Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Što više tema se otvara, teže je za praćenje, bar meni.
Meni je eto sada jednostavnije da dođem do nekih stvari, jer konkretno ne pratim toliko samu temu infrastrukture, ali pratim druge stvari koje su sada izdvojene (manje - više).

Људи, цео подфорум је намењен за саобраћај. Хоћемо онда све мостове у једну тему, и цео градски превоз исто?
Još bolje da ceo forum spojimo u jednu temu i nek piše ko šta hoće, a ne ovako moramo da vrtimo dvesta tema (parafrazirano) da bi smo odgovorili na sve željene postove i opet može da nam se dcesi da nešto promakne. :D
 
ŽS Rakovica, slika malo starija, ali retka koju sam spasio iz starog telefona.

FB_IMG_1707250238252.jpg
 
Danas sam malo obišao radove na rekonstrukciji pruge između Međurova i Brestovca. Stanice u Donjem Međurovu i Belotincu su rekonstruisane, kompletni stroj, šine i pragovi su zamenjeni do mosta na Južnoj Moravi, svega 10ak km od celih 23. Trenutno je najaktivnije oko Doljevca, mostovi na Moravi i Toplici i oko stanice Postepeno se uklanja stara pruga. Dalje od Doljevca prema Brestovcu nisam išao. Zaključak je da su sada na 50% radova. Ako nastave ovakvim tempom, pitanje je da li će završiti ovo do kraja godine. Nadam se da će završetkom ove deonice odmah krenuti sa deonicom Brestovac-Vinarci da bismo što pre dobili kompletno rekonstruisanu celinu Donje Međurovo-Đorđevo.
 
1. slika - Izlaz iz ž. stanice Čapljinac prema Malošištu.
2 slika - deo između Čapljinca i Malošišta.
3. i 4. slika - mali deo ispred mosta na kome nije zamenjen stroj.
5. slika - čelični most na ulazu u Malošište.
6. slika - Ž. stanica Malošište.
7. slika - deo između Malošišta i mosta na J. Moravi. (ka Doljevcu)
8. slika - Pogled sa nadvožnjaka na isti deo pruge.
IMG20240209122028.jpg
IMG20240209122118.jpg
IMG20240209122209.jpg
IMG20240209122210.jpg
IMG20240209122226.jpg
IMG20240209122309.jpg
IMG20240209122319.jpg
IMG20240209124109.jpg
 
Pogled ka Pukovcu i Brestovcu iz Doljevca, ujedno i poslednja slika. Moj zaključak je da dobrim tempom mogu do kraja godine završiti sve do Doljevca.
Posle Doljevca je 5km do ulaska u stanicu Brestovac sa jednokolosečnim stajalištem u Pukovcu i sem ž. stanice Brestovac ostalo bi moglo veoma brzo da se završi, naravno prvo je potrebno da krenu radovi i na delu između Doljevca i Brestovca. Toliko od mene, sledeći put idem do Brestovca Bilo bi lepo ako neko iz okoline Niša ima dron, da ode i snimi celu deonicu.
IMG20240209123121.jpg
 
Sijaju zvezdice, ali kada biste znali koliko ih je ministarstvo sputavalo sa dozvolama itd.. onda postaje jasnije da je nešto iznad bilo.

U poslednjih 6 meseci imaju odličnu dinamiku, a Staničenje-Pirot za sada rade bez kašnjenja, jer ih niko ne sputava.
 
Vrh