Šta je novo?

Žarkovo

Pa konfuzno je i dalje. Ovaj prvi citat o pijaci uopšte nisam ja napisao, a stoji moj nik i ti citiraš i odgovaraš. Onda ovaj citat da je Žarkovo bilo sopstvena opština, to opet nisam ja pisao, a ti na to odgovoraš sa, tačno Beki :mrgreen: Itd.
 
Gadan deda rasteš. :mrgreen:
Doviđenja u opštini Žarkovo jednog dana, a verovatno nikada.
 
BBR dok bolje od svega je MZ
2767525781.gif
 
Svi smo se sprdali ranije, batalite opet isto.
direktore, nisu precizirali samo su mi napisali da ce biti muzej, verovatno ce najpribliznije urediti kako je bilo jer tih skola iu 19 veka izgleda nema puno ocuvanih. Stanje je trenutno isto kao sto je bilo, lose. Da li je neko u njoj ne znam, ne bih rekla.
 
Ulica Veljka Petrovića za vreme bombardovanja.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LmPnqih9C5U[/youtube]
 
U toku su radovi na regulaciji Žarkovačkog potoka. Stavlja se u cev oko 200m potoka uzvodno od Žarkovačkog mosta.









 
Koliko sam upoznata regulacija Žarkovačkog potoka odavno je u planu. Hoće li se sa tih 200 m konačno rešiti regulacija?
 
Trebalo bi. Do sada je urađena brana i sređen je deo od brane do mosta, a sad se uređuje i ovo parče uzvodno od mosta.
 
Odlično, red je bio da se i to reši.
Hvala na odgovoru.
 
Zato što ne postoji bolja i veća hala u Beogradu... a sad ozbiljno; zato što događaj služi za reklamu legendi, obične smrtnike koji bi da to vide - ko j...
 
Salim se ja malo, provociram Zarkovce, a u stvari im promovisem kraj. Sjajan dogadjaj, al' steta, kao sto kazes, sto ne mogu obicni smrtnici to da vide. Inace, dobro izgleda ta hala u Zarkovu, nisam ni znao da to postoji, kad sam procitao mislio sam da ce da ih vode u neku skolsku halu, nisam verovao sta citam.
 
Svadba u Žarkovu za vreme Drugog svetskog rata, sa sve švapskim vojnicima kao gostima :lol:

1547029000865-vojnici-Vermahta-dosli-su-kao-gosti-na-svadbu-u-selu-Zarkovu-u-pregradu-Beograda-u-leto-1942-godine-foto-BGajic.jpeg
 
Жарково има дугу историју то је тачно, али је тачно и да су Стари Жарковци већински Бугари пореклом сви. Они су оснивачи насеља, Обреновићи су их довели као радну снагу, и населили ван града, тада је то било ван града, и било је радничко насеље, село. Што је и данас мање више.

Да, још један интересантан детаљ, на месту данашњег Вера је била стара дугачка кућа (види се на фоткама са почетка ове теме) ту је била посластичарница 80-их коју су локално звали "тровач" :) нисам сигуран не сећам се али мислим да је власник био Шиптар, класика за то време..
 
Шопи нису Бугари, још су у време Обреновића била истраживања и доказано је да имају више сличности на Србима него Бугарима. Сад, Шопи у Бугарској се изјашњавају као Бугари, и једном делом и у Србији(Димитровград, Босилеград). А ми Срби тако лако одбацујемо све, и код мене у Реснику староседеоце зову Бугари(погрдно).
 
Da li neko zna ko ce i sta graditi ne mestu gde se trenutno nalazi pijaca u Zarkovu (preko puta Vera)?

Vidim da su vec krenuli da uklanjaju tezge i cujem da ce biti "stambeno-poslovni" kompleks.

Zna li neko nesto vise o ovome?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Verovatno će nići neka rugoba poput "Titanika".
U svakom slučaju, ništa pametno.
 
Hurricane":1qcxtait je napisao(la):
Da li neko zna ko ce i sta graditi ne mestu gde se trenutno nalazi pijaca u Zarkovu (preko puta Vera)?

Vidim da su vec krenuli da uklanjaju tezge i cujem da ce biti "stambeno-poslovni" kompleks.

Zna li neko nesto vise o ovome?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

"Na mestu žarkovačke tržnice opština Čukarica gradiće novi objekat od desetak hiljada kvadratnih metara."

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:797431-Zarkovo-Zakupci-ostaju-bez-tezgi

Nismo ni sumnjali... :bash:
 
Ko zna sta ce tu biti i kada....

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Cuo sam info da ce tu biti stambeno-poslovni prostor, i da u jednom od lokala se otvara Mek, kao provereno. Sad ko zna sta ce biti od toga. Inace kao sto i pise u tekstu, pijacu su pre par godina renovirali komplet, lepo je neko uzeo pare od zakupaca, znam da je drugarica dala ozbiljne pare za dve tezge. A i lepa sljakica za stranackog kolegu
 
Vrh