Šta je novo?

Безбедност у саобраћају

Ja ne znam ali ovoliko saobraćajnih nesreća i idiota kjoji ne znaju pravila nikad nije bilo...
Sada na onim instagram profilima tipa beograd live i slično, svaki dan milion saobraćajnih nesreća...
 
Невиђена је тупост наших возача, то је сигурно. Најглупље ми је што, чим престане да ради семафор на некој раскрсници овде на НБ, ето га у року од 15 минута удес, и то по правилу жесток, одваљено до пола хаубе. Тако глуп клише. Успори мало, употреби мозак и прођи, геније, није тешко.

Да се макар угледамо на Арапе и те неке сналажљивије народе (јер нисмо Швајцарци), код којих ни нема семафора и све тече, сви се снађу, а не овако као коњи са амовима.
 
Problem naših ljudi je što svi u svakom trenutku i svakoj situaciji imaju prednost.
 
Па шта и ако имаш предност? Видиш - не ради семафор, успориш, убациш у нижу брзину; гледаш (само на две стране треба главицу да покренеш - је л` то тешко, или ће круна са главе мамином принцу да падне?) и ако приметиш да неко ко нема предност хоће да прође, гледаш свеједно да се не судариш. Јака мудрост. Него смо бахати као... Неће детенце од 100 кила ни да успори, ни да погледа, ни да пропусти.
 
Dok nije radio semafor sad skoro na uglu zorana djindjica i antifasisticke borbe i oni koji nisu imali prednost (cak znak stop) su " imali" prednost,
svojim ocima gledao kako i pored znaka ulaze u brzini u raskrsnicu bez cak i mrvicu da uspore a ne daj boze pogledaju...
 
Ja ne znam ali ovoliko saobraćajnih nesreća i idiota kjoji ne znaju pravila nikad nije bilo...
Sada na onim instagram profilima tipa beograd live i slično, svaki dan milion saobraćajnih nesreća...
Ovo je tacno, na instagramu se u periodu od 2013.-2023. povecao broj saobracajnih nesreca najmanje 200.000%.

Izvor: Instagram stranica Cinjenice koje ce vam promeniti zivot
 
Sinoc situacija, idem Bircaninovom uzbrdo, raskrsnica sa Kralja Milutina, meni trougao, desno auto. Stajem, pustam ga(mahnem rukom da krene), on skrece desno, ide ispred mene i pali sva 4 i zahvaljuje se. Ne gleda znakove(nije ni imao znak), ne zna pravilo desno strane. On pretpostavlja da sam ja u "glavnijoj" ulici od njegove i da imam prednost i on zato staje.

Auto skole su preskupe, bukvalno pustaju ljude da prodju zbog marketinga posto, kad te vec orobe, ne ide da ides po gradu i siris los glas kako obaraju da bi uzeli jos love

I onda svi tako puni sebe sto su polozili iz prve umisle da znaju da voze i tako voze pogresno ceo zivot. Imam prijatelja koji ne zna i ne postuje pravila(pritom je pandurcina), on je naucio da vozi pogresno i to se ne menja od prvog dana vec iha haj godina, takvih je sve vise
 
Sinoc situacija, idem Bircaninovom uzbrdo, raskrsnica sa Kralja Milutina, meni trougao, desno auto. Stajem, pustam ga(mahnem rukom da krene), on skrece desno, ide ispred mene i pali sva 4 i zahvaljuje se. Ne gleda znakove(nije ni imao znak), ne zna pravilo desno strane. On pretpostavlja da sam ja u "glavnijoj" ulici od njegove i da imam prednost i on zato staje.
Не важи правило десне стране ту нигде - пошто у Београду, за разлику од остатка Србије, немамо знак за улицу са првенством пролаза (писали смо о томе више пута), онда је морао гледати који ти знак имаш од назад. Ако је возач из унутрашњости, нема основа да се очекује познавање те београдске особености, а и ако је Београђанин, може да се збуни, а свакако да застане.
 
Da nisam imao trougao, vazilo bi? Na to sam mislio

Da je*******bote, sad kad si to pomenuo. Ubedjen sam da sam te znakove nekada davno vidjao po gradu i na obodima istog, doduse, ne toliko cesto. Je l su poskidani u nekom trenutku ili su to meni navrnula neka lazna secanja?
 
Па шта и ако имаш предност? Видиш - не ради семафор, успориш, убациш у нижу брзину; гледаш (само на две стране треба главицу да покренеш - је л` то тешко, или ће круна са главе мамином принцу да падне?) и ако приметиш да неко ко нема предност хоће да прође, гледаш свеједно да се не судариш. Јака мудрост. Него смо бахати као... Неће детенце од 100 кила ни да успори, ни да погледа, ни да пропусти.
Slažem se samo si pogrešno razumeo. Svako u svakom trenutku ima prednost i to je boljka pa i oni što nemaju misle da imaju čak i kad postoje znakovi ili svetlosna signalizacija. Pa koliko se njih iz treće trake isključuje na izlaz u kružnom toku i slično. Pravila se ne poštuju, a mnogi ih i ne znaju. Šta ako je neko ko je išao polako imao prednost, a ovaj što nije imao zaleteo se i udario ga jer nije gledao? Svakakvih ima. A po pravilu svi žure, ne gledaju, što kažeš pašće kruna sa glave, stićiće par sekundi kasnije...
 
Da nisam imao trougao, vazilo bi? Na to sam mislio

Da je*******bote, sad kad si to pomenuo. Ubedjen sam da sam te znakove nekada davno vidjao po gradu i na obodima istog, doduse, ne toliko cesto. Je l su poskidani u nekom trenutku ili su to meni navrnula neka lazna secanja?
Ја отприлике памтим негде у Раковици, али не, саоб. политика је сигурно поодавно да тога у Београду нема.
 
Postavljen je jedan nedavno, prilikom zamene asfalta u Žorža Klemensoa na Dorćolu, tačno na raskrsnici gde se ulazi u Luku Beograd. To je jedini znak za prvenstvo prolaza koji sam ja video u Beogradu.
 
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Dobro ajde bez instagrama, isto vidim saobraćajne nesreće koje pre nisu ni postojale u količini kao danas
Ne znam na koji period mislis, ali danas je mnogo vise vozila na ulicama i vise se km prelazi, nego npr pre 15 godina, pa je i logicno da je veci broj sudara.

A ja pamtim i period 92-94 kad putevi i ulice bili prazni pa je bilo sudara i poginulih mozda i vise nego danas u odnosu na broj vozila.

A i te glupe instagram stranice ne treba ni gledati, svako moguće čukanje oni objavljuju.
 
Danas jos jedna dijabola u akciji na auto putu kod Emezzete. Vracam se sa posla (pravac od aerodroma ka gradu npr) i lik u Cliu na FR table umesto ka gradu'op levo i u kontra smer,vozac busa prvo na sirenu,pa mu mase i na kraju se prepreci al'jok,ovaj rk krk preko trave i ode. Kad je neko lud,nema leka apoteka..
 
Vrh