Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Па и не баш.
О Чортановцима и Бешкој овде је писано надуго и нашироко.
Измештена је станица Врбас. Писано је и о њој.
Према ономе што се за сада зна о плановима, нова станица Лапово која ће бити даље отприлике колико и нова станица људима у Врбасу, измештање станице у Паланци (прелиминарни пројекат).
У ствари, највећи проблем представља планирано укидање стајалишта.
 
pa da bas
cortanovci i beska su dva sela
ovde nesto manje od 10 sto znamo za sad, a pitaj boga koliko ne znamo
 
Зато и кажем да је највећи проблем планирано укидање стајалишта.
Писао сам о томе још прошле године.
Између Београда и Суботице број стајалишта као стајалишта, не станица, био је вишеструко мањи па нису ни могла да буду укинута (јер нису ни постојала)
 
Паланка на води. Силазак паланке на Кубршницу који је спречавао челични оков железнице.
 
Оно што може да се види и претпостави јесте да си иде на што је могуће већу пропусну моћ пруге што даље значи и укидање стајалишта на отвореној прузи без обзира на брзину пошто је укидање стајалишта предвиђено и тамо где је планирано до 160.
Биће великих проблема за људе из мањих места уз пругу.
Надам се да су информисани и свесни тога.
Ако постоје икакве шансе да бар нека од стајалишта предвиђених за укидање постану станице, то је сада, нема превише времена. Када радови почну биће касно.
 
Predpostavljam da će biti i novih stanica na pruzi Beograd Niš tako da mozda to popravi malo stanje ovih 10 ukinutih
 
За Сикирица/Ратаре предвиђено је да постане станица. Мислим да је то отприлике то што се стајалишта тиче.
Станица Ћуприја се не помиње али место величине Ћуприје сигурно неће оставити без станице макар станица била и у пољу.
 
Pa imaju stanicu na sporednom koloseku.

To bi mogli da urade i sa Palankom. Retardirano je, ali je ovo još mnogo više retardirano. U Palanci postoji regionalna bolnica, a kako se čini, Velika Plana ostaće bez gimnazije, pa bi onda čitava četiri odeljenja (za jedno godišnje imaju klinaca) išlo iz nje i iz sela za Palanku - ali od lokalnih vozova biće mrka kapa.

Kakvi degenerici.
 
Poslednja izmena:
Имају али ако планира да се задржи постојећа станица потребна је галерија и веза са станицом која би "прескочила" пругу или прошла испод ње.
Рецимо, путнички воз који долази из правца Јагодине да би ушао у станицу Ћуприја сада сече колосек, у станицу улази преко супротног колосека.
 
Poslednja izmena:
Имају али ако планира да се задржи постојећа станица потребна је галерија и веза са станицом која би "прескочила" пругу.
Рецимо, путнички воз који долази из правца Јагодине да би ушао у станицу Ћуприја сада сече колосек.
je l imamo takvih galerija negde vec u srbiji? ili u planu?
 
To se može napraviti, na Bg SU su napravili skoro 10 komada sve ukupno.

Imamo ih.
Subotica 1
Vrbas 1
NS 3
Indjija 2
Batajnica 1
Kijevo 1
 
Pa ništa, vozićemo se do Budimpešte 5h, + čekanje za dva presedanja. Zatim izaći na Nyugati, pa kome ne odgovara, metroom do Keleti i dalje kome kako volja.
 
А све је у ствари кренуло од овог чланка са мађарског портала у којем је уредник магазина који се бави саобраћајем изразио сумњу у то да фирме које изводе радове могу да уграде све елементе ЕТЦС.
 
Ok, i šta ćemo mi odavde onda da uradimo? Ja sam pisao onomad, i niko ništa da odgovori. Neka organizacija, nešto... Ili ćemo da kukamo dok rok za prigovore prođe, pa ćemo kad ih sve poukidaju onda opet novi talas kukanja?
 
До сада су вест о томе објавили еКапија, Јужне вести, 24/7 и један или два локална портала.
Контактирао сам познаницу која је новинарка, можда ће у редакцији бити заинтересованих за ову тему.
Надам се да су људи којих се ово највише и тиче информисани.
 
Vrh