Šta je novo?

Železnice - svaštara

Јел вреди гледати или да не губим време?
 
Последње парне локомотиве у употреби на простору бивше Југославије. Овде се види туристички потенцијал који је ЖС/СВ одбацила занемаривањем локомотива Романтике.

 
Uskoro možda na prugama IŽS.
Budamar transmontana.
Po meni najbolja kargo lokomotiva u Evropi.
Screenshot_20240224_162222.jpg
 
Kako vreme prolazi sve više ljubitelja železnice posećuje Istočnu Srbiju, pre svega prugu Zaječar-Niš..

Svi koji su do sada slikali na ovoj lokaciji u Niševcu kažu da je ubedljivo najlepša na Balkanu, a jedna od najlepših u Evropi, radi se pre svega o Nemcima od kojih neki imaju veoma bogatu "karijeru trainspottinga".
 
Iako deluje da je sprdnja, nije.

Čoveka su stvarno lažno optužili da je upravljao vozom i time namerno izazvao VD, samo zato što je opozicionog opredeljenja.


Jel vam sada jasno u kakvom pašnjaku od države živimo?
 
Ето тако то иде, инспектори у МУПу, па војни синдикат, и сад и железнице.
 
Do kad je bila u upotrebi ova svetlosna grupa? Ja je se sećam i posle 2000.
 
Domaći remonter i remont od pola miliona evra sa recikliranom ili bolje rečeno obrisanom aparaturom, bruka.

received_1121043788897523.jpeg

received_431311196136703.jpeg
 
Baš se kasno zadržala, ja sam očekivao negde 2003-4 da su sve nestale.
 
Mozda gresim,cini mi se da je 315 vozila jos malo posle toga i 508 je spaljena negde u to vreme.
 
Ja sam sad shvatio da u srbiji postoje dve osobe koje se predstavljaju sa Dulevoz.
Mislio sam sve vreme da je to jedan momak, iz Užica, koga se sećam još iz perioda osnovne škole, ali sad vidim da je ovo izgleda druga osoba.
 
Vrh