Šta je novo?

Žičara (Gondola) Kalemegdan – Ušće

Taман ће се из гондола боље видети оне бараке на Бетон хали.
 
Ja često umem da kažem - toliko je nelogična i glupa, da je gotovo izvesno da će je i uraditi.
 
Ova gondola je namenjena i stranim turistima.
Među stanica treba da bude beton hala i da se posle penje na kališ.Onaj mostić preko beton hale nije ni potreban ,jer su stranci sa kruzera teški penzonsi koji nemaju snage da se uspenju na kališ.Ovo je vrhunska atrakcija za turiste,a korisna stvar za Beograđane ,da se šetanje sa kališa nastavi sa druge strane reke.
 
Zato treba uraditi pesacko tramvajski most kao vezu izmedju Usca i Beton Hale i uspinjacu kao vezu izmedju Beton Hale i Kalemegdana i onda je sve povezano i pristupacno + nova veza tramvaja koja oslobadja metro koridor kod Zarica.
Dodatna prednost ovakvog resenja je sto sa planiranim postavljanjem tramvajskih sina na mostu preko Ade stvorila bi se mogucnost nove tramvajske kruzne linije koja bi prelazila Savu na 2 mesta.
 
Pošto je donet PDR za izgradnju Gondole, neće biti nikakvih mostova u tom delu.

Videćemo da li je to baš najbolje rešenje za povezivanje dva velika gradska parka.
 
Najbolje resenje za povezivanje dva parka je da se od Ostruznice prokopa kanal do Batajnice i skrene Sava tamo, a da se naspe deo gde se uliva.
A sada ozbiljno.
Zasto bih posle setnje parkom kod Usca (koji je bas veliki) nastavljao setnju Kalemegdanom (koji je takodje ogroman) i obrnuto ? Osim da bih "evidentirao" da sam taj dan obisao oba parka... Park nije butik ili kafic pa da moram da ih obidjem sve u kraju i da budem vidjen.

Vecu glupost od te zicare na tom mestu tesko je bilo smisliti !!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476197#p476197:2n7682eh je napisao(la):
dragan » 07 Sep 2017 03:27 pm[/url]":2n7682eh]Pošto je donet PDR za izgradnju Gondole, neće biti nikakvih mostova u tom delu.

Videćemo da li je to baš najbolje rešenje za povezivanje dva velika gradska parka.

Sve dok se ne polozi kamen temeljac moze sve da se izmeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476209#p476209:8duijdip je napisao(la):
spatiotecte » 07 Sep 2017 05:27 pm[/url]":8duijdip]Sve dok se ne polozi kamen temeljac moze svasta da se promeni.
Može u teoriji, ali praktično je ovde već počela 'gradnja' donošenjem PDRa.

Inače, novobeograđani i zemunci bi imali najkraću vezu za Tvrđavu i ZOO.
 
Onda bolje da su pravili zicaru od Dragoslava Jovanovica do Kalemegdana.
Taman da povezu Pionirski park sa Kalemegdanom :D
 
Искрено не знам који туристи иду до Ушћа осим екскурзија и домаћих викенд шопинг туриста. Боље успињачу да ураде за пензосе са крузера.
 
Predlažem da se izgradi žičara od Kalemegdana do Borče, stvarno bi imala nekog smisla.
 
Ne manjkamo uošte sa kretenskim idejama ... upravo ova proširuje spisak

godinama neko pokušava da uvali gondolu od Ušca do Kalemegdana i ako postoji daleko veca potreba na dr. mestima

srecom do sada bilo je i pametnih ljudi te su uspešno izbegavali ovu kretensku ideju
koja grubo zanemaruje Bg iznenadne udare vetra koj su izuzetno snažni iznad Dunava a tek na Ušću ....

Ne mogu da zamislim taj horor sa zatečenim ljudima u gondoli koja se divljački njiše
pri gotovo uobičajenoj iznenadnoj letnjoj Bg-oluji
onaj jedan mučetnik na Adi sto pade sa sajle i pogibe .... odma i zatvoriše i sajle i firmu

a ovde je u pitanju citava grupa(e) ljudi koj vise visokooo iznad reke ...

Nemaju razloga za brigu (a poznati i na daleko čuveni smo po ,,dobrom održavanju i redovnom servisiranju )
te
ako se ne razbiju u deliće pri padu sa gondolom ... voda ce sigurno da završi posao :lool: :lol: :lool:
Najjača košava duvala je 1976.
Hidrometeorološki zavod čuva sve podatke: Rekordan udar od 35,9 metara u sekundi
Izvor http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... la-je-1976

Ispravite me ako grešim
35,9 metara u sekundi mu dodje oko 130 km na čas ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476240#p476240:39bcnq4a je napisao(la):
Biciklistkinja » 07 Сеп 2017 06:52 pm[/url]":39bcnq4a]Predlažem da se izgradi žičara od Kalemegdana do Borče, stvarno bi imala nekog smisla.
Kul ideja :D
 
Ja sam na tom mestu predlagao skelu, da bi se pesaci i biciklisti prebacivali lako sa obale na obalu u kontaktu sa vodom, ali nikome se ne svidja ta ideja. I zicara i most narusavaju tvrdjavu, skela ne.
 
neven_k » Ja sam na tom mestu predlagao skelu.....
+1 :)

Pa i ona je bolja i sigurnija od gondole
još ako se skela uradi u nekom ,,retro,, stilu bila bi prava retka turistička atrakcija za prelazak Save
taman do pristaništa -Betnon hale, gde se i tako i tako pravi pasarela do Kalemegdana

:kk:
 
Ja se nadam da se ovaj projekat nece realizovati. Tvrdjava nije diznilend!

Ako vec mora da se gradi neka se gradi van centra, kao sto je u Londonu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mb7ixEQzy5I[/youtube]

Treba graditi gondolu Novi Beograd - Ada Ciganlija - Kosutnjak a ne Kalemegdan - Usce! :violina:
 
Da li ijedan veći grad u Evropi ima gondolu u centru?

Evo, iz glave, šta imaju neki gradovi koje sam posetio, gde postoji visinska razlika.

Štokholm - Imaju panoramski lift i na njegovom vrhu mostić
1200px-Katarinahissen-DSC_0124w.jpg


Ljubljana - uspinjača
ljubljana-castle-funicular.jpg


Zagreb - uspinjača
21280251.jpg


Grac - uspinjača
schlossberg-bahn-4.jpeg


Gondola je, bez uvrede za individualne poljoprivredne proizvođače, tako seljačka ideja (u rangu jarbola od preko 100m)
 
Skelu moze da vuce i sajla koja visi iznad Save. Sad proverio, ima je i na Moravi takva :D .

A uspinjaca bi odlicno dosla na Kosancicevom vencu do kornjace.
 
Nije loše povezati dva velika gradska parka nekim vidom prevoza, a Gondola bi
obavljala funkciju i skele i uspinjače, koje su ovde predložene od nekih članova.

Kako će sve to izgledati, videćemo jednog dana kad Gondola počne da prevozi.
 
Само што овај вид превоза има више карактер туристичке атракције, а ТЦ Ушће реално није туристичка атракција за иностране туристе већ само за шопинг туристе из унутрашњости који опет у БГ углавном долазе својим колима. А за масовнији јавни превоз на релацији Ушће-Калемегдан имамо трамвај 11 или било који аутобус на релацији Ушће-Зелени венац за оне који би волели да прошетају и Кнез Михаиловом улицом до Калемегдана.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476312#p476312:1iw0lztp je napisao(la):
Дошљак » 08 Sep 2017 05:50 am[/url]":1iw0lztp]Само што овај вид превоза има више карактер туристичке атракције, ...
Da, naravno, pogotovu što je u nepostrednoj blizini poslovni centar sa hotelima
u koji dolaze razni poslovni ljudi i ostali posetioci iz inostranstva, kao i domaći.

Gondolom će imati najbrži i najatraktivniji pristup Kalemegdanu i BeoZoo vrtu.
 
Vrh