Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

Jedan, ponavljam - JEDAN od 8 ulaza u podzemni prolaz na Terazijama se radi već mesec dana i još je daleko od završetka.
A ovde treba da verujemo da će sve ono na površini Vukovog spomenika da se sredi, pretpostavljam - do aprila?

Oće malo sutra. Postaviće skele da deluje da se radi i onda će da otegnu sve kao što su otegli npr zgradu na uglu Jevremove i Kralja Petra, koja dve godine stoji pod skelama.
Ili će možda Vukov spomenik i privesti kraju, ali zato sve ostalo ima da čeka i čeka u nedogled.
 
To stoji, samo što bih više voleo da su se uhvatili u koštac sa onim đubrištem i pokvarenim i izvaljenim pokretnim stepenicama, pošto je ovo što rade u rangu šminkanja, a ne ozbiljnih radova koje zahteva pomenuti deo.

Tačnije, više bih voleo da se konačno počne sa hvatanjem u koštac sa ozbiljnijim radovima na deonicama koje zahtevaju i te i lakše radove, a ne da se skele razvuku preko lakšeg dela, a onda i to razvlači k'o gladna godina.
 
Poslednja izmena:
dopuna:
Trenutna rekonstrukcija obuhvata remont nadstrešnica (čišćenje kamena, popravka stepenica, farbanje metalne konstrukcije, zamena polomljenog pleksiglasa i stakla, obnavljanje metalnih slova i dodavanje nedostajućih i naknadni remont eskalatora), krečenje svih zidova i plafona stanice, čišćenje i glancanje veštačkog kamena kao i kupovina mašine za kasnije održavanje istih, nabavka novog sistema za obaveštavanje putnika (ekrani i časovnici) i izradu novih svetlećih oznaka. Nevezano za Vukov spomenik uskoro treba da izadje i mobilna aplikacija za kupovinu karata u sistemu "Srbija voza".
Pitanje je šta je obuhvaćeno nabavkom. Čini mi se da je zahvat ipak malo širi od jednog portala, za koji smo se svi uhvatili.
 
Da li neko može da mi pojasni one oglase javnih nabavki?! Prema onome što piše, radi se krečenje, rekonstrukcija "glavnog ulaza broj 3", popravka i zamena rasvete i redovno održavanje velikih eskalatora. Opisa nigde, ovo što sam napisao je navedeno kao opis, nigde ne piše ništa o detaljima, da li neko zna gde bi moglo da se nađe više informacija?

Takođe, čak i iz ovog siromašnog opisa se vidi da se ne radi apsolutno ništa specijalno, samo održavanje, a da ga rade redovno, ne bismo ga ni primetili.

E da, nigde se ne pominju svi ostali eskalatori koji ne rade.
 
Evo nažalost, to je tužna slika Beograda. Možeš urediti sto podzemnih prolaza, napraviti sto parkova, pešačkih zona, stanica metroa, kada sve nakon vrlo kratkog vremena izgleda kao 9. krug pakla. Prljavo, zapušteno, iskidano, popišano, išarano, smrdljivo, prokišnjava, đubre pobacano. Em među velikom većinom ne postoji kultura ponašanja u javnom prostoru, pa je normalno čiburiti po ulici i bacati čikove, bacati papir kad se nešto pojede, išarati fasadu ili prolaz, iskidati klupe, em oni koji su zaduženi za održavanje istog, to ne rade, nego naprave samo što se u narodu kaže "gde popovi igraju", radi reda i površno i zato tako sve izgleda, kako izgleda. Niko ne odgovara za ono što je(nije) napravio, niko ne plaća kaznu ni za šta, svi nekog negde poznaju pa mu se "sredi". Na ovakvim mestima, kao i u budućem metrou, posvuda bi morali biti zaštitari i komunalna policija koja bi rigorozno i drastično sve nadzirala i strogo kažnjavala bilo koga ko i pomisli napraviti nešto što narušava javni red, a kamoli ako to i uradi.
 
Iako je i ovo pomak po meni ovo ide sporo kao da nema para. Mora ovo da se napadne komplet ovako jedno po jedno ne pije vodu.
20220310_120249.jpg

20220318_180518.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
mislio sam da će celu nadstrešnicu da menjaju, ovako pola-pola izgleda nezavršeno
 
Не може од бабе девојка. Само су залепили отпале плоче колико видим.
 
Kod nas je baba i rekonstruisan potez Vukov spomenik - Zoo vrt, obzirom na način na koji se rfade neke stvari, a o (ne)održavanju da i ne govorim.
 
Može li neko da mi objasni taj naš seljoberski mentalitet sa PVC i Alu stolarijom u enterijeru? Zaista ne znam zašto vrata od javnog toaleta moraju da se rade u tim materijalima kada su znatno skuplja od obične ploče koju koriste u recimo tržnim centrima. Na sve to i kvaka koja se kvari bez problema, pa od udaranja vratima će i vrata prestati da dihtuju i da se uopšte zatvaraju...
 
Može li neko da mi objasni taj naš seljoberski mentalitet sa PVC i Alu stolarijom u enterijeru? Zaista ne znam zašto vrata od javnog toaleta moraju da se rade u tim materijalima kada su znatno skuplja od obične ploče koju koriste u recimo tržnim centrima. Na sve to i kvaka koja se kvari bez problema, pa od udaranja vratima će i vrata prestati da dihtuju i da se uopšte zatvaraju...
mislim da su jeftinija od "obicne ploce" jer to nije obicna ploca vec ceo sistem sa pregradama. To su obicno strani proizvodjaci koji to puno naplacuju
 
Nema šanse da su te pregrade skuplje od ovoga, em ALU vrata, em zidovi kao pregrade, em pločice po tim zidovima od poda do plafona...
 
Ja iskreno na javnim mestima izbegavam toalete, a kada već moram da se poslužim, onda više volim da ima zid, pločice, prava vrata, umesto nekih ploča koje vise u vazduhu, nit su do poda, nit do plafona. Mislim da je samo razlika u održavanju onih po tržnim centrima i ovih javnih, a da je ovo zapravo kvalitetnije i bolje rešenje.
 
mislim da su jeftinija od "obicne ploce" jer to nije obicna ploca vec ceo sistem sa pregradama. To su obicno strani proizvodjaci koji to puno naplacuju

Šta god da je, mi smo u 21. veku i u zemlji gde su proizvodili avione danas izgleda da nismo u stanju da proizvedemo pregrade za javni wc. Ja bih ipak rekao da je ovo neki domaći trend i nestručnost ispred svega.
 
Ja iskreno na javnim mestima izbegavam toalete, a kada već moram da se poslužim, onda više volim da ima zid, pločice, prava vrata, umesto nekih ploča koje vise u vazduhu, nit su do poda, nit do plafona. Mislim da je samo razlika u održavanju onih po tržnim centrima i ovih javnih, a da je ovo zapravo kvalitetnije i bolje rešenje.

I ova vrata nisu do poda, ali zato imaju gumu koja služi da te zaštiti od pormaje. Rupa ispod je eto samo da bi ličimo na javni wc.
 
Vrh