Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

20230801_130432.jpg

Vuk uskoro
 
Ovako će izgledati eventualno kad ja zaradim penziju, a to je barem 30 godina od ove tačke.
 
Pa šta su na kraju odlučili, hoće li biti spuštanje perona ili ne? Evo avgust je radovi još nisu počeli, stanica još uvek prima putnike, samo ne radi blagajna i kontrola na ulazu na perone.
 
Čitaš li ti forum?
Još uvek se radi projekat, radi ga CIP.
Ujedno i moj izvor u Infrastrukturi to potvrđuje.
 
IMG_2092.png

Evo na osnovu rekonstrukcije vukovog spomenika kako je u Kijevu. Najavili su generalni remont pokretnih stepenica. Pocinje 15 avgusta rok do februara.
 
Пошто је свуда била вест да се у року од 45 дана после 09.05. станица затвара, занима јел то заиста случај? Нигде не видим вест на ту тему дал јесте или није затворена па само да знам јер треба данас ту да идем…
 
Пошто је свуда била вест да се у року од 45 дана после 09.05. станица затвара, занима јел то заиста случај? Нигде не видим вест на ту тему дал јесте или није затворена па само да знам јер треба данас ту да идем…
Nije,zatvorena
 
Razmišljam nešto, ako je bilo ranije izvinjavam se. U vezi visine perona na Vukovom Spomeniku. Da li je umesto spuštanja zapravo jeftinije podići nivo koloseka. Gledajući prečnik tunela čini mi se da je izvodljivo. Šta mislite?
 
Elem, najnovija informacija od insajdera je da je projekat rekonstrukcije obustavljen do daljnjeg.
Razlozi su političke prirode.
 
Elem, najnovija informacija od insajdera je da je projekat rekonstrukcije obustavljen do daljnjeg.
Razlozi su političke prirode.
Garant nisu planirali sa spuštaju perone, pa sad spremaju projekat za to. Čim krenu vozovi Novi Sad-Pančevo (koji se neće zaustavljati na Vuku) biće zanimljivih komentara od strane putnika. Verujem da će brže bolje da odrade taj posao. Inače, što više čekamo, više nas košta
 
Možda ima i toga, ali trenutno, ako sam razumeo izvor, nemaju nikakav tajming. Kad rekoh politička priroda: Priča se svodila da se jedni akteri isključe iz priče, da bi drugi dobili posao, pa je došlo do pičvajza i na kraju je sve obustavljeno.
 
A neće ni da još dodatno nerviraju narod pred izbore, jer realno zatvaranje vuka će da napravi još veću gužvu u već prenatrpanim ulicama i gsp-u.
 
Па већина ствари на железници је нажалост дилетантски одрађена - покретне степенице на Прокопу, прилази већини станица, паркинг места, седишта у првим Флиртовима, ред вожње...
 
Па већина ствари на железници је нажалост дилетантски одрађена - покретне степенице на Прокопу, прилази већини станица, паркинг места, седишта у првим Флиртовима, ред вожње...
Ma ukinuti zeleznicu u srbiji, toliko para koliko propadne, mislim da bi "one more lane" bolje funkcionisao. Zamisli da imas takvu jednu firmu, kompletne idiote, decenijama.
Nova pruga nam se vec raspada. Radjena je duze nego koliko ce moci da se koristi.
 
Inače ona rupa u plafonu na Vuku i dalje stoji i širi se. Da ne govorim o grafitima.
 
Vrh