обрате директно Ђиласу !
 
STF, svaka čast na trudu.
Ovu analizu stanja na toj deonici treba nabijati na nos nadležnima svakom prilikom, pogotovo sad pred izbore kada su spremniji da saslušaju građane nego inače...
 
Гага

Ни не може бити боље када иста екипа у Гроцкој влада од 1990. Ето, по примеру Општине Гроцка можемо видети на шта може да личи децентрализација власти. када се мали Лордови и локалне Војводе за све питају...

Felix55

Ово је један од начина. Стављање срамоте јавно што већем броју људи. Следи још катастрофалних репортажа о стању инфраструктуре у Гроцкој, као централном насељу целе општине. Па према овом узорку можете створити слику, какво је стање у осталим насељима...ако је центар овакав...
 
Jedini komentar je da je uvece na toj deonici JEZIVO... Svojevremeno kad sam putovao na Kosovo autobusom koji koristi ovaj pravac, tu je uvek bio mrkli mrak ... Koliko vidim po stfovoj reportazi i dan danas sijalice nisu popravljene sto je stvarno strasno i jako nebezbedno jer pojedini ''vozaci'' ovde voze i preko 80 km/h sto sam imao prilike da vidim...
+za trud, a oni po difoltu nemaju pare :rant:
 
Stf svaka cast za trud dolazimo za vikend u nastavak ekspedicije :pob:
 
Данас је била на реду други информативно туристички обилазак насеља са члановима Direktor i c.s.i.

Прво ћемо представити незавршено стамбено насеље Клуз, где пропада 7 ламела илити 2 блока са 300 станова намењених радницима у Фабрици Клуз недалеко одатле. Насеље је инфраструктурно опремљено водоводом, канализацијом, улицом са тротоарима као и струјом. Наравно, све у полузавршеној фази. Пројекат је напуштен, из нама својствених разлога. Јавашлук.

Постоји прича и да је ово насеље планирано као олипијско село јер је Београд планирао да се кандидује али верујем да је то ипак само локални мит.

У међувремену, савесни суграђани су покрали шта год су могли, а чак су покушали и узидане блокове да почупају.

5jxyle.jpg


1. Фабрика Клуз, данас Индустрија прецизне механике
2. и 3. Блокови
4. радничко насеље

Директор ће поставити фотографије.
 
Vrh