Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Mađari će kasniti sa svojim delom više od godinu dana za nama. Orban potvrdio da će pruga biti gotova 2026:

Takođe, kaže da će putovanje trajati "manje od četiri sata".
 
Pogledajte prilog 197915Infra na aparatima Vmax 20km/h
Sajlovo-Futog samo 6 kilometara
Inace brzina po Knjizici reda voznje 60 km/h,a od kad je krenuo teret palo odmah na 40km/h i sad posle 2 u po godine 20km/h
Napredno nema sta...
Vozno vreme produzeni za 15 min
Кроз Футог је реконструисан пролазни колосек, али за скретнице нисам сигуран.
 
Bilo je planirano da ostane i glavna, pa da bude dva koloseka za glavnu, dva za Prokop, ali pošto nema više glavne ostaje dva za prokop što već ima. Ranžirna u Topčideru će verovatno postati BNV3, a za garažu plavog voza i nije neki problem odvajanje. Takođe TPS Kijevo nije nikad izgrađena i vozovi za sever i zapad polaze sa Prokopa, a ne Rakovice kako je planirano.
Imao sam priliku neke 1990. da vidim projekat stanice Rakovica i dalje do tunela.
Nisu planirali apsolutno ništa ka staroj Glavnoj.
Pisao sam 100x o tome.
Veći deo trase od perona stanice Rakovice do vijadukta iznad P. Pavla nije izgrađen po tom planu, nego su iskrivili zbog brda i ovamo zbog nesrećne rasputnice G.
 
Кроз Футог је реконструисан пролазни колосек, али за скретнице нисам сигуран.
Пре затварања главне пруге и преусмеравања саобраћаја на ову пругу, рађена је само реконструкција главних станичних колосека, не и скретница.
Ова лагана вожња се односи на међустанично растојање Футог - распутница Сајлово.
 
20240512_173634.jpg

IMG-78e25896a71cb2c3bca32b99b2decb55-V.jpg
 
Tabla bi trebala biti na zidu iznad stepenica i da nema zabune označavanje katastrofa
 
Imao sam priliku neke 1990. da vidim projekat stanice Rakovica i dalje do tunela.
Nisu planirali apsolutno ništa ka staroj Glavnoj.
Pisao sam 100x o tome.
Veći deo trase od perona stanice Rakovice do vijadukta iznad P. Pavla nije izgrađen po tom planu, nego su iskrivili zbog brda i ovamo zbog nesrećne rasputnice G.

Ja sam video mapu gde ide dva za glavnu i to mislim da je bilo ovde na forumu, ali ne mogu da nađem sad. Moguće da je bila novija, a ne originalna. Je l' se sećaš koja je bila poenta četiri koloseka, jesu planirali još jedan tunel?
 
Moglo je to da stane na gredi kao i sa druge strane kad se spuatas sa perona
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Nem
Да је добро учио не би имао потребе да се пење
 
Vrh