Šta je novo?

Železnice - svaštara

Znači voz iz 2010. godine. Ako je održavanje voznih sredstava na istom nivou kao održavanje stanice u Tbilisiju, onda nije ni čudo što voz škripi dok vozi. Naravno, naslov je izgleda bolji kada napišu da je kineski voz ,,very weird''.
 
Najjezivije škripanje je u RVR na obrtnim postoljima. Jednom je toliko pucalo u krivinama da sam posumnjao da ćemo ispasti iz šina, kao da su postolja zavarena pa sad na silu pokušavaju da skrenu. Jedna žena se toliko uspaničila da smo morali da je smirujemo da je to "normalno", a uopšte nije izgledalo kao nešto normalno. Ali obzirom da su kondukteri to kulirali shvatili smo da je sve okej :D
Najbitnije je da smo išli na vreme.
 
Ево како би брзо и једноставно могли да решимо проблеме мањка возних средстава. Само да узмемо Икарбусе, Јапанце и Конектосе који су за расход у ГСП :D
 
Није то демократија него једна велика позоришна представа за овце.
 
Није то демократија него једна велика позоришна представа за овце.
Ne bih se složio. Treba ipak imati hrabrosti voziti se javnim prevozom kao što je predsednik Austrije Aleksandar van der Belen. Zamislite da se Aleksandar Vučić svaki dan vozi GSP-om od Novog Beograda ili gde već živi do Andrićevog venca ili da putuju političari bilo gde po Evropi vozom, a ne specijalnim avionima i službenim automobilima. ;)
Često idem u Crnu Goru i stanje crnogorske politike i javnog mnjenja je daleko bolje nego ono što mi imamo u Srbiji.
 
Мислим да не би имао непријатности са путницима, али би га сморило да иде 40 минута на посао.
 
Ово опет цистерне какве ангажује Еликсир?
 
Prazne cisterne od gasa. Skoro samo one
idu tuda.
 
Ne bih se složio. Treba ipak imati hrabrosti voziti se javnim prevozom kao što je predsednik Austrije Aleksandar van der Belen. Zamislite da se Aleksandar Vučić svaki dan vozi GSP-om od Novog Beograda ili gde već živi do Andrićevog venca ili da putuju političari bilo gde po Evropi vozom, a ne specijalnim avionima i službenim automobilima. ;)
Često idem u Crnu Goru i stanje crnogorske politike i javnog mnjenja je daleko bolje nego ono što mi imamo u Srbiji.
Имали смо и ми политичаре што су ишли на посао заједно са народом. Можда то не ради Вучић јер је обична кукавица али то је друга тема.
 
Чешки воз на жел станици у Дрездену

IMG_5401.jpeg


IMG_5402.jpeg
 
Vrh