Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Nedopustivo je bilo šta napraviti na tom mestu dok ne postoji odlična (ne dobra, već odlična) povezanost sa ostalim delovima grada.
 
Парадоксално Прокоп је ипак најбоље повезана тачка са свим деловима Београда.

Сиђеш у Прокопу, пишкиш, па преседнеш на бг-воз до Севера, Југа или Запада.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549503#p549503:3npkyd5i je napisao(la):
Nurko7000 » Čet Jul 05, 2018 3:34 pm[/url]":3npkyd5i]Парадоксално Прокоп је ипак најбоље повезана тачка са свим деловима Београда.

Сиђеш у Прокопу, пишкиш, па преседнеш на бг-воз до Севера, Југа или Запада.
Potpuno si u pravu ali hajde dokazi narodu,ako ne dodjes busom kao da nisi dosao.
Moze li neko da objasni zasto da idem na bus ako zivim u pravcima Bg voza pa brze je deset puta .Mislim da treba da se mnogo vise reklamira Bg voz .
I negativna reklama je dobra reklama sto se ovih dana vidi o zeleznici na svakom kanalu .
 
Свим станицама БГ воза фале путокази на блиским тачкама преседања као и дисплеји који показују време до наиласка следећег воза како би људи знали да се одлуче да ли да иду на воз или неки други превоз.
 
Бгвозу фале дисплеји на самом возу.

Иначе воз за Будимпешту сада креће 7 мин касније, таман за колико се скратила вожња до нбг.
 
Најбоље нус-просторије на целој траси!

И заиста што се информисања тиче пуно фали. Овај Талијански штос са посебним страницама за сваку централну станицу ми свиђа.
https://www.romatermini.com/en/train-departures/

Као што сваки аеродром има своју веб страницу тако и централна станица у сваком граду треба да је поседује.

Прокоп и онако лични на аеродром, вероватно је слична фрка била када се Београдски аеродром са НБгд одселио за Сурчин...
 
Одлична је ова идеја са сајтом са поласцима и доласцима, још андроид апликација да се направи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549507#p549507:2kkuwsre je napisao(la):
Darko78 » Чет Јул 05, 2018 5:06 pm[/url]":2kkuwsre]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549503#p549503:2kkuwsre je napisao(la):
Nurko7000 » Čet Jul 05, 2018 3:34 pm[/url]":2kkuwsre]Парадоксално Прокоп је ипак најбоље повезана тачка са свим деловима Београда.

Сиђеш у Прокопу, пишкиш, па преседнеш на бг-воз до Севера, Југа или Запада.
Potpuno si u pravu ali hajde dokazi narodu,ako ne dodjes busom kao da nisi dosao.
Moze li neko da objasni zasto da idem na bus ako zivim u pravcima Bg voza pa brze je deset puta .Mislim da treba da se mnogo vise reklamira Bg voz .
I negativna reklama je dobra reklama sto se ovih dana vidi o zeleznici na svakom kanalu .
Па да, дође неко међународним возом 345 из Беча и Будимпеште у 20:41 на Прокоп и онда чека до 21:10 БГ воз ка Овчи или до 21:30 воз ка Реснику. Баш је брзо.

Ево и за још неке међународне:
Воз 341 стиже у 06:28, БГ воз за Овчу у 6:40 (викендом у 7:14), БГ воз за Ресник у 06:30 (два минута за преседање).
Воз 343 стиже у 16:45, БГ воз за Овчу у 16:55 (викендом у 17:25), БГ воз за Ресник у 17:30.
Воз 415, стиже у 17:28, БГ воз за Овчу у 17:55, БГ воз за Ресник у 17:30 (два минута за преседање).
Воз 1490 стиже у 18:26, БГ воз за Овчу у 18:55 (викендом у 19:25), БГ воз за Батајницу у 18:48 (викендом у 19:18).
Воз 334 је у бољој ситуацији, долази у 08:00, БГ воз за Батајницу у 08:03 (викендом у 08:18), БГ воз за Овчу у 08:10 (викендом у 08:25).

Не мислим ја да је БГ воз лоша, само што је ван шпицева ипак антибиотик линија за главну железничку станицу града од 1,6 милиона становника. Притом је у већини случајева потребно барем још једно преседање до циља. Зато треба да постоје фреквентне линије (трамвај, тролејбус, аутобус) до различитих делова града да, нпр., људи са Вождовца не би ишли на Нови Београд да ухвате воз за север иако им је Прокоп ближи.
 
Док уопште нађеш ВЦ да пишкиш на Прокопу, па уз-низ степенице, то мало што се чека - просто пролети.
 
Путници су баш докони па воле да проводе време по незавршеним главним железничким станицама и траже мокре чворове док неко вежба министровање и вођење железнице и главног града.
 
Тоалете и шалтере за продају карата би било најпаметније да су направили у подходницима, шалтер сала на улазу у подходнике, а тоалети између сваког другог перона.
 
Pa i izgleda da su sadašnji šalteri za prodaju karata privremenog karaktera jer očigleno su ne uslovni i putnicima i zaposlenima
Mozda u onom ne izgradjenom delu iz pravca BIPa . :roll:
A seca li se iko gde su originalnim projektom planirani ?

:sesir:
 
Сада би најпрактичније и најјефтиније било направити монтажно шалтер на плочи поред улаза, може и цео тротоар код улаза до аутобуске и такси станице покрили конструкцијом попут бензинске пумпе.
 
A zar nije više dosta preko glave svima tih privremenih rešenja bar na Prokopu ?

Bolje da zasuču rukave za neki ne ophodan deo - fazu
pa bar do zime da dobijemo šaleter salu gde i jeste planirana
 
Та хајте молим вас, нису то бесни возачи што гризу волан кад им се упали црвено на семафору, то су ипак путници Железница Србије, опуштени и ту и тамо са понеком слабијом бешиком. Шалу на страну у праву си, треба то ускладити како ваља.

Ваљала би и лепа актуелна мапа Прокопа да се негде може скинути, не само она из оригиналног пројекта за успоредбу ко што Боца пише.

Сад је време да још нек двојица храбрих овековече своја имена као што су ономад их овековечили Југ Церовић и Немања Соларевић дарујући нам распоред вожњи бг-воза и објаве лепу пригодну мапу шта је где испод плоче Прокопа.
 
- Odakle si?
- Iz Beograda.
- Znaš gde je Prokop?
- Nemam pojma brt, niko živi ne zna.
- A znaš gde je stara Ž.stanica?
- Pa svako zna jbt.
- Hejteru !
 
Ako niko ne zna gde je Prokop a to je ipak velika zeleznicka stanica, to znaci da je dobro sakrivena. ;)
 
Где би могле да се провуку покретне степенице? Мени све оно изгледа "запечаћено", нигде не видим згодно место.
 
Ако се не варам, постоје отвори за лифтове и покретне степенице на свим перонима, а требало би да се из станичне зград одозго силази покретним степеницама до перона. Ако грешим нека ме неко исправи.
 
Био данас до Прокопа увече али овога пута упутио сам се авантуром да стигнем до њега од Сајма. Путовање Сајам-Прокоп чак и лаганим ходом траје 10-15 минута пешака но мана целе руте јесте тај један део који се налази на великој узбрдици. Па да поченмо, сишао сам код Сајма регуларно, прешао сам трасу трамваја и упутио се степеницима горе, на самом 2 минута хода налази се станица 34,44 али због очајног реда вожње 34 нисам могао да чекам па сам наставио даље пешака па је мој савет да људи мало појачају ову линију. Куда сада? Е овако, кад се нађете на окретници, одмах преко пута једне продавнице постоје једне степенице које су веома вешто скривене. Ево слике са google mapa...

https://www.google.com/maps/@44.7956848 ... 312!8i6656

Попните се уз ове стпенице и само цепајте право улицом Кабларска, чим се попнете уз једно велико брдиште ту скренете лево и само идите право... то брдиште ово... значи одмах чим пређете део где ће душа да вам испадне идете лево

https://www.google.com/maps/@44.7937447 ... 312!8i6656

Веома брзо стиже се до саме станице, максимално 15 минута хода.

Може се стићи и бусом 34,44 ако имате неки тешки пртљаг који не можете да вучете узбрдо!Саветујем надлежнима и да аутобус 44 усмере да свраћа у Прокоп по систему џепа и тим омогуће директну везу са центром али и бољом везом са Сајмом! :gobb:

Иначе на станици не памтим више гужве. На сваком перону било је људи и до баш доста, свакако више него пре неки дан. Воз за Љубљану који је кретао у 21:30 чини ми се, већ је на перону имао путнике у 19:30! :gobb:
 
Ovo izgleda kao da si u jednoj video igrici, idi ovuda pa se posle popni tuda i onda na kraju ces naci cilj misije. Tamo te ceka glavna kraljica levela.
 
Kanta crvene farbe i linija od stajalista sajam do prokopa sa printom prokop
 
Koja je svrha pešačkog puta UZBRDO do železničke stanice?

Do ž. stanice se ide sa torbama i to taksijem ili prevozom, a ne 10-15 minuta peške.

Najbolji test svake stanice je samostalni prilazak osobama u invalidskim kolicima od najbliže stanice prevoza do šaltera sa kartama i peronima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549593#p549593:2lg0zqkv je napisao(la):
Zuma » Пет Јул 06, 2018 1:26 am[/url]":2lg0zqkv]Da, samo što neko izvan Beograda treba da bude na nivou eksperta da bi pronašao OVAJ prolaz

Јел си некад шетао по БГ-у уопште па ти фрка пар метара пешке узбрдо? Замисли тамо ти је хотел па мораш да га вучеш... :twisted:
 
Vrh