Šta je novo?

Војводе Степе

Slike na deonici od Vera do Vitanovacke ulice, pa da krenemo :)
2u3xtvn.jpg

2rhlgzq.jpg

2mneywh.jpg

70hpgh.jpg

34yofm9.jpg

21ce9sk.jpg

28ku3k0.jpg

23lfnrt.jpg

14xz86p.jpg

1zvsqkx.jpg

Toliko od mene ovaj put. :gobb:
 
direktor":6jtutpha je napisao(la):
I treba imaju aternativne ulice neka zaborave na v stepe

Da, Kumodraška je zato protočna žešće.
Trotoar u V. Stepe je veći od trake u Kumodraškoj...
 
Jel su to postavili trotoar ispred Idee?


Damnjan
Sent from my iPhone
 
IMG_20141115_223221_zps4f1f89e7.jpg

poplocavanje kao u bulevaru ista sema , bar su stvili taktilne ploce za slabovida lica :)
 
A sa suprotne strane asfalt... Kvalitet izrade u jednoj slici:
IMG_20141115_223545_zpsdfc8a4a3.jpg


EDIT
Moja greska, nije bilo poplocano, ne znam zbog cega sam mislio da jeste. :oops:
 
Lepo je što je slična matrica popločavanja kao u bulevaru jer su počeli jedno vreme svaku ulicu drugačije da rade. Još kada bi stavili LED hladnu rasvetu kao u bulevaru.
 
Napomena iz sinocne setnje kroz Vojvode Stepe sa Jerry-em:

- Jedina prednost nove ulice u odnosu na staru ce biti za pesake. Trotoari deluju da ce biti siri ili makar ujednacene sirine
- Ivicnjaci su spusteni samo za pesacke prelaze ali ne za ulaze u dvorista i stambene garaze!
- Ploce na trotoarima deluju kao da su se deca igrala i nemaju kontinuitet. Na jednom delu su vece ploce na drugom manje. Ukrasna traka kao sto se vidi na slici gore menja stranu, prvo uz kolovoz pa onda sa druge strane a pri tome nije ni isti raspored.
- Stanica preko puta Zastavinog salona se pomera niz ulicu tacno ispred platoa kod Saobracajnog.
- Sa druge strane nece biti asfaltni trotoar nego se ploce redjaju na asfaltnu podlogu.

Moj utisak je da ce sve to izgledati lepse jer ce biti novije i da ce biti lepa ulica za setnju. Sto se tice saobracaja utisak da je preusko ne vara. Dovoljno ce biti jedno vozilo da se zaustavi i niko nece moci da prodje...
 
To pomeranje stanice do Saobracajnog mi je malo preterano. Stajaliste uglavnom koriste studenti iz obliznjeg doma i stanari iz obliznjih zgrada. Pomeranje je jedino korisno studentima tog fakulteta.
Nego kako izgleda to stajaliste?
 
JunkieBanjica":1rw75k6d je napisao(la):
Dovoljno ce biti jedno vozilo da se zaustavi i niko nece moci da prodje...

Meni je potpuno svejedno sto ce bahato drustvo u kolima samo sebe ometati dokle god javni prevoz ima prednost i tramvaj nesmetano ide ulicom a ne kao ranije da trpi javni prevoz velikog kapaciteta.

Neka se bahati i manje bahati i ovi redje normalni izmedju sebe dogovore i ostave tramvaj na miru
 
Cuburac93":343nik1a je napisao(la):
Neverovatno kako brzo napreduju sa radovima. Svaka im čast :D

Samo da ne bude brzo i kuso i da te behaton kocke ne pocinju da poispadaju na sve strane. :D
 
Tu je Bulevar oslobodjenja - 100x bolja ulica za automobile od VS, nikakav problem preseci do eventualnog odredista u Vojvode Stepe. ;-) Ivicnjaci i trotoari su odlicni! :vops:
 
angry bird":1x8c0k0l je napisao(la):
Imao bi jednu molbu da mi niko ne zameri. Ako mozete bilo bi dobro da kacite slike na domaci sajt. Moja preporuka dodaj.rs. Iz vise razloga. Mnogo brze se ucitavaju. Mozda zbog toga sto je nas domen, ne razumem se u to ali to verovatno ima veze sa brzinom ucitavanja. I ne samo zbog toga. Na sajtovima kao sto je ovaj tinypic iz prethodsnih postova, kao i nekim drugim kao sto je photobucket i imageshack i ima ih tu jos nekih cijih naziva ne mogu trenutno da se setim, se zajedno sa slikama ucitavaju i stranice sa gomilom nekog shit-a koji nikome ne treba. Ovo je primetnije onima koji nemaju flat paket interneta kao ja. A i stranica na forumu ce se brze tako otvarati. I ovo bi bila molba i za kacenje slika na svim ostalim temama. Znaci ako je moguce izbegavati pomenute sajtove. Narocito jer ne vidim sta oni imaju sto nema dodaj.rs. Ako ne racunamo da imaju sav taj nepotreban junk.

Preporucujem ;)
www.pics.rs
 
Igor":amp1vjon je napisao(la):
JunkieBanjica":amp1vjon je napisao(la):
Dovoljno ce biti jedno vozilo da se zaustavi i niko nece moci da prodje...

Meni je potpuno svejedno sto ce bahato drustvo u kolima samo sebe ometati dokle god javni prevoz ima prednost i tramvaj nesmetano ide ulicom a ne kao ranije da trpi javni prevoz velikog kapaciteta.

Meni kao vozacu nije svejedno ako neki kr**** blokira ulicu i ostali ucesnici u saobracaju moraju da trpe to, ova ulica sa takvom sirinom je morala da bude 2x2!
 
Ako ti se pokvari auto na ulici ti si kr****? Ako si taksista i treba da zastanes ti si kr****? ... :gobb:
 
Трамвајске баштице ће бити у равни са тракама па ће заустављања свакако бити, на жалост
 
zoran_m":11glih5y je napisao(la):
Ako ti se pokvari auto na ulici ti si kr****? Ako si taksista i treba da zastanes ti si kr****? ... :gobb:

Pa i uostalom i zbog toga isto, naravno da nisu oni kreteni. Ali zbog kretena i zbog takvih situacija, jedna traka nije dovoljna.
 
Neka se preticu eventualno preko bastice ako bude bas skroz u nivou ali da tramvaji stoje to je nedopustivo
 
Igor":uvjbogx1 je napisao(la):
Neka se preticu eventualno preko bastice ako bude bas skroz u nivou ali da tramvaji stoje to je nedopustivo

Znajuci kako su nesavezni nasi vozaci ne znam koliko je to dobra ideja, bas tako dolazi do nezgoda i sudara.
 
spatiotecte":f00mixvj je napisao(la):
Meni kao vozacu nije svejedno ako neki kr**** blokira ulicu i ostali ucesnici u saobracaju moraju da trpe to, ova ulica sa takvom sirinom je morala da bude 2x2!

Kojom šironom!? Jedini način da se u ovu ulicu ugura bulevar 2+2 jeste da se u potpunosti ukine tramvajski saobraćaj:

8c6827de3ed039ea658dbd69f3d459f935f6e08d67757a1fcd5afc5cc016bde8_zps22f0c018.jpg


Kada je promenjena gradska vlast, projekat rekonstrukcije Vojvode Stepe je išao na reviziju, s namerom da se nekako ipak uguraju po dve saobraćjne trake, ali su im ljudi objasnili da to, u ovom trenutku, jednostavno nije moguće. Već smo par puta raspravljali i o tome da li je onda trebalo uopšte zadržati tramvaj. Ima argumenata za i protiv, ali moje lično mišljenje je da je (dugoročno) dobro što tramvaj ostaje.
 
Kazu da je Ratko Mitrovic prebacio svu mogucu mehanizaciju na Pupinov most i borcanskim pristupnim putevima, pa da zbog toga realno kasne prve faze (rece mi jedan od radnika)
 
Malo slika v stepe
dsc02800.jpg


dsc02801.jpg


dsc02802.jpg


dsc02803.jpg


dsc02804.jpg


dsc02807.jpg


dsc02808.jpg


dsc02809.jpg


dsc02810.jpg


dsc02811.jpg


gdje vodi ova ulica

dsc02813.jpg


dsc02814.jpg


dsc02815.jpg


dsc02816.jpg


dsc02818.jpg


dsc02819.jpg


dsc02820.jpg


dsc02821.jpg


dsc02822.jpg


dsc02823.jpg


dsc02824.jpg


dsc02825.jpg


dsc02825.jpg


dsc02827.jpg


ostatak kasnije
 
direktor":35duvkin je napisao(la):
gdje vodi ova ulica

dsc02813.jpg


dsc02814.jpg

To je ulica koja ide iza stare toplane, a vodi ka onom novom naselju, cini mi se da je takodje u pitanju neka drzavna stanogradnja.
 
Vrh