Šta je novo?

Блатњави Београд

Кошутњак, око трим стазе.






Ререативац је очистио патике од блата, као паор кад изађе из њиве.
 
moram da kažem da sam ja šokiran količinom blata u ovom gradu, kao i time da to nikome ne smeta.
 
Шта је ту чудно? Блата има много, углавном, због тога што се људи паркирају на зеленим површинама. А тамо се паркирају јер нема довољно паркинг места. И због бахатости, наравно. Али ово прво је основни узрок.

И није да никоме не смета. Мени смета. Смета ми што се контејнери налазе у блату, уместо да се тај део забетонира. Али шта да радим кад онај ко је за то надлежан не реагује на моје пријаве? Једино ја да идем да бетонирам.
 
Ljudi u Begradu na prvom mestu parkiraju na zelenim površinama pošto ih smara da idu dalje od 100 metara do parkinga, pa tek onda zbog pravog nedostatka parkinga. Ovo kažem imajući u vidu da samo u centru baš nema parkinga, ali tamo ima i malo zelenih površina da se parkira, a iste su i zaštićenije. U tranzicionim bulevarima gde su zgradice zamenile kuće nema ni trave ni parkinga.

NBG (ajde da ne komentarišem dalje) ima pak ovaj problem da često ima parkinga, ali je malo predaleko od ulaza (jelte) pa ljudi mrzi da prošetaju. Tada nastupa ono "ma samo ću jednim točkom na travu, kome smetam" i sl. U retkim slučajevima zaista nema parkinga, ali ne vidim i dalje kako je to opravdanje da se parkira tamo gde je zabranjeno i po parkovima i livadama.

U Beogradu zaista u određenim delovima postoji nedostatka parking mesta, ali u dobrom delu nije ni moguće napraviti više parkinga. Jednostavno se ljudi moraju pomiriti sa činjenicom da se ne može svuda ići kolima i da se ne može u svakom delu grada posedovati auto, a da se nema garaža ili zakupljeno parking mesto.

Što se tiče blata sa gradilišta moram priznati da su se građevinci malo popravili (i broj gradilišta smanjio) pa sve više vode računa da operu kamione dok izlaze sa gradilišta da ne nanose blato. Naravno ne svuda, ali početak je početak!
 
moram da se složim da nisam biu u pravu kada sam rekao da ljudima to ne smeta. smeta im itekako samo kao ja ništa ne preduzimaju.

nažalost nije samo do parkinga.
da je samo do parkinga to bi lako bilo rešeno.

uskoro slike da dokumentujem ovo o čemu pričam.
 
ovo je staza koja vodi od belvila do tramvajske staze. mnogo ljudi koristi ovaj "koridor"

20130312074501.jpg



a ovako izgleda "zelene" površina kod OTC-a (buvljaka) zelena površina naravno ne postoji jer nelegalni prodavci tu postavljaju kartone i tako su uništili zelenu površinu. naravno komunalci koje svi mi plaćamo ne rade ništa

20130312075124.jpg

20130312075044.jpg


stanica 6 kaplara smer ka kružnom toku na nbgd. znači ovo je isključivo nastalo zbog gaženja zelenih površina. pri tome ove blatnjave površine su pikavaca i ostalog đubreta. gde su opet komunalci da kažnjavaju bacanje đubreta i gaženje zelenih površina. gde su đubretari da ovo počiste.

20130312161023.jpg

20130312161029.jpg



e ovo je samih 6 kaplara, odnosno park and ride za one koji rade u centru. zelene površine su uništene i od vozila i od gaženja.

20130312161253.jpg

20130312161336.jpg


a sad ulica džona kenedija AKA dolina gladi. katastrofalno stanje pruzrokovano gaženjem zelenih površina i parkingom na istim.
komunalci gde ste?

20130316160410.jpg

20130316160457.jpg

20130316160513.jpg


i postoje svetli primeri u ovoj ulici. fast fudovi su ogradili mala ostrvca. ovaj primer bi mogao da se primeni svuda. pogotovu na stanici 6 kaplara.
20130316160505.jpg


i jedan katastrofalan primer sa vidikovca. ovo je konkretno slikano ispred jednog ugostiteljskog objekta. nažalost ceo vidikovac je devastiran. opet nadležne službe ne rade svoj posao.
20130317122723.jpg
 
Tome treba da sluzi komunalna policija a ne da se sepuri po gradu maltretirajuci najslabije i najsiromasnije...
 
Da li se samo meni pričinjava ili stvarno blata na Bg uličnim trotoarima nikad više
Bojim se i da pocnem da kačim sličice kaljuga ....post bi se prostirao na nekoliko stranica.
:sesir:
 
Fale nam česme da se operu cipele :p
 
Pa kako da ne vaskrsne :shock:
napraviš jedan korak van ,,centra,, grada i odma upadne noga u neki glib, blatište uglavnom od : gradilišta ili
od novih prosecanja trotoara za instalacije
ili od nikad ne dovršenih raznih radova
ili prosto od ne održavanja

Jedan korak van kruga i buc u blato
a da ne spominjem ,,jezerske,, površie koj nastaju odma i prii manji padavinama

Najgore su blatnjave baruštine gde je jedini lek baš nj. obilazak u vrlo vrlo širokom luku. A da ih ima mnogo, ima, namnožili se vala preko svake mere
:sesir:
 
Beograd je odavno nehuman i neprohodan za prosečnog pešaka, čak i u centru gde bi trebalo da je kao bolje.
A kamoli kad padnu kiše i snegovi pa se sve pretvori u baruštine i blatišta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903198#p903198:1aiomxqk je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Nov 28, 2021 11:19 pm[/url]":1aiomxqk]U Brace Jerkovic vec danima stoji ova barustina a ima manje od mesec dana od zavrsetka istorijske rekonstrukcije

file.php
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903311#p903311:1aiomxqk je napisao(la):
astrodule » Pon Nov 29, 2021 11:49 am[/url]":1aiomxqk]Kod mene u kraju, bara se stvara na skoro svakom oborenom prelazu.
file.php

file.php

file.php

file.php
 
Vrh