Šta je novo?

Šta mi smeta u Beogradu

Редован призор у граду без разумне Градске власти. Улице којим пролазе туристи су сређене, остале не јер су бандити потрошили новац на себе и бескорисне инвестиције.
 
ovih, za sad 4 ku*** mi možda najviše smetaju. Ima dosta toga što može da se popravi, ali ovo zlo ne može da se izbriše, barem neko vreme još...
maxresdefault.jpg
 
Још једна замерка:

апсолутно будаласто планирање - пример: у ПДРу за Кошутњак и Топчидер, уклања се могућност да се ишта изгради на месту уџерица код дна Драјзерове. Ако се нешто гради, мора да прати постојеће грађевинске линије, што је максимално умоболно јер ће те уџерице и страћаре онда остати ту док се план не промени, а нема разлога да остану тако.

Други пример: део плана за Пећане, где се предвиђа изградња спортског центра и школе је стављен ван снаге без икаквог разлога, него ће ту бити шума, која ће пресећи насеље на 2 дела (али оно није ни изграђено а колико видим никог не занима тако ни из џепа ни у џеп)

Јел стварно мора да неко лепо дође и врати на снагу сваки план од 18ог века па до сад, и стаљинистички натера да се примене, чисто да се више науче да ствари истерају како треба а не да се понашају шизофрено? Лепо, демокраЦки нема шта...
 
Београд на блату, тај му назив добро стоји, јер ће нам Сава и Дунав брзо пресушити, а архитектура је увреда за око.
 
Smeta mi sto grad na balkanskoj raskrsnici puteva 2019. godine, nema obilaznicu, a sto su neki evropski gradovi imali 60-ih i 70-ih. Radi se i drago mi je zbog toga.
 
Šetajući Čikagom pre nekog vremena privukla mi je pažnju ova zgrada koja podeseća na hram ( iakao se zove Medinah Temple i svojim pseudomaurskom arhitekturom podseca na isplamski sever Afrike , nije u pitanju hram). Nalazi se ne uglu i zaista poput kvalitnog komada antikvitetnog nameštaja potpunjo menja izgled ovog kvarta. Ne znam zašto ali podsetila me je, verovatrno samo zbog položaja na uglu i možda kupole na zgradu Hotela Evropa na početku kneza, koja je u poprilično lošem stanju, a u kombinaciji sa zgradom robne kuce TA-TA tj sa stanjem njene fasada cela priča mi baš smeta. Rekonstzrukcijom ove dve zgrade početak tj kraj Kneza dobija poseban kvalitet
 

Prilozi

  • hotel-evropa-hotel-820091.jpg
    hotel-evropa-hotel-820091.jpg
    107,9 KB · Pregleda: 4.397
  • tta.JPG
    tta.JPG
    96,5 KB · Pregleda: 4.392
  • cf.jpg
    cf.jpg
    917,9 KB · Pregleda: 4.391
Ova skarabudževina u Zmaja od noćaja
 

Prilozi

  • Screenshot (79).jpg
    Screenshot (79).jpg
    112,9 KB · Pregleda: 1.599
To cudo tu stoji oduvek tako napusteno. Sjajna predratna zgrada iza. Kako bi se cela ulica izmenila uklanjanjem.
 
I meni je još kao malom ta zgradica bola oči. Mislim da je posle rata ta celina služila kao jedna od brojnih radničkih baraka za radne akcije.
 
Ako ne planiraju neke radne akcije u skorije vreme, mogli bi je da je sruse i da se uradi nesto poput ovog
 

Prilozi

  • VV-Wisteria-May2018.jpg
    VV-Wisteria-May2018.jpg
    569,8 KB · Pregleda: 1.463
Сјајан предлог ! Уклањање приземнице и замена вртном површином би уличицу поред КАЛЕМЕГДАНА учинило лепшом, али и фасаде које су већином сиве у тим уличицама захтевају бојење. И ја сам то давно приметио, али тада није постојао форум...Штета, јер Београд би данас изгледао мало лепше. Нпр. ако би неко имао времена и читао поруке и предлоге од пре десетак година приметио би да много ствари које су могле да буду урађене и деценијама пре, урађене су у - претходним годинама. На жалост, пошто у томе не учествују предлагачи, а нико их и не помиње, а редовно позајмљује замисли, многи предлози су накарадно и наопако изведени. Убедљиво води све што се догађа у Савамали.
А данас и тек у будућности, многима ће то сметати још више.

Да додам и да је предлог за додавање боја и уређење, хотела Европа и бивше РК Београд, а првобитно ТА - ТА, па НАМА, ЗАИСТА БИТАН, једном сам исто приметио у једној другој теми, али стање је непромењено до данас, а ту пролазе сви туристи из целог света и те две зграде такве какве су , сиве и запуштене, извесно кваре утисак свих пролазника. Једино не би било добро да добију неку нијансу сиве, па да имамо још један предлог који је изведен на наопак начин. Светли окер је боја која би се најбоље слагала са већином других фасада, а детаљи могу да буду у некој другој боји, двобојност је увек боље решење од једнобојности, макар и са две нијансе исте боје.
 
Vrh