Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

Naravno da mogu, čak se i ne radi o nekim Peconijevim ili ne znam čijim lokalima, pa da bude jasno što neće. Ne, lenjost i glupost na nivou grada i države su razlozi i samo to.
 
Лепо лекс специјалис. И да се пословни простори предају локалним самоуправама, а железница да се бави перонима и колосецима.

Таман да ако случајно опозиција узме локал опет буде препуцавања како би једни да среде, а други коче. :ROFLMAO:
 
Лепо лекс специјалис. И да се пословни простори предају локалним самоуправама, а железница да се бави перонима и колосецима.
Da li u ovoj zemlji, funcioniše i jedan jedini zakon,onako kako je napisan?
Zakon o pušenju u zatvorenom objektu,gde je svaki restoran i kafić gasna komora?
Zakon o upravnicima,i održavanju zgrada,gde padaju terase kao lišće na vetru?
Zakon o plaćanju u roku dospeća,gde Telekom i ostali,duguju po nekliko godina?
Funkcioniše, samo ako si arapin,recimo Abu Bekir,i treba neka muljavina da se obavi,na obostranu korist,a da tom arapinu ne znaš,ni ulicu,broj,pravo ime i prezime,e onda ima sve da funkcioniše kao sat.
 
Oвде конкрено имамо вртење пса око репа у одрицању од надлежности између града, ИЖС и оног фантомског Тржног центра. Грађани не треба да се замајавају с тим. Државни органи то треба да реше што ефикасније и у што краћем року. То се може само са лекс специјалисом у супротном ћемо имати имовинско-правне заврзламе у трајању неколико деценија.
 
Da sutra neko njihov kupi lokal tu, sve bi sijalo za dva dana. Nikakav leks specijalis ne bi bio potreban. A za nadležnosti je sve jasno po zakonu, to samo svi koriste kao izgovor da ne urade ništa, a ljudi kod nas se obično ne udubljuju ni u situaciju ni u zakone, kao da je nuklearna fizika.
 
Па нек угурају доле кладионице и пекаре, шта се чека?
 
Da se promeni zakon ili uredba (ne znam šta je na snazi) o minimalnoj udaljenosti kladionica od objekta škole / fakulteta.
 
Glupi su, mogu da naprave nešto baš na foru toga što je u podzemlju i po tome se izdvaja od svih ostalih mesta... Ali kod nas ljudi koji imaju pare obično nisu do njih došli pameću i kreativnosšću.
 
Skoro je ponovo otvoren noćni klub Underworld dole, postoji i neki servis mobilnih telefona, jedan lokal gde dostavljači čuvaju baterije i pune ih na smeni. Nekoliko igraonica sa kompjuterima i jedna sa pikadom i biljarom. Da mene pitate tu bi ubacio neki supermarket kao što je postojala IDea u prolazu između Balkanske i Terazija. Samo nisam siguran kako bi se rešilo snabdevanje.

Inače, prvi put sam video da radi onaj kafić koji je levo od stepenica koji sam poslednji put video da radi pre 20 godina. Takođe mi nije jasno zašto Infrastruktura železnica ne iznajmi makar jedan lokal u onom nizu koji je na najdužem pravcu između ulaza iz pravca opštine Zvezdara/Lole i centralnih stepenica. Tu bi legao neki podzemni kiosk veoma dobro.
 
Poslednja izmena:
Железница није дорасла изазову издавања локала. Зато их треба пребацити на управљање граду.
 
Primer Minhen S-Bahn stanica Stachus - a nije ni drugacije na mnogim S-Bahn stanicama u Berlinu. Glavno su prehrambene kategorije. Nije mi jasno sto to na Vukovom spomeniku ne postoji. Takode nisu tom vidu pridali dovoljno prostora na Prokopu.
Takvih prolazi imaju svakaku dobar promet a ponuda je ponekad i najvece kategorije brze hrane.
64552634_efMDjQuN64H5WS92WHaCOuPtTNgE9v8tCdgRLVVGjLw.jpg
oeffnungszeiten_100.jpg
stachusplakat_15_gereinigt.jpg__1920x0_q70_crop_subsampling-2_upscale.jpg
1.jpg
stachuspassagen-gastro750_750x310_61bb58c4ea40f.jpg
 
Poslajes 5 inspekcija u podzemni tržni centar
Protivpožarce
Poresku insp
Sanitarnu insp
Trzisnu insp
Komunalnu insp
I sve zatvoriš zapecatis za sat vremena
Pa bi se svi vlasnici lokala javili...
 
Problem je što je to sve već zatvoreno.
Posle malo jačeg pljuska,ponornica sa plafona, pretvara se u vodopad,dok se sa stepeništa previjaju slapovi.Nacionalni park Plitvice,da pozavidi.
 
Nikakav problem, pošalješ sve inspekcije, pozatvaraš i sve ono što je otvoreno, a onda razdeliš kazne i pokreneš krivične postupke protiv vlasnika lokala. Pa od saradnje zavisi ishod...
 
To bi bilo lepo,alo opet pišem,zakoni se ne poštuju.Tom logikom,bi se 90% zgrada u gradu zatvorilo,zbog fasada koje su opasne po život.
Pogledaj primer one zgrade na NBGD,gde se strovalila armirano betonska terasa,da li je iko ,izasao da proceni stanje kompletne fasade,i da naloži hitnu sanaciju,cele te zgradurine,o trošku stanara,koji spavaju u 3000 evra kvadratima???
Terasa je mogla da ubije ljude,nije sva sreća,ali sledeća terasa hoće,jer po zakonu o održavanju nije sanirana.
 
da naloži hitnu sanaciju,cele te zgradurine,o trošku stanara,koji spavaju u 3000 evra kvadratima???
Zamisli koje bi tek to ludilo bilo kad bi neko to uradio, digla bi se i kuka i motika da brani svoje pravo da ne ulože ništa. Problem je u tome sto smo 30 a možda i više godina razgradjivali sistem umesto da ga gradimo. Da li iko ima par hiljada evra u štaku za sanaciju fasade? Tek od skora sa uvođenjem profesionalnih upravnika postoje fondovi za održavanje. Tim tempom ćemo možda za par godina biti u situaciji da se od toga prekreči fasada i srede ulazi a o ozbiljnijim intervencijama možemo jos uvek samo da sanjamo.
 
Zamisli ,kada bi se poštovao zakon o prijavljivanju imovine za porez.
U zakonu striktno piše,svaki objekat legalan ili divlji,mora da se prijavi.
Zamisli ,da ga neko plaća,a velika većina ne.
Zamisli ,da se neko seti,i da naloži uparivanje svih strujomera,sa poreskom prijavom.
Do sutra, mogu da nabrajam zakone koji se ne primenjuju.
 
Apsolutno se slazem sa tobom za sve sto si napisao. Samo primecujem da smo napravili ogroman haos i da ce trebati decenije rada da se stvari ponovo uteraju u sistem, ako uopste i idemo u tom pravcu. A za neke stvari sam ubeđen da to trenutno čak i nije moguče koliko god se mi k..rcili po forumu komentarima tipa "ma ja bi svima njima .... ".
 
Ne postoji nemoguće, samo šta smo spremni da prihvatimo/čega da smo odreknemo da bismo tamo došli. Trenutno su ljudi i dalje prilično ušuškani, koliko god jadno živeli i daleko smo od gladi i neke strašne nemaštine, tako da ne postoji šansa za velike i brze promene.

No, da se vratimo na temu, niko ne govori o tome da se zakon generalno primenjuje, ali kad već živimo u zemlji gde se selektivno primenjuje, neka ga selektivno primene na ove lokale.
 
Skoro je ponovo otvoren noćni klub Underworld dole, postoji i neki servis mobilnih telefona, jedan lokal gde dostavljači čuvaju baterije i pune ih na smeni. Nekoliko igraonica sa kompjuterima i jedna sa pikadom i biljarom. Da mene pitate tu bi ubacio neki supermarket kao što je postojala IDea u prolazu između Balkanske i Terazija. Samo nisam siguran kako bi se rešilo snabdevanje.

Inače, prvi put sam video da radi onaj kafić koji je levo od stepenica koji sam poslednji put video da radi pre 20 godina. Takođe mi nije jasno zašto Infrastruktura železnica ne iznajmi makar jedan lokal u onom nizu koji je na najdužem pravcu između ulaza iz pravca opštine Zvezdara/Lole i centralnih stepenica. Tu bi legao neki podzemni kiosk veoma dobro.
Kafić na vestibilu je previše skup da bi ušao u najam, a od tih lokala koje spominješ samo dva nisu u zakupu. E sad, razlog što se ne daju u zakup je sjajan: zatvaranje stajališta zbog rekonstrukcije eskalatora koja je probila rokove a radovi još nisu počeli...
Ulaz inače "rekonstruisan" prošle godine.
 
U kom smislu previše skup? Više puta sam i ja a i drugi forumaši videli proslave verovatno zaposlenih u infri u njemu. Da li je to sada privatan kafić radnika Infre ili šta?

To oko eskalatora je poseban cirkus, nadam se da će biti usklađeni radovi sa radovima na peronu ili ćemo ponovo morati da protestujemo.
 
U kom smislu previše skup? Više puta sam i ja a i drugi forumaši videli proslave verovatno zaposlenih u infri u njemu. Da li je to sada privatan kafić radnika Infre ili šta?

To oko eskalatora je poseban cirkus, nadam se da će biti usklađeni radovi sa radovima na peronu ili ćemo ponovo morati da protestujemo.
Mislim da je minimalna cena zakupa kvadrata 10e u dinarskoj protivvrednosti, a kafić ima 150 kvadrata. Nikome se ne isplati da plaća 1500e zakup lokala koji radi od 5:30h do 23h i u kome ne sme da se sprema hrana. Možda ne sme da se prodaje ni alkohol, sve to zavisi od šefa stanice.
Verovatno povremeno radnici koriste za svoje proslave, a ja sam video da se koristi i za obuku.

Što se eskalatora tiče, ja se nadam da će se raskinuti ugovor sa trenutnim ponuđačem i vratiti rusi da obave remont. Meni je apsolutno besmisleno da se na godinu i po zatvara Vuk, kako bi se iznela gomila gvožđa, i unela nova gomila manje kvalitetnog gvožđa.

Što se prilagođenje visine perona tiče, nije to ništa što 800 kubika tucanika ne može da reši.
 
Vrh