Šta je novo?

Бициклизам

Не знам. Налази се између првог и другог.
Кад подмазујем, подмажем само ланац па ће он ланчанике или све одједном?
Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Možda ne bi bilo loše da posle vode, isprskaš sa WD40 lanac jer on izvlači vodu. Posle toga nauuljiš lanac. Ja kanem po kap na svaku spojnicu lanca.

Ako lepo opereš lančanike, nema potrebe da ih podmazuješ.
 
Чиме подмазати ланац након прања? Коју маст/уље узети што јефтиније и квалитетније? Хоћу коначно да оперем погон па не знам шта да купим.
 
Posle pranja isprskas sa WD40 jer on uklanja vlagu.

Posle toga ili specijalizovano sredstvo koje se kupuje u bici radnjama, ili ulje za sivacu masinu, kap na svaki pokretni deo lanca.
 
Купићу вероватно уље за моторну тестеру.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Moji ukućani i ja koristimo 4 bicikla, a ja ih sve redovno održavam (mislim na bicikle :)). Sva četiri lanca imaju brze spojnice, povremeno ih skinem i operem u tegli sa benzinom, osušim i zatim potopim u drugu teglu sa uljem i dobro promućkam. To ulje za podmazivanje je mešavina koja se sastoji od 2/3 ulja za testere (može i motorno ulje 10W-40) i 1/3 petroleja (ili dizela). Uloga petroleja u ovoj mešavini je da razredi ulje i tako bolje prodre u sve delove lanca, a nakon toga isparava i ostavlja čisto ulje.

Nakon toga samo ocedim lanac, obrišem malo krpom i montiram pomoću spojnice. Teglicu sa uljem ne bacam, već je sačuvam za drugi put.
Koristim ulje Fam Testerol (Wobyhaus, 290 din. litar). To je mineralno ulje za podmazivanje lanaca motornih testera.
 
Купићу челичну четку, ишчеткаћу и одмастићу, подмазаћу товатном машћу све и ишалтати све брзине.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Budi oprezan Đole, mast može kasnije skupiti mnogo više prljavštine nego ulje.
 
Tovatna mast služi valjda za lagere. Mislim da ti ona uopšte ne treba (plus ovo što kaže Bukira)

Ja realno retko podmazujem lanac. Postoje likovi koji posle svakih 100km skidaju lanac i čiste ga, ali to je druga krajnost.

Po mom mišljenju, lanac treba skidati i odraditi Bukirov tretman ili posle obilnog kvašenja, ili posle velikog prljanja.

Kada se skine lanac, tada se lako operu i ostali delovi bicikla, gde lanac prolazi.
 
Ја сам је већ купио и једном подмазао претходни бајс и све је било у реду.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Данас сам истерао Џина у вожњу након подмазивања и све је прошло како треба а мењач је савршено уштелован. Ту су и нови рогови са Алија као и сирена јачине 130db која пробија уши и светло које се пуни USB каблом. Још ногара да стигне и да код мене у фирму стигну блатобрани за друмаша и спреман сам за сезону. Наравно, планирам да му ставим неке јефтине гуме јер се Швалбе чекају дуго. И остало је још рам детаљно да оперем.
IMG-20210223-134114.jpg

IMG-20210223-134143.jpg

IMG-20210223-134153.jpg

IMG-20210223-134200.jpg

IMG-20210223-134208.jpg

IMG-20210223-134231.jpg

IMG-20210223-134239.jpg
 
Ако може помоћ опет, купујем гуме ускоро а димензије ових што сад имам су следеће
Предња 25-622 700x25C
Задња 28-622 700x28c
Човек од кога сам купио бајс је хтео да стави на њега 700x35 и саветовао ме је да их и ја ставим ако желим. Нашао сам следеће гуме
https://fanatic.rs/spoljna-guma-schwalb ... duct-view1
Моје питање је: Да ли може 700x35 ако тренутно имам ове гуме?
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XwN2e9DE_iM[/youtube]
 
Vrh